Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Friedrich Schelling Martin Mudruňka 7.AG. Friedrich Wilhelm Joseph von Schelling *1775 – †1854 (79) Německý filosof Studoval na univerzitě v Jeně Zde.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Friedrich Schelling Martin Mudruňka 7.AG. Friedrich Wilhelm Joseph von Schelling *1775 – †1854 (79) Německý filosof Studoval na univerzitě v Jeně Zde."— Transkript prezentace:

1 Friedrich Schelling Martin Mudruňka 7.AG

2 Friedrich Wilhelm Joseph von Schelling *1775 – †1854 (79) Německý filosof Studoval na univerzitě v Jeně Zde se z něj stal ve 23 letech profesor Objektivní idealismus

3 Profesura Ideje k filozofii přírody O světové duši Goethe

4 Díla Přírodní filosofie Harmonie přírody a ducha (První náčrt systému přírodní filozofie) Mystika a mythologie Mystickonáboženské orientace (Filozofická bádání o podstatě lidské svobody)

5 Filosofické myšlenky Nikoli příroda je výtvorem ducha, ale duch je výtvorem přírody Příklad vějíře: je jedna věc/klacík (neroztažený vějíř) a ten se roztáhne vlevo na přírodu a vpravo na ducha Z pohledu přírody je nejdokonalejší organický život – nejduchovnější jev přírody Z pohledu ducha je na nejvyšším stupni umělecké dílo – nejpřírodnější jev v říši ducha

6 Zdroje h-wilhelm-schelling h-wilhelm-schelling

7 KONEC


Stáhnout ppt "Friedrich Schelling Martin Mudruňka 7.AG. Friedrich Wilhelm Joseph von Schelling *1775 – †1854 (79) Německý filosof Studoval na univerzitě v Jeně Zde."

Podobné prezentace


Reklamy Google