Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Drogy Výchova ke zdraví. CO JE TO DROGA? Psychoaktivní droga (též psychotropní látka, omamná látka, často nepřesně droga nebo návyková látka) je chemická.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Drogy Výchova ke zdraví. CO JE TO DROGA? Psychoaktivní droga (též psychotropní látka, omamná látka, často nepřesně droga nebo návyková látka) je chemická."— Transkript prezentace:

1 Drogy Výchova ke zdraví

2 CO JE TO DROGA? Psychoaktivní droga (též psychotropní látka, omamná látka, často nepřesně droga nebo návyková látka) je chemická látka působící na centrálně nervovou soustavu, kde mění mozkové funkce a způsobuje dočasné změny ve vnímání, náladě, vědomí a chování.

3 Jaké jsou druhy drog? Drogy jsou rozděleny na: -m-měkké (např. konopné drogy) -t-tvrdé (např. heroin, často se aplikují nitrožilně). Marihuana (startovací droga) Alkohol Extáze Kokain a crack Pervitin (metamfetamin) Inhalanty Heroin LSD Zneužívání léků na předpis

4 Nejčastější důvody, které vedly mladé lidi k rozhodnutí vyzkoušet drogy: Zapadnout do kolektivu Uniknout od reality a odpočinout si Zahnat nudu Udělat něco dospěláckého Vzbouřit se Experimentovat

5 Drogová závislost Nebo také narkomanie vzniká častým užíváním drog. Narkoman začne drogu cíleně vyhledávat. Závislost může být psychická i fyzická.

6 Důsledky braní drog Zdravotní psychické poruchy, onemocnění ledvin, jater, poruchy krvetvorby, onemocnění srdce a oběhového systému, infekční onemocnění (žloutenka typu C, AIDS - spojeno s nesterilním prostředím) Sociální vyloučení z okruhu přátel, nezájem o koníčky, o školu, ztráta motivace

7 Rodinné Přerušení vztahů s nejbližšími, odchod z rodiny Finanční Na drogu závislí často shání peníze krádežemi.

8 Prevence NAUČ SE DROGU ODMÍTNOUT!!! Kvalitní využívání volného času – zájmy, záliby, sport Dobré sebevědomí (Mít rád sám sebe) Umět si říct o pomoc, když mám trápení.


Stáhnout ppt "Drogy Výchova ke zdraví. CO JE TO DROGA? Psychoaktivní droga (též psychotropní látka, omamná látka, často nepřesně droga nebo návyková látka) je chemická."

Podobné prezentace


Reklamy Google