Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Je to stav, který nezajištuje člověku základní podmínky pro důstojný život. Absolutní chudoba: v případě, že se člověk dostane do stavu, kdy není schopen.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Je to stav, který nezajištuje člověku základní podmínky pro důstojný život. Absolutní chudoba: v případě, že se člověk dostane do stavu, kdy není schopen."— Transkript prezentace:

1

2 Je to stav, který nezajištuje člověku základní podmínky pro důstojný život. Absolutní chudoba: v případě, že se člověk dostane do stavu, kdy není schopen uspokojit své nejzákladnější potřeby, jako je zajištění potravy a ošacení. Relativní chudoba: což je stav, kdy jedinec nebo rodina uspokojují své sociální potřeby na výrazně nižší úrovni.

3  Nedostatek vzdělání a pracovní síly  Vysoká hustota obyvatelstva  Znečištěné prostředí  Vysoká nezaměstnanost  nedostatečná zdravotní péče a výskyt závažných onemocnění  Přírodní katastrofy  změna klimatu  migrace obyvatel

4

5 Nejvíce zasažené země

6 Shania – Jamajka: „Chudoba je jako žít ve vězení s želízky na rukou a čekat na svobodu“ Ahmed – Egypt: „Trápí mě nedostatek jídla. Moje děti byly hladové, tak jsem jim řekl, že vařím rýži, až vyčerpáním z hladu usnuly.“ Anna – slepá žena z Moldávie: „Pro chudého člověka je všechno hrozné – nemoc, ponížení, stud. Nikdo nás nepotřebuje, jsme jako odpadky, kterých se chce každý zbavit.“ Abigail – Ghana: „Nemoc si vás odvede do hrobu, pokud nemáte peníze.“ Wangari – vdova z Keni: Když můj manžel zemřel, příbuzní z manželovi strany mi řekli, ať odejdu. Tak jsem odešla do města a spala jsem na chodníku.“

7 Boj s chudobou je velmi problematický, jeho velkým problémem je vznik závislosti na sociálních dávkách a nedostatek peněz. Cílem je, aby pomoc umožnila člověku důstojný život, ale aby ho zároveň motivovala k vymanění se z této pomoci. Řešení problémů chudoby

8 http://www.jedensvetnaskolach.cz/download/pdf/jsnspdfs_215.pdf http://cs.wikipedia.org/wiki/Extr%C3%A9mn%C3%AD_chudoba Použitý zdroj:

9 Nezažiješ, nepochopíš...!!!

10 Karolína Fejfarová a Dominik Valeš IX.t ř ída Vypracovali


Stáhnout ppt "Je to stav, který nezajištuje člověku základní podmínky pro důstojný život. Absolutní chudoba: v případě, že se člověk dostane do stavu, kdy není schopen."

Podobné prezentace


Reklamy Google