Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VY_32_INOVACE_Čj.07.07.1 z 2 Procvičování vyjmenovaných slov po Mgr. Jana Michálková Základní škola a Mateřská škola pro tělesně postižené, Liberec, Lužická.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VY_32_INOVACE_Čj.07.07.1 z 2 Procvičování vyjmenovaných slov po Mgr. Jana Michálková Základní škola a Mateřská škola pro tělesně postižené, Liberec, Lužická."— Transkript prezentace:

1 VY_32_INOVACE_Čj z 2 Procvičování vyjmenovaných slov po Mgr. Jana Michálková Základní škola a Mateřská škola pro tělesně postižené, Liberec, Lužická 920/7, příspěvková organizace Číslo šablony: Ročník: III. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Byl uskutečněn z prostředků grantového projektu OPVK. M

2 Škola: Základní škola a Mateřská škola pro tělesně postižené, Liberec, Lužická 920/7, příspěvková organizace Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/ Název projektu: Kvalita, interaktivita a kreativita (KIK) Název šablony: Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Název výukového materiálu: Procvičování vyjmenovaných slov po M Autor výukového materiálu: Mgr. Jana Michálková Datum (období), ve kterém byl vzdělávací materiál vytvořen: Stupeň a typ vzdělávání: základní vzdělávání – první stupeň - první období Vzdělávací obor a tematický okruh: Český jazyk, Jazyková výchova Ročník, pro který je výukový materiál určen: III. Druh učebního materiálu: prezentace s pracovními listy Anotace: Pomocí prezentace procvičují žáci vyjmenovaná slova po m a slova stejně znějící, ale s jiným významem. Klíčová slova: vyjmenovaná slova po M a slova podobně znějící, rozdíly, doplňková vyjmenovaná slova Druh interaktivity: kombinovaná

3 Nezapomeň:  Myslbek  Kamýk  Sumýš

4 Rozlišujte: mi X my Pomůžeš ___ s úklidem? mi ___ se máme rádi. My

5 mýt X mít Před každým jídlem si musíš m_t ruce. Zítra budu m_t narozeniny. ý í

6 myla X milá M_lá babičko, brzy přijedu. Lucka včera m_ la auto. yyii i y

7 myji X míjí Každé ráno m_ ji po sobě nádobí. Čas rychle m_ jí. y í

8 METODICKÉ POKYNY Cíl: Rozlišování psaní i, í, y, ý v podobně znějících slovech. Organizace: Výuku realizujeme v učebně opatřené interaktivní tabulí. Možná je i individuální výuka na počítači. Při vzdělávací činnosti uplatňujeme individuální přístup k žákům. Popis práce se vzdělávacím materiálem: Žáci jsou usazeni před interaktivní tabuli. Učitel spouští prezentaci. Snímek 3: V první části prezentace si žáci zapamatují doplňková vyjmenovaná slova, která nejsou vždy uvedena v přehledech vyjmenovaných slov. Snímek 4- 7: Ve druhé části prezentace žáci rozlišují podobně znějící slova a snaží se rozlišit jejich význam pomocí vět a doplňují i,í,y,ý.

9 ZDROJE: Snímky 4,5,6,7 In: Office.microsoft.com [online] [cit ]. Dostupné z: Snímek 3: Vrškamýk. Wikipedia.cz [online] [cit ]. Dostupné z: Sumýš. Wikipedia.cz [online] [cit ]. Dostupné z: Josef Vaclav Myslbek Vilimek. Wikipedia.cz [online] [cit ]. Dostupné z:


Stáhnout ppt "VY_32_INOVACE_Čj.07.07.1 z 2 Procvičování vyjmenovaných slov po Mgr. Jana Michálková Základní škola a Mateřská škola pro tělesně postižené, Liberec, Lužická."

Podobné prezentace


Reklamy Google