Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Praha matka měst autor: Honza S. - 9.A Přívlastky Prahy Praha matka měst - toto heslo bylo součástí znaku hlavního města Prahy od roku 1927 Praha matka.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Praha matka měst autor: Honza S. - 9.A Přívlastky Prahy Praha matka měst - toto heslo bylo součástí znaku hlavního města Prahy od roku 1927 Praha matka."— Transkript prezentace:

1

2 Praha matka měst autor: Honza S. - 9.A

3 Přívlastky Prahy Praha matka měst - toto heslo bylo součástí znaku hlavního města Prahy od roku 1927 Praha matka měst - toto heslo bylo součástí znaku hlavního města Prahy od roku 1927 Praha stověžatá - tohoto označení patrně použil poprvé spisovatel Josef Hormayer počátkem 19. století. Pražské věže poprvé spočítal matematik a filozof Bernardo Bolzano a došel k číslu 103, aniž počítal vodárny a soukromé domy. V první třetině napočítali zvídavci na 400 věží, v současné době jich je na 500 Praha stověžatá - tohoto označení patrně použil poprvé spisovatel Josef Hormayer počátkem 19. století. Pražské věže poprvé spočítal matematik a filozof Bernardo Bolzano a došel k číslu 103, aniž počítal vodárny a soukromé domy. V první třetině napočítali zvídavci na 400 věží, v současné době jich je na 500

4 Přívlastky Prahy Praha srdce Evropy - Praha leží ve středu Evropy a vzdálenost k Baltskému moři činí přes 600 km, k Severnímu moři přes 700 km, stejně tak jako k Jaderskému moři Praha srdce Evropy - Praha leží ve středu Evropy a vzdálenost k Baltskému moři činí přes 600 km, k Severnímu moři přes 700 km, stejně tak jako k Jaderskému moři Praha zlatá - název může pocházet z doby krále českého a císaře německého Karla IV., kdy byly věže Pražského hradu pozlaceny. Další teorie praví, že tento přívlastek získala Praha za Rudolfa II., který podporoval alchymisty při hledání zlata. Praha zlatá - název může pocházet z doby krále českého a císaře německého Karla IV., kdy byly věže Pražského hradu pozlaceny. Další teorie praví, že tento přívlastek získala Praha za Rudolfa II., který podporoval alchymisty při hledání zlata.

5 Praha stověžatá

6 Pražský hrad ze Smetanova nábřeží

7 Pražský hrad z Velké strahovské zahrady

8 Národní divadlo z Petřínské rozhledny

9 Národní divadlo z Karlova mostu

10 Karlův most z Petřínské rozhledny

11 Národní muzeum z Petřínské rozhledny

12 Vyšehrad z Železničního mostu

13 Petřínská rozhledna malá kopie Eiffelovy věže malá kopie Eiffelovy věže slavnostně otevřena 20.8.1891 slavnostně otevřena 20.8.1891 je vysoká 60 m je vysoká 60 m nadmořská výška vyhlídkové plošiny je 384 m n. mořem nadmořská výška vyhlídkové plošiny je 384 m n. mořem ve výšce 20 metrů vyhlídková plošina s venkovním ochozem ve výšce 20 metrů vyhlídková plošina s venkovním ochozem dvojité točité schodiště dvojité točité schodiště 299 schodů 299 schodů

14 Praha matka měst Kdo nebyl v Praze není Čech... Hudba P. I. Čajkovskij


Stáhnout ppt "Praha matka měst autor: Honza S. - 9.A Přívlastky Prahy Praha matka měst - toto heslo bylo součástí znaku hlavního města Prahy od roku 1927 Praha matka."

Podobné prezentace


Reklamy Google