Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

STOVĚŽATÁ PRAHA Projekt 6. tříd. Stověžatá Praha Praha je královské hlavní město České republiky s krásnými historickými památkami a s nepřeberným množstvím.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "STOVĚŽATÁ PRAHA Projekt 6. tříd. Stověžatá Praha Praha je královské hlavní město České republiky s krásnými historickými památkami a s nepřeberným množstvím."— Transkript prezentace:

1 STOVĚŽATÁ PRAHA Projekt 6. tříd

2 Stověžatá Praha Praha je královské hlavní město České republiky s krásnými historickými památkami a s nepřeberným množstvím věží. Přívlastek „ stověžatá“ získala od historika Josefa Hormayera, který v 19. století napočítal v Praze 103 věží. Vaším úkolem bude min. 3 z nich navštívit!!!

3 Pražské věže 1. Staroměstská radnice 2. Věž katedrály sv. Víta na Pražském hradě 3. Zvonice sv. Mikuláše na Malé straně 4. Malostranská mostecká věž 5. Staroměstská mostecká věž 6. Prašná brána 7. Astronomická věž v Klementinu – uzavřena 8. Novoměstská radnice 9. Jindřišská věž 10. Petřínská věž 11. Žižkovská věž

4 Zadání projektu Projekt bude probíhat celý duben. Vyberte si minimálně tři věže z 11 uvedených a ty v doprovodu rodičů, prarodičů, sourozenců či přátel navštivte. Pečlivě si veďte Deník pražského cestovatele. Zúčastněte se soutěže a vyhrajte sladké potěšení.

5 Deník pražského cestovatele Datum prohlídky/ návštěvy Datum prohlídky/ návštěvy Název věže Název věže Účastníci výletu Účastníci výletu Informace o věži Informace o věži (popis, dobové zařazení, zajímavosti…) – minimálně 5 informací Důkaz o návštěvě věže Důkaz o návštěvě věže – razítko, samolepka

6 Deník pražského cestovatele Turistické doporučení Turistické doporučení – žák shrne do 5 vět, proč by věž měli ostatní navštívit, co se mu líbilo, co mu přišlo zajímavé Prostor pro rodiče Prostor pro rodiče – rodič nebo doprovod může vyjádřit své dojmy, poznámky, doporučení… Ilustrační materiál Ilustrační materiál – místo pro kresbu, fotografii, vlepení vstupenky, turistických informací či průvodce z věže.

7 Soutěž Nakreslete, vytvořte, vyfoťte či jakkoli jinak kreativně ztvárněte vaši návštěvu věže nebo věž samotnou. Na konci dubna společně vybereme vítěze a ten získá hodnotnou cenu.

8 Kritéria hodnocení Viz webové stránky školy: Učitelé – Předměty – Výchova k občanství a zdraví – 6. třídy – Stověžatá Praha


Stáhnout ppt "STOVĚŽATÁ PRAHA Projekt 6. tříd. Stověžatá Praha Praha je královské hlavní město České republiky s krásnými historickými památkami a s nepřeberným množstvím."

Podobné prezentace


Reklamy Google