Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Poznávat Boží moudrost a charakter Přísloví 3.5-6.: Důvěřuj Hospodinu celým srdcem, na svoji rozumnost nespoléhej. Poznávej Ho na všech svých cestách,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Poznávat Boží moudrost a charakter Přísloví 3.5-6.: Důvěřuj Hospodinu celým srdcem, na svoji rozumnost nespoléhej. Poznávej Ho na všech svých cestách,"— Transkript prezentace:

1 Poznávat Boží moudrost a charakter Přísloví 3.5-6.: Důvěřuj Hospodinu celým srdcem, na svoji rozumnost nespoléhej. Poznávej Ho na všech svých cestách, on sám napřímí tvé stezky. Přísloví 3.5-6.: Důvěřuj Hospodinu celým srdcem, na svoji rozumnost nespoléhej. Poznávej Ho na všech svých cestách, on sám napřímí tvé stezky.

2 Poznávat Boží moudrost a charakter Jak přichází hřích? Jak přichází hřích?

3 Poznávat Boží moudrost a charakter Jak přichází hřích? ↓ ↓ Skrze: obchod nevědomost se zlem Jak přichází hřích? ↓ ↓ Skrze: obchod nevědomost se zlem

4 Poznávat Boží moudrost a charakter Nevědomost může napáchat velké škody v praktickém životě i v duchovní oblasti: O boháči a Lazarovi Luk. 16.19-27.

5 Poznávat Boží moudrost a charakter Zažili jste vždy soulad lidského uvažování a Písma? O dělnících na vinici Mat. 20.1.-16. O nepoctivém správci Luk. 16.1.-9. Vdovin haléř Luk. 21.1.-4. O marnotratném synu Luk. 15. 11.-32. O farizeu a celníkovi Luk. 18. 9.-14.

6 Poznávat Boží moudrost a charakter Pamatujme na to, že naše nevědomost přináší nesnáze nejen nám, ale i ostatním. Odpovídáme za reprezentaci Božího království!

7 Poznávat Boží moudrost a charakter Indikátory toho, že málo znám Boha: jsem nespokojen s tím, co mám málo radosti, přehlížení dobrého pesimismus, otrávenost sklon k závidění těm, co „vše mohou“ útěk před problémy, jejich neřešení druzí mají jen chyby, dobrý jsem já přehlížení a omlouvání hříchu neplnění slibů hledám pro sebe vyjímky

8 Poznávat Boží moudrost a charakter Co s tím? vzdaluji-li se Bohu, musím se přiblížit neznám-li Boha, musím Ho poznávat číst pravidelně Písmo, přemýšlet o něm modlit se za výklad, nerozumím-li sledovat kázání číst vhodnou literaturu Formovat své srdce k bezpodmínečné lásce!


Stáhnout ppt "Poznávat Boží moudrost a charakter Přísloví 3.5-6.: Důvěřuj Hospodinu celým srdcem, na svoji rozumnost nespoléhej. Poznávej Ho na všech svých cestách,"

Podobné prezentace


Reklamy Google