Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Čtvrtohory a evoluce člověka Filip Bordovský. Čtvrtohory je označení pro geologické období, které zahrnuje zhruba poslední 2 miliony let. Dělí se na:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Čtvrtohory a evoluce člověka Filip Bordovský. Čtvrtohory je označení pro geologické období, které zahrnuje zhruba poslední 2 miliony let. Dělí se na:"— Transkript prezentace:

1 Čtvrtohory a evoluce člověka Filip Bordovský

2 Čtvrtohory je označení pro geologické období, které zahrnuje zhruba poslední 2 miliony let. Dělí se na: –starší čtvrtohory (pleistocén)pleistocén –mladší čtvrtohory (holocén).holocén Starší čtvrtohory zahrnují z historického hlediska starší dobu kamennou (paleolit).paleolit Mladší čtvrtohory zahrnují pouze posledních 10 000 let, z historického hlediska jde o střední dobu kamennou (mezolit) mladší dobu kamennou (neolit) a veškerá období od doby bronzové až po dnešek.mezolitneolit

3

4

5

6 Nálezy mamutů ve zmrzlé půdě

7 Archidiskodon

8 Megaloceros

9 ČTVRTOHORY (1,8 mil. let – současnost) Dělení čtvrtohor: Pleistocén, Holocén (trvá 10000let) Nejmladší období trvající asi 2 mil. let; V pleistocénu se střídaly doby meziledové a ledové. Doba ledová: –kontinentální ledovce, zasáhly až na území ČR; průměrná teplota ČR klesla na –2 až –3 °C, Čechy pokrývala tundra a tajga. Doba meziledová: –průměrné teploty v ČR 6 – 10 °C, přirozeným prostředím byl smíšený les. V tropických oblastech se střídaly pouze období chladnější a teplejší mezidobí. Ve čtvrtohorách se vyvinul současný globální ekosystém včetně člověka. Zapište si do sešitu!


Stáhnout ppt "Čtvrtohory a evoluce člověka Filip Bordovský. Čtvrtohory je označení pro geologické období, které zahrnuje zhruba poslední 2 miliony let. Dělí se na:"

Podobné prezentace


Reklamy Google