Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Volný čas v mém regionu. Ostravsko Turistický region Ostravsko, v čele s metropolí Moravskoslezského kraje, leží na pomezí Moravy a Slezska. Těžba uhlí,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Volný čas v mém regionu. Ostravsko Turistický region Ostravsko, v čele s metropolí Moravskoslezského kraje, leží na pomezí Moravy a Slezska. Těžba uhlí,"— Transkript prezentace:

1 Volný čas v mém regionu

2 Ostravsko Turistický region Ostravsko, v čele s metropolí Moravskoslezského kraje, leží na pomezí Moravy a Slezska. Těžba uhlí, se kterou je region úzce spjat, je dnes již minulostí a životní prostředí regionu se značně pročistilo. Turistický region Ostravsko, v čele s metropolí Moravskoslezského kraje, leží na pomezí Moravy a Slezska. Těžba uhlí, se kterou je region úzce spjat, je dnes již minulostí a životní prostředí regionu se značně pročistilo. Ostravsko je mimo jiné ojedinělé svými industriálními památkami, neomítnutými cihlovými domy a archeologickou lokalitou Landek, která se stala proslulou po celé Evropě. Region nabízí značné množství aktivit např. divadla, muzea, ZOO, parky, moderní nákupní centra, zábavní kluby. Ostravsko je mimo jiné ojedinělé svými industriálními památkami, neomítnutými cihlovými domy a archeologickou lokalitou Landek, která se stala proslulou po celé Evropě. Region nabízí značné množství aktivit např. divadla, muzea, ZOO, parky, moderní nákupní centra, zábavní kluby. Zajímavostí jsou bludné balvany v Ostravě-Kunčicích, pozůstatky doby ledové, kdy na území zasahoval pevninský ledovec, největší v České republice. Zajímavostí jsou bludné balvany v Ostravě-Kunčicích, pozůstatky doby ledové, kdy na území zasahoval pevninský ledovec, největší v České republice. Region se může pochlubit největším přírodním koupalištěm v Ostravě- Porubě, největším hornickým muzeem na Landeku a nejmodernější budovou divadla loutek přímo v centru Ostravy. Region se může pochlubit největším přírodním koupalištěm v Ostravě- Porubě, největším hornickým muzeem na Landeku a nejmodernější budovou divadla loutek přímo v centru Ostravy.

3 Ostravsko

4 Zoo Ostrava Historie - V dubnu 1953 rozhodla o stavbě nové zoologické zahrady a začala tak složitá jednání výběru nové lokality pro přemístění zoo z Kunčiček. Historie - V dubnu 1953 rozhodla o stavbě nové zoologické zahrady a začala tak složitá jednání výběru nové lokality pro přemístění zoo z Kunčiček.

5 Co vše najdete v ZOO

6 Tatra Kopřivnice Obchodní společnost TATRA, a. s. se vzhledem ke svému datu založení v roce 1850 řadí mezi nejstarší automobilky světa. Od svého vzniku sídlí společnost v Kopřivnici, ve městě ležícím ve východní části České republiky v Moravskoslezském kraji. V současnosti jsou nosným výrobním programem společnosti těžká nákladní off-road vozidla a automobily pro kombinovanou přepravu terén-silnice, které stále zdokonaluje a vyvíjí. Obchodní společnost TATRA, a. s. se vzhledem ke svému datu založení v roce 1850 řadí mezi nejstarší automobilky světa. Od svého vzniku sídlí společnost v Kopřivnici, ve městě ležícím ve východní části České republiky v Moravskoslezském kraji. V současnosti jsou nosným výrobním programem společnosti těžká nákladní off-road vozidla a automobily pro kombinovanou přepravu terén-silnice, které stále zdokonaluje a vyvíjí. Nejvýznamnějších úspěchů dosáhly posádky tater ve známé Dakarské rallye, se kterou je úzce spjato jméno jezdce Karla Lopraise. Jeho šest vítězství jej stále řadí mezi nejúspěšnější účastníky této soutěže. O dakarské vavříny také pravidelně bojuje s kamionem Tatra Tomáš Tomeček, jehož největším dosavadním úspěchem v barvách samostatného týmu je druhé místo. Nejvýznamnějších úspěchů dosáhly posádky tater ve známé Dakarské rallye, se kterou je úzce spjato jméno jezdce Karla Lopraise. Jeho šest vítězství jej stále řadí mezi nejúspěšnější účastníky této soutěže. O dakarské vavříny také pravidelně bojuje s kamionem Tatra Tomáš Tomeček, jehož největším dosavadním úspěchem v barvách samostatného týmu je druhé místo.

7 Z muzea Tatry Kopřivnice

8 Hornické muzeum landek Největší hornické muzeum v ČR se rozprostírá na jihovýchodním úpatí vrchu Landek, který leží nad soutokem řek Odry a Ostravice. Landek byl v roce 1992 vyhlášen národní přírodní památkou. Je to světově známá lokalita z hlediska geologie, archeologie, historie, přírodovědy a hornictví. Právě propojení hornického muzea jako technické památky a vrchu Landek jako národní přírodní památky s bohatou vegetací i zvířenou dodává této lokalitě jedinečnost a přitažlivost. Landek je také světoznámý unikátním nálezem Landecké venuše – 46 mm vysokým torzem ženy vyřezaným z krevele. Svým štíhlým až „kubistickým“ tvarem se odlišuje od běžných paleolitických venuší. Je to jediná štíhlá venuše v Evropě. Muzeum bylo otevřeno 4. prosince 1993 na svátek sv. Barbory, patronky horníků.

9 Hornické muzeum landek

10 Areál čs. opevnění Darkovičky Pevnostní areál je dnes evropsky vysoce ceněnou prezentací ojedinělého pevnostního sytému naší republiky, který vznikal v letech 1935 – 1938. Pravidelně se tu konají ukázky obrany pevností ve spolupráci s jednotkami Armády ČR, v září probíhá pochod po linii čs. opevnění a turisté rovněž rádi využívají Naučnou stezku po linii čs. opevnění na Hlučínsku.

11 Kam si zajít zaplavat ? Žermanická přehrada je údolní nádrž na řece Lučině u Žermanic. Byla vybudována v letech 1951 až 1958 pro zásobení ostravského průmyslu provozní vodou. Na hráz bylo spotřebováno 116 600 m³ betonu. Přehradní jezero leží na ploše 248 ha. zaplavuje údolí v délce 5 km a max. šířce 2,2 km. Její největší hloubka je 25 m. Vodní nádrž je vhodná a hodně využívaná k rekreaci, ke koupání, vodním sportům a rybaření. Přehrada je bohatým rekreačním zázemím ostravské aglomerace. Po výstavbě přehrady vznikla přírodní památka Žermanický lom. V nádrži žije spousta druhů ryb, je zde možno ulovit tradičního kapra nebo cejna, ale i velké štiky a candáty, líny, úhoře, okouny, tlouště, ostroretky, amury, boleny, v horní části nádrže i pstruhy

12 Žermanická přehrada

13 Národopisný areál Dolní Lomná Jedná se o komplex dřevěných staveb se dvěma pódii, který pro účely pořádání folklorního festivalu Slezské dny vybudovali členové Matice slezské. S úpravami a výstavbou prvního pódia se začalo v roce 1969 a celý areál byl dokončen v roce 1973. Jedná se o komplex dřevěných staveb se dvěma pódii, který pro účely pořádání folklorního festivalu Slezské dny vybudovali členové Matice slezské. S úpravami a výstavbou prvního pódia se začalo v roce 1969 a celý areál byl dokončen v roce 1973. Matice slezská pořádá v areálu každoročně dva mezinárodní festivaly, které se staly tradicí nejen regionálního, ale i celostátního charakteru. Matice slezská pořádá v areálu každoročně dva mezinárodní festivaly, které se staly tradicí nejen regionálního, ale i celostátního charakteru. FESTIVAL SLEZSKÉ DNY Mezinárodní folklorní festival Každoročně zde vystoupí 20 až 25 folklorních souborů, což představuje na 900 účinkujících. Představují se zde soubory nejen ze Slezska, ale také z Moravy a Čech. Nechybí soubory národnostních menšin žijících na našem území a také soubory zahraniční FESTIVAL SLEZSKÉ DNY Mezinárodní folklorní festival Každoročně zde vystoupí 20 až 25 folklorních souborů, což představuje na 900 účinkujících. Představují se zde soubory nejen ze Slezska, ale také z Moravy a Čech. Nechybí soubory národnostních menšin žijících na našem území a také soubory zahraniční FESTIVAL NA POMEZÍ Již v roce 1993 se zde konal první ročník festivalu folkové, country a bluegrassové muziky "Folk a country setkání". Od roku 1996 dostal festival nový název - "Festival na Pomezí" s mottem: "Píseň a ptáci neznají hranice". Vždy druhý víkend v červenci se v Dolní Lomné setkávají příznivci a účinkující ze tří pomezních států, aby naplnili výše uvedenou myšlenku a přispěli k vytvoření jednoho kulturního regionu bez hranic. FESTIVAL NA POMEZÍ Již v roce 1993 se zde konal první ročník festivalu folkové, country a bluegrassové muziky "Folk a country setkání". Od roku 1996 dostal festival nový název - "Festival na Pomezí" s mottem: "Píseň a ptáci neznají hranice". Vždy druhý víkend v červenci se v Dolní Lomné setkávají příznivci a účinkující ze tří pomezních států, aby naplnili výše uvedenou myšlenku a přispěli k vytvoření jednoho kulturního regionu bez hranic.

14 Národopisný areál Dolní Lomná


Stáhnout ppt "Volný čas v mém regionu. Ostravsko Turistický region Ostravsko, v čele s metropolí Moravskoslezského kraje, leží na pomezí Moravy a Slezska. Těžba uhlí,"

Podobné prezentace


Reklamy Google