Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Základní škola Církvice, okres Kutná Hora VY_32_INOVACE _CJ.2.LH20 AnotaceŽákům je spuštěna prezentace k výkladu a samostatné práci. AutorMgr. Ludmila.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Základní škola Církvice, okres Kutná Hora VY_32_INOVACE _CJ.2.LH20 AnotaceŽákům je spuštěna prezentace k výkladu a samostatné práci. AutorMgr. Ludmila."— Transkript prezentace:

1

2 Základní škola Církvice, okres Kutná Hora VY_32_INOVACE _CJ.2.LH20 AnotaceŽákům je spuštěna prezentace k výkladu a samostatné práci. AutorMgr. Ludmila Hrušková PředmětČeský jazyk Očekávaný výstupOdůvodní a správně napíše i/y po tvrdých a měkkých souhláskách PomůckyPC Cílová skupina2. ročník Stupeň a typ vzdělávánízákladní vzdělávání – první stupeň – první období Metodická poznámka: Žáci sledují opakovací výklad na IA tabuli. Poté si sami vyzkouší určování i, í, y, ý na IA tabuli. Nakonec si každý vypracuje pravopisné cvičení, doplněním pravopisných jevů na PC.

3 © Mgr. Ludmila Hrušková, ZŠ Církvice, okres Kutná Hora

4 Rozdělení souhlásek Rozdělení souhlásek Pravopisné cvičení Pravopisné cvičení Urči správné i/y Urči správné i/y

5 y i y i Tvrdé – h, ch, k, r, d, t, n Měkké – ž, š, č, ř, c, j, ď,ť,ň Obojetné – b, f, l, m, p, s, v, z

6 Poveden_ pejsek Kde má Petř__k boty? Nejsou ve skř__ni ani v kuch_n_. A v koš_ ku na bačkor_ našel Petr jenom tkan_čk_. Ať mu je pomůže naj_t D_voch. Je to přece ch_tr_ pes. D_vochu, kde mám bot_? Ale pes jen zavrt_ ocáskem. Tvář_ se, že n_c neví. A zat_m jedna bota lež_ za kn_ hovnou a druhá je v květ_náč_. Jméno:

7 * ch_trá * š_kmá * t_ha * bot_ * tkaničk_ * Petř_k * D_voch * ch_trý * n_c * d_voký * zat_m * kn_hovna * lež_ * květ_náč * y ý i í yý i í * y ý i í yý i í * y ý i í yýi í * y ý i í yýií * y ý i í yýií * y ý i í y ý i í * y ý i í yýi í * y ý i í yýií * y ý i í yý i í * y ý i í yýií * y ý i í yý i í * y ý i í yý i í * y ý i í yý i í * y ý i í y ý i í

8

9


Stáhnout ppt "Základní škola Církvice, okres Kutná Hora VY_32_INOVACE _CJ.2.LH20 AnotaceŽákům je spuštěna prezentace k výkladu a samostatné práci. AutorMgr. Ludmila."

Podobné prezentace


Reklamy Google