Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Škola: Základní škola a Mateřská škola Nečtiny, 331 62 Nečtiny 39 Název: VY_32_INOVACE_SADA02_ČESKÝ JAZYK_DUM12 Předmět: Český jazyk Ročník: 2. Klíčová.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Škola: Základní škola a Mateřská škola Nečtiny, 331 62 Nečtiny 39 Název: VY_32_INOVACE_SADA02_ČESKÝ JAZYK_DUM12 Předmět: Český jazyk Ročník: 2. Klíčová."— Transkript prezentace:

1 Škola: Základní škola a Mateřská škola Nečtiny, 331 62 Nečtiny 39 Název: VY_32_INOVACE_SADA02_ČESKÝ JAZYK_DUM12 Předmět: Český jazyk Ročník: 2. Klíčová slova: tvrdé a měkké souhlásky Jméno autora: Mgr. Olga Žalmanová Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.2743 Anotace: Materiál je určen k výuce psaní y, í po tvrdých a měkkých souhláskách. Žáci třídí souhlásky na měkké a tvrdé. Doplňují slova do vět a i,y po měkkých a tvrdých souhláskách. Věty seřadí do příběhu. Nakonec opravují chyby v příběhu. Příběh sami dokončí do sešitu. Inovace: práce na interaktivní tabuli nebo na počítačích. Digitální učební materiál zpracovaný v rámci projektu EU Peníze školám

2 Roztřiď tvrdé a měkké souhlásk y Souhlásky tvrdé Souhlásky měkké t t d d ň ň ť ť ď ď j j c c ř ř č č š š ž ž r r k k ch h h n n

3 Obuj si bot - Šli jsme okolo r – bn -ka Půjdeme se proj - t Sed – tam r – bář - Rád - ch – taj - r-by Vraceli jsme se okolo hř - ště Chlapc - hráli koš - kovou Doplň správně věty a y, i. Věty očísluj, aby vytvořily příběh.

4 Oprav příběh a dokonči vyprávění do sešitu. Jirka s tatýnkem chtějý jít na ryby. podej mi ribářské náčiný. Prud, návnadi, háčky, skládacý židli a neza- pomen na svacinu. Nejdryv pojedeme tramvaji na nadražý, potom vlakem města mnichovo hradyště. Tam je v řýčkách mnoho různích ryp. je tam totyž Čista voda. Přýjeli jsme krybnýku, nahodyli pruti a čekáme. Nejednou se splavek pohnul. Tatinek přyskočil a pomáha mi vytáhnout ůlovek. Co to asi bude? ……………..


Stáhnout ppt "Škola: Základní škola a Mateřská škola Nečtiny, 331 62 Nečtiny 39 Název: VY_32_INOVACE_SADA02_ČESKÝ JAZYK_DUM12 Předmět: Český jazyk Ročník: 2. Klíčová."

Podobné prezentace


Reklamy Google