Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

MEZINÁRODNÍ SPOLEČENSTVÍ Milan Šimek Občanská výchova.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "MEZINÁRODNÍ SPOLEČENSTVÍ Milan Šimek Občanská výchova."— Transkript prezentace:

1 MEZINÁRODNÍ SPOLEČENSTVÍ Milan Šimek Občanská výchova

2 Mezinárodní společenství V současné době existuje více než 400 mezinárodních organizací, které se zabývají mezinárodní spoluprácí. V současné době existuje více než 400 mezinárodních organizací, které se zabývají mezinárodní spoluprácí. Organizace vládní Organizace vládní Organizace nevládní Organizace nevládní

3 Organizace spojených národů (OSN) Vznik po 2. světové válce. Vznik po 2. světové válce. Cíl – zabránit válkám a řešit konflikty mírovou cestou. Cíl – zabránit válkám a řešit konflikty mírovou cestou. Sídlo: New York. Sídlo: New York.

4 Severoatlantický pakt (NATO) Nejdůležitější vojenské uskupení na světě. Nejdůležitější vojenské uskupení na světě. Spojenectví Sev.Ameriky a Evropy Spojenectví Sev.Ameriky a Evropy Obrana členských států před vojenským napadením. Obrana členských států před vojenským napadením.

5 Evropská Unie (EU) Vznik v roce 1992 v Maastrichtu. Vznik v roce 1992 v Maastrichtu. Dříve Evropské společenství. Dříve Evropské společenství. Politická a hospodářská integrace sdružených zemí. Politická a hospodářská integrace sdružených zemí. Společná měna (euro), společný parlament a ústava, centrum v Bruselu. Společná měna (euro), společný parlament a ústava, centrum v Bruselu.

6 Další organizace Organizace pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO) Organizace pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO) Mezinárodní dětský fond (UNICEF) Mezinárodní dětský fond (UNICEF) Světová zdravotnická organizace (WHO) Světová zdravotnická organizace (WHO) Rada Evropy (RE) Rada Evropy (RE) Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) Mezinárodní měnový fond (MMF)


Stáhnout ppt "MEZINÁRODNÍ SPOLEČENSTVÍ Milan Šimek Občanská výchova."

Podobné prezentace


Reklamy Google