Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Název školy: Střední průmyslová škola, Ostrava - Vítkovice,příspěvková organizace Autor: Ing. Vlasta Švachová Datum: 19. 5. 2012 Název: VY_32_INOVACE_9.3.1.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Název školy: Střední průmyslová škola, Ostrava - Vítkovice,příspěvková organizace Autor: Ing. Vlasta Švachová Datum: 19. 5. 2012 Název: VY_32_INOVACE_9.3.1."— Transkript prezentace:

1 Název školy: Střední průmyslová škola, Ostrava - Vítkovice,příspěvková organizace Autor: Ing. Vlasta Švachová Datum: 19. 5. 2012 Název: VY_32_INOVACE_9.3.1 Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0125 Téma: Obchodní právo - základní pojmy - prezentace Anotace: Prezentace slouží k zopakování základních pojmů z obchodního práva. Žáci si interaktivně, ústně i písemně opakují dané učivo.

2 Obchodní právo Základní pojmy

3 Obchodní zákoník je: nejdůležitější právní norma - novelizována nejdůležitější právní norma - novelizována k 1. 1. 2007. k 1. 1. 2007. Má 3 části: Má 3 části: Obecná ustanovení Obecná ustanovení Obchodní společnosti a družstva Obchodní společnosti a družstva Obchodní závazkové vztahy Obchodní závazkové vztahy

4 Obecná ustanovení OZ - základní pojmy: Obchodní firma Obchodní firma Prokura Prokura Obchodní rejstřík Obchodní rejstřík Účetnictví Účetnictví

5 K čemu slouží prokura? Jedná se o zvláštní plnou moc, kterou se zmocňuje prokurista (fyzická osoba) ke všem právním úkonům. Jedná se o zvláštní plnou moc, kterou se zmocňuje prokurista (fyzická osoba) ke všem právním úkonům.

6 Víte, co je to obchodní firma ? Název, pod kterým je podnikatel zapsán do obchodního rejstříku. Podnikatel je povinen provádět právní úkony pod svou firmou. Název, pod kterým je podnikatel zapsán do obchodního rejstříku. Podnikatel je povinen provádět právní úkony pod svou firmou.

7 Jak provádět kontrolu hospodaření? Prostřednictvím účetnictví- forma podvojného účetnictví. Prostřednictvím účetnictví- forma podvojného účetnictví.

8 K čemu slouží obchodní rejstřík? Jedná se o veřejný seznam, do kterého se zapisují zákonem stanovené údaje. Jedná se o veřejný seznam, do kterého se zapisují zákonem stanovené údaje. Pro právnické osoby je zápis do rejstříku povinný. Pro právnické osoby je zápis do rejstříku povinný. Obchodní rejstřík je přístupný na internetu : Obchodní rejstřík je přístupný na internetu : www. justice.cz, www. justice.cz, www.mfcr.cz www.mfcr.cz


Stáhnout ppt "Název školy: Střední průmyslová škola, Ostrava - Vítkovice,příspěvková organizace Autor: Ing. Vlasta Švachová Datum: 19. 5. 2012 Název: VY_32_INOVACE_9.3.1."

Podobné prezentace


Reklamy Google