Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Filozofie pokročilého věku George Carlin, 102 let ( absolutně brilantní ) POKUD TUTO PREZENTACI NEDOČTETE DO KONCE, ZTRATÍTE NEJMÉNĚ JEDEN DEN ŽIVOTA.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Filozofie pokročilého věku George Carlin, 102 let ( absolutně brilantní ) POKUD TUTO PREZENTACI NEDOČTETE DO KONCE, ZTRATÍTE NEJMÉNĚ JEDEN DEN ŽIVOTA."— Transkript prezentace:

1

2 Filozofie pokročilého věku George Carlin, 102 let ( absolutně brilantní ) POKUD TUTO PREZENTACI NEDOČTETE DO KONCE, ZTRATÍTE NEJMÉNĚ JEDEN DEN ŽIVOTA. A JESTLIŽE JI ZVLÁDNETE PŘEČÍST, POŠLETE JI DÁL. Hu dba : Ernesto Cortazar „ Eternal Love Affair”leden 2010 Pro pokračování klikněte zde

3 Uvědomujete si, že začínáme stárnout už v době dětství? Ve věku do 10 let máme o stárnutí pouze mlhavé povědomí.

4 Na otázku: „Kolik ti je“, dítě odpoví: „Čtyři a půl“. Ale později už neříká m e: „Je mi třicet šest a půl“. Dítě říká: „J e mi čtyři a půl“ nebo „Bude mi pět“. A to je klíčové.

5 Pak jste teenager, ale tím to nekončí. Skáčete do dalšího a dalšího věku.

6 Na otázku “Kolik je vám let” odpovídáte: “bude mi 16“, přičemž je nám třebas 13, ale pak najednou je vám opravdu 16! A pak přijde ten toužebně očekávaný den, kdy je vám 21 … A je co slavit. JE MI 21... HURÁÁÁ

7 A pak se dostaví 30. Aaach ouvej! Co se to stalo? Zní to jako zkysané mléko! ZKYSLO, museli js m e je vylít. A je po legraci, připadáte si jako zkažený knedlík. Co je špatně? Co se změnilo?

8 Dosáhli jste věku 21, přehoupla se 30 a SPĚJETE ke 40.... Hurá! Šlápnete na brzdy, ale klouže to, život jde dál. Než se stačíte vzpamatovat, je tu 50 A sny jsou ty tam...

9 Ale pozor !!! Ani se nenadějete a spějete k 60.

10 Takže vám BYLO 21, pak 30, 40, 50 a SPĚJETE k 60.

11 A jde to tak rychle, že najednou je vám 70! Pak už je to jen otázka dní: dožíváte se pondělka, 12. dubna 2010!

12 Po 80 už běží dny podle denního režimu: dožíváte se oběda, odpoledne, večer uléháte. Po 90 je to stejné, jen začnete říkat: ‚Je mi UŽ 92.'

13 A pak se stane něco po divného. Když se přehoupne 100, stanete se opět dítětem a říkáte: „Je mi 100 a půl!“ Dožili jste se ve zdraví 100 a půl!!!

14 JAK ZŮSTAT MLADÝ 1. Hoďte za hlavu nesmyslná čísla, která se vztahují k věku, váze a výšce. Přenechte tyto starosti lékařům. Koneckonců je za to platíte. 2. Stýkejte se pouze s pozitivně naladěnými lidmi. Škarohlídi vás ničí.

15 3. Dbejte na neustálé vzdělávání. Zajímejte se o počítače, řemesla, zahradničení – cokoliv, co nás baví... Jen nenechte mozek zahálet. Líná mysl je dílna ďábla, který se jmenuje Alzheimer. 4. Radujte se z jednoduchých věcí.

16 5. Smějte se z plna hrdla, dlouho a hlasitě. Smějte se, až vám nebude stačit dech. 6. Když dojde na slzy, truchlete, ale vydržte a jděte dál. Jediná osoba, která nás po celý život provází, jsme vy sami. ŽIJTE, dokud jste naživu.

17 7. Obklopujte se vším, co máte rádi, ať už je to rodina, domácí mazlíčci, hudba, rostliny, záliby, atd. Domov je Vaším zázemím. 8. Pečujte o své zdraví: Je-li dobré, udržujte je. Pokud ne, postarejte se o zlepšení. Je-li to nad vaše síly, vyhledejte pomoc.

18 9. Nepodnikejte pochybné výlety. Vydejte se za nákupy, třebas mimo své bydliště, anebo co ciziny, NIKDY však někam, kde se nebudete cítit dobře. 10. Říkejte při každé příležitosti lidem kolem sebe, že je máte rádi.

19 A ZAPAMATUJTE SI, že život se neměří počtem nádechů, ale okamžiky, kdy si vydechneme.

20 Pokud toto tuto prezentaci nezašlete nejméně 8 lidem – nevadí! Ale s někým se o ni přece jen podělte... Všichni potřebujeme prožít každý den svého života naplno!!!

21 Na shledanou příště !!!


Stáhnout ppt "Filozofie pokročilého věku George Carlin, 102 let ( absolutně brilantní ) POKUD TUTO PREZENTACI NEDOČTETE DO KONCE, ZTRATÍTE NEJMÉNĚ JEDEN DEN ŽIVOTA."

Podobné prezentace


Reklamy Google