Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Jihočeská univerzita Fakulta Pedagogická Seminární práce Vypracoval: Petr Němeček.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Jihočeská univerzita Fakulta Pedagogická Seminární práce Vypracoval: Petr Němeček."— Transkript prezentace:

1 Jihočeská univerzita Fakulta Pedagogická Seminární práce Vypracoval: Petr Němeček

2 V této prezentaci najdete návody a rady jak pracovat s programem Zoner Callisto.

3 Obsah 1.Seznámení s pracovní plochou programu. 2.Popis používaných nástrojů. 3.Návod jak nakreslit v Zoner Callistu obrázek Ferdy mravence.

4 Jestliže si spustíte program Zoner Callisto objeví se Vám na obrazovce pracovní plocha tohoto programu. Když se na tuto pracovní plochu podíváte uvidíte bohatou škálu pracovních nástrojů. V dalších krocích si tyto pracovní nástroje stručně popíšeme. 1. Seznámení s pracovní plochou programu.

5 Pracovní plocha programu Zoner Callisto. Hlavní nabídkové Menu Alternativní lišta Lišta na úpravu textu Základní lišta Lišta pro měřítko zobrazení

6 2. Popis používaných nástrojů. V této kapitole se nachází stručný popis jak pracovat s některými nástroji této aplikace.

7 Nejprve nakreslíme úsečku. Poté na “základní liště“ označíme tlačítko tvarování objektů. Kurzorem najedeme označíme úsečku tak aby se zbarvila do zelena. 1. 2. Tvarování objektů

8 3.4. Dále zvolíme tlačítko změnit na křivku.Na úsečce se zobrazí body (a,b,c,d). Body b a c jsou tzv. tvarovací body, kterými můžeme libovolně měnit tvar úsečky. abcd

9 a b c d 5. Výsledný obrázek. Z rovné úsečky můžeme vytvořit například takovýto tvar.

10 Tvary geometrických obrazců Vybereme si tvar obrazce. Zvolíme počet cípů. Umístíme obrazec.

11 3. Jak si vytvořit postavičku Ferdy mravence. V této stati je uveden postup jak si vytvořit v programu Zoner Callisto postavičku Ferdy mrance.

12 Vytvoříme si čtyři elipsy. vytvarujeme je podle potřeby. Objekty označíme a v nabídce logické operace dáme funkci spojit objekty. Výsledný efekt Jak vytvořit tělo?

13 Jak vytvořit ruce a nohy? Boty a zápěstí jsou vytvořeny obdobně pomocí tvarování elipsy. Nohy jsme vytvořili z obdélníku, Paže jsou vytvořeny pouze zmenšením nohou a za pomoci rotace. Pomocí funkce převést nakřivky. Výsledný efekt Jednotlivé části poskládáme a dostaneme?

14 Jak vytvořit hlavu a šátek? Pomocí nástrojů křivky vytvoříme doplňky jako je (pusa, tykadla). Uděláme kopii hlavy a vytvarujeme okolí pusy pomocí nástroje převést na křivku. Oko vytvoříme pomocí elipsy a okopírujeme. Šátek je vytvořen opět tvarováním čtverce a kružnice. Všechny části poskládáme a výsledek bude takovýto. Výsledný efekt

15 Výsledný obrázek poskládaný z jednotlivých částí.

16 Obrázek lze vybarvit. Obrázek můžeme vybarvit pomocí funkcí (výplň, průhlednost atd.).

17 Jak vytvořit pozadí. Využijeme hladin. Hlavní hladinu zakryjeme.

18 Nyní pracujeme na hladině 2. Tímto krokem máme prázdnou pracovní plochu a můžeme kreslit pozadí. Tvorba pozadí

19 Vybereme nástroj obdélník Klikneme na pracovní plochu Objeví se tato nabídka pro rozměr obdélníku Potvrdíme OK. Plocha na kterou budeme kreslit pozadí Tvorby pozadí

20 Na tuto plochu budeme kreslit pozadí pomocí nástroje výplň. Tvorba pozadí Výsledný efekt

21 Tvorba pozadí Na Hladinu 2 necháme zviditelnit Hlavní hladinu a tím se nám na plochu zobrazí postavička Ferdy mravence. Uložit obrázek ??


Stáhnout ppt "Jihočeská univerzita Fakulta Pedagogická Seminární práce Vypracoval: Petr Němeček."

Podobné prezentace


Reklamy Google