Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Dubai. Dubaj: je hlavní město stejnojmenného emirátu ve Spojených arabských emirátech. Pro odlišení od emirátu se používá označení Dubai City. Nachází.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Dubai. Dubaj: je hlavní město stejnojmenného emirátu ve Spojených arabských emirátech. Pro odlišení od emirátu se používá označení Dubai City. Nachází."— Transkript prezentace:

1 Dubai

2 Dubaj: je hlavní město stejnojmenného emirátu ve Spojených arabských emirátech. Pro odlišení od emirátu se používá označení Dubai City. Nachází se na pobřeží Perském zálivu. Téměř veškerý hospodářský, sociální, kulturní i politický život emirátu se odehrává v jeho hlavním městě, kde žije přibližně 99 % obyvatel emirátu. Poloha a části města: Město leží na severním okraji emirátu. Dělí se na dvě části zátokou Dubai Creek.Tyto části byly v minulosti samostatnými městy Deira na severní straně a Bur Dubai.Dnes se město Dubai dělí na 14 částí. Rozvoj města Protože jsou na severní straně města hranice se sousedním emirátem Šardžá. Právě poblíž Sheikh Zayed Road vzniká nové centrum s nejvyšší stavbou světa – Buri Khalifa. Dubai se dále rozrůstá směrem do moře, kde vytváří velkolepé umělé poloostrovy ve tvaru palem zvané Palm Islands a souostroví, z nichž nejznámější je The World, jehož ostrovy vytváří mapu světa.

3 Palmové ostrovy Palm Jebel Ali a Palm Jumeirah jsou dva uměle vytvořené ostrovy u pobřeží Dubai v Arabských Emirátech. Ostrovy tvoří jednak kmen palmy, který spojuje ostrovy s pevninou a druhá část ostrova představuje korunu datlovníku. To vše je obklopeno seskupením malých ostrůvků, které jsou poskládány do tvaru srpu a mají sloužit jako vlnolamy. Palmové ostrovy staví firma Nakheel a ta patří šejkovi Mohammedovi bin Rashid al Maktoum, stejně jako spousta dalších stavebních firem. Plocha, určená pro zástavbu ostrovů je cca 300.000 m2. V centrální části jsou luxusní hotely, v krajních částech se pak nabízí byty k prodeji. Nebude chybět ani planetárium, divadlo či aquapark, je zde ponechána plocha i na veřejné parky, pláže a přístavy. Příklad :Za třípokojový byt o rozloze 300 m2 zaplatí noví majitelé 510 000 dolarů (tedy asi 11 miliónů korun), za čtyřpokojový dům o rozloze 600 m2 pak 1 400 000 dolarů (30 milionů Kč). Na ostrov u pláže Jumeirah je rovněž zavedeno metro. Vláda Spojených arabských emirátů je na Palmové ostrovy náležitě hrdá a tak trochu samolibě je označuje za osmý div světa. Ostrovy jsou zatím největšími, uměle vytvořenými souostrovími na světě.

4 Burj Khalifa je mrakodrap v Dubaji ve Spojených arabských emirátech. Mrakodrap se stavěl od 21. září 2004 a po dokončení se stal nejvyšší stavbou světa. Konečná výška dosáhla 828 metrů o 162 patrech. Celková podlahová plocha má rozlohu 334 tisíc metrů čtverečních. V celém mrakodrapu se nachází 57 výtahů a 8 eskalátorů. Hlavním architektem je chicagská firma Skidmore, Owings and Merrill.Na stavbě se podílí i americké firmy a stavební společnosti Samsung, BESIX a Arabtec. Část výtahů na stavbu dodala pardubická firma Pega Hoist. Samotnou stavbu staví dělníci z Pákistánu, Indie, Bangladéše, Číny a Filipín. Zajímavostí je, že během výstavby nebyla konečná výška mrakodrapu dlouho přesně známa, protože byla přísně tajena kvůli konkurenci. Podle předběžných odhadů se předpokládala asi 808 metrů a 162 podlaží Budova bude součástí rozsáhlého projektu v hodnotě 20 miliard dolarů, zahrnujícího i několik dalších mrakodrapů, obrovské nákupní středisko a umělé jezero vše obklopující.

5 Zajímavosti Zábava v Dubai Jumeraichje park na pobřeží Arabského zálivu v rezidenční oblasti Jumeirah. Park je směsicí příjemných zákoutí, malebných prostranství zdobených exotickou flórou. Vstupné do parku stojí 5 AED na osobu (cca 25 CZK). WILDE VADI – tento největší vodní park v DUBAI nabízí desítky růných skluzavek, odvážnější si mohou zkusit zasurfovat na umělé vlně ve výšce 3 metrů. Vstupné zde stojí 150 AED pro dospělého a 125 AED pro dítě na celý den (cca 750 CZK/625 CZK).

6 Ubytování na umělých ostrovech Palm Islands – Palm jebel ali a palm Jumerirah jsou dva uměle vytvořené ostrovy u pobřeží Dubaie ve tvaru palmy. V centrální části ostrova jsou luxusní hotely, v krajních částech se nabízí byty k prodeji. Vláda Spojených arabských emirátů je na Palmové ostrovy tak hrdá, že je označuje za osmý div světa. Tyto ostrovy jsou zatím největšími,uměle vytvořenými souostrovími na světě Dubaj a Ramadán Ramadán je muslimský postní měsíc, kterým si muslimové připomínají zjevení Svatého Koránu. Během jeho trvání nesmí pravověrní muslimové jíst, pít a pracovat. Omezení se netýkají turistů a navštěvníků. Doporučeno je jen nejíst v době Ramadánu na veřejnosti. Během tohoto svátku jsou ceny turistických služeb výhodnější.

7


Stáhnout ppt "Dubai. Dubaj: je hlavní město stejnojmenného emirátu ve Spojených arabských emirátech. Pro odlišení od emirátu se používá označení Dubai City. Nachází."

Podobné prezentace


Reklamy Google