Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Singapur je městský stát v jihovýchodní Asii na stejnojmenném ostrově a přilehlých ostrůvcích při jižní výspě Malajského poloostrova. Patří mezi nejvyspělejší.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Singapur je městský stát v jihovýchodní Asii na stejnojmenném ostrově a přilehlých ostrůvcích při jižní výspě Malajského poloostrova. Patří mezi nejvyspělejší."— Transkript prezentace:

1

2

3 Singapur je městský stát v jihovýchodní Asii na stejnojmenném ostrově a přilehlých ostrůvcích při jižní výspě Malajského poloostrova. Patří mezi nejvyspělejší státy světa. Je světovým finančním, obchodním a dopravním centrem. Dříve britská država a vojenská základna získala samostanost (1965) a stala ekonomickým tygrem. Je také velice důležitý dopravní uzel s druhým největším přístavem světa. Letiště Changi je spojnicí mezi Evropou, Asií a Austrálií.

4

5 Toto přístavní město je velmi dobře udržované. Orientace je i na farmacii a lékařství. Je zde také vybudovaná rafinérie. Město moderní architektury a mrakodrapů má 4,4 mil. obyvatel. Úředními jazyky jsou čínština, malajština, tamilština a angličtina.

6

7 City v noci

8 Botanická zahrada

9 Singapurské dolary

10 Chrám Mariamman

11 Katedrála st. Andrew´s

12 Jeden z nejvyšších

13 Divadlo Esplanade

14

15 Čínský kostel

16 Světoznámý tučný pták

17 Singaurské „paneláky“

18 Merlion socha

19 Merlion v noci

20 Jeden z kanálů

21 Rychlodráha

22

23 Starý čínský dům v centru

24 Parlament

25 Noční idyla

26 To vše se v metru nesmí

27 Palác justice

28 Padang

29


Stáhnout ppt "Singapur je městský stát v jihovýchodní Asii na stejnojmenném ostrově a přilehlých ostrůvcích při jižní výspě Malajského poloostrova. Patří mezi nejvyspělejší."

Podobné prezentace


Reklamy Google