Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VÝUKOVÝ MATERIÁL V RÁMCI PROJEKTU OPVK 1.5 PENÍZE STŘEDNÍM ŠKOLÁM ČÍSLO PROJEKTU:CZ.1.07/1.5.00/34.0883 NÁZEV PROJEKTU:ROZVOJ VZDĚLANOSTI ČÍSLO ŠABLONY:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VÝUKOVÝ MATERIÁL V RÁMCI PROJEKTU OPVK 1.5 PENÍZE STŘEDNÍM ŠKOLÁM ČÍSLO PROJEKTU:CZ.1.07/1.5.00/34.0883 NÁZEV PROJEKTU:ROZVOJ VZDĚLANOSTI ČÍSLO ŠABLONY:"— Transkript prezentace:

1 VÝUKOVÝ MATERIÁL V RÁMCI PROJEKTU OPVK 1.5 PENÍZE STŘEDNÍM ŠKOLÁM ČÍSLO PROJEKTU:CZ.1.07/1.5.00/34.0883 NÁZEV PROJEKTU:ROZVOJ VZDĚLANOSTI ČÍSLO ŠABLONY: III/2 DATUM VYTVOŘENÍ:8.11. 2012 AUTOR:MGR. LENKA PCHÁLKOVÁ URČENO PRO PŘEDMĚT:INFORMAČNÍ A KOMUNIKAČNÍ TECHNOLOGIE TEMATICKÁ OBLAST: INFORMAČNÍ ZDROJE, ELEKTRONICKÁ KOMUNIKACE, KOMUNIKAČNÍ A PŘENOSOVÉ MOŽNOSTI INTERNETU OBOR VZDĚLÁNÍ:OBCHODNÍK (66-41-L/01) 2. ROČNÍK NÁZEV VÝUKOVÉHO MATERIÁLU: PREZENTACE VYHLEDÁVÁNÍ V INTERNETU (VYHLEDÁVÁNÍ, FILTROVÁNÍ) POPIS VYUŽITÍ: ŽÁK PRACUJE S ROZŠÍŘENÝM VYHLEDÁVÁNÍM, FILTROVÁNÍM. ZAPISUJE SI SVÉ POSTŘEHY A PLNÍ ÚKOLY. PRŮBĚŽNĚ POROVNÁVÁ SVÉ POSTŘEHY A ŘEŠENÍ S NABÍZENÝMI VÝSLEDKY (ODKAZ). PO KLIKNUTÍ NA SYMBOL MYŠI NA SNÍMKU Č.4 SE ZOBRAZÍ ODPOVĚĎ. ČAS: 20 MINUT. VY_32_INOVACE_IKTO2_0660 PCH

2 VYHLEDÁVÁNÍ V INTERNETU (GOOGLE, ROZŠÍŘENÉ VYHLEDÁVÁNÍ; FILTROVÁNÍ )

3 Máme vyzkoušeno a ověřeno Rozšířené (pokročilé) vyhledání v www.google.cz. Zadání dotazu bez omezení ( všechna tato slova ). Zadání přesné fráze ( přesně toto slovo nebo sousloví ).

4 Další kritéria vyhledávání Vyhledáme informace o certifikované dětské obuvi se symbolem žirafy. Vyzkoušíme frázi certifikát žirafa. Výsledků je hodně. Zobrazují se nežádoucí odkazy. (např. prodejna, obchod …) ?? 1. 2. Potlačíme výskyt slov prodejna obchod.

5 Další kritéria vyhledávání Výsledky můžeme omezit vložením období. Omezme se na devadesátá léta minulého století. Vážně?Byli jste v minulém století miminka? 1990..1999 Získali jsme kolem padesáti výsledků. Co bude dál?

6 x-minutový úkol Prostudujte výsledky hledání. Odpovězte na otázky: Jak se dá získat certifikát pro dětskou obuv se symbolem žirafy? Od kterého roku se uděluje? Je certifikát povinný? Našli jste dodavatele dětské certifikované obuvi „žirafa“? … Nepodařilo se odpovědět? Přestože jste se snažili? Promyslete důvody. ??

7 Řešení?! Málo času, formulace dotazu, omezení dotazu, …, hledali byste jinak, neměli jste možnost si promyslet, co přesně máte vyhledat,… Ano. Vyhledávání dá práci. Cílem bylo vyzkoušet si možnosti rozšířeného vyhledávání. Cíl splněn – pochvala. Více o certifikované dětské obuvi najdete na www.coka.cz, část Dětská obuv.www.coka.cz

8 Všimli jste si dalších možností vyhledávání? Prostudujte samostatně. Určitě je to dobrý nástroj pro vyhledávání. Děkuji za pozornost a přeji úspěšné vyhledávání.

9 Použitá literatura a internetové zdroje Kliparty viz Galerie médií Microsoft PowerPoint.


Stáhnout ppt "VÝUKOVÝ MATERIÁL V RÁMCI PROJEKTU OPVK 1.5 PENÍZE STŘEDNÍM ŠKOLÁM ČÍSLO PROJEKTU:CZ.1.07/1.5.00/34.0883 NÁZEV PROJEKTU:ROZVOJ VZDĚLANOSTI ČÍSLO ŠABLONY:"

Podobné prezentace


Reklamy Google