Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Zásady elektronické komunikace Karel Šimeček. Obsah  Stylistika, jazykové styly  Zásady psaní e-mailu  Ukázky  Samostatné psaní e-mailu.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Zásady elektronické komunikace Karel Šimeček. Obsah  Stylistika, jazykové styly  Zásady psaní e-mailu  Ukázky  Samostatné psaní e-mailu."— Transkript prezentace:

1 Zásady elektronické komunikace Karel Šimeček

2 Obsah  Stylistika, jazykové styly  Zásady psaní u  Ukázky  Samostatné psaní u

3 Stylistika, jazykové styly styl prostěsdělovací referát, telegram, dotazník… styl odborný úvaha, recenze styl publicistický článek, interview styl umělecký poezie, próza, drama

4 Stylistika a jazykové styly styl administrativní úřední dopis žádost objednávka plná moc životopis

5 Zásady psaní u  Předmět  Text  Závěr  Příloha  Odpověď

6 Předmět u  stručný obsah  usnadnění orientace  nezapomínat

7 Text u  stručně, jasně - vyhněte se emocím  délka (obecně se považuje za maximum 40 řádek)  gramatické chyby

8 Závěr u  Poděkování  Podpis

9 Příloha u  upozornění v Textu u

10 Hromadné y  Ochrana a soukromí jedinců  Rozesílejte zprávu každému zvlášť  Skryté kopie  Spam a nevyžádaná pošta=> porušení internetové etikety.

11 Odpověď na  Na zprávu je slušné odpovědět do 48 hodin (stačí jen pozdrav + omluva, že nestíháte, ale o u víte)

12 Ukázka č. 1

13 Ukázka č.2 Dobrý den, obracím se na vás se žádostí o radu a zároveň se omlouvám, že tak činím, i když jsem již studentkou 2. ročníku. Jsem studentkou 2. ročníku kombinovaného studia, specializace v pedagogice - učitelství pro mateřské školy. Nepodařilo se mi splnit v termínu zkouškového období všechny studijní povinnosti ve třetím semestru studia (mimo jiné i ze zdravotních důvodů). Chci se zeptat, jaký mám zvolit postup, jaké jsou možnosti, abych nemusela studium ukončit (žádost o přerušení studia? Jednotlivé žádosti o posunutí termínu k vykonání zkoušky nebo zápočtu?). Děkuji vám předem za odpověď. S pozdravem (jméno)KS BC MŠ / 2. ročník

14 Samostatné psaní u  Omluvenka  Odeslání úkolu s přílohou


Stáhnout ppt "Zásady elektronické komunikace Karel Šimeček. Obsah  Stylistika, jazykové styly  Zásady psaní e-mailu  Ukázky  Samostatné psaní e-mailu."

Podobné prezentace


Reklamy Google