Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

 Škola: Střední škola právní – Právní akademie, s.r.o.  Typ šablony: III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT  Projekt: CZ.1.07/1.5.00/34.0236.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: " Škola: Střední škola právní – Právní akademie, s.r.o.  Typ šablony: III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT  Projekt: CZ.1.07/1.5.00/34.0236."— Transkript prezentace:

1  Škola: Střední škola právní – Právní akademie, s.r.o.  Typ šablony: III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT  Projekt: CZ.1.07/1.5.00/34.0236  Tematická oblast: Sociální práce  Autor: PhDr. Jaroslava Pauchová  Téma: Etické zásady v sociální práci  Číslo materiálu: VY_32_INOVACE_SP_18_Etické zásady v sociální práci  Datum tvorby: 13. 8.2013  Anotace (ročník): Prezentace je určena pro žáky 2. ročníku SŠ, a slouží k seznámení s etickými zásadami, jako jednoho z předpokladu práce v pomáhající profesi. Obsahem jsou rovněž procvičovací úkoly.  Klíčová slova: etika, zásada, sociální práce, sociální pracovník Výukový materiál vytvořený v rámci projektu „EU peníze školám“

2

3 SOCIÁLNÍ PRÁCE VYCHÁZÍ Z DEMOKRATICKÝCH HODNOT, LIDSKÝCH PRÁV…. SOCIÁLNÍ PRACOVNÍCI RESPEKTUJÍ DODRŽOVÁNÍ LIDSKÝCH PRÁV, TAK JAK JSOU FORMULOVÁNY V LISTINĚ ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD NEBO CHARTĚ LIDSKÝCH PRÁV…A DALŠÍ ETICKÉ ZÁSADY V SOCIÁLNÍ PRÁCI TVOŘÍ ÚVOD ETICKÉHO KODEXU SOCIÁLNÍCH PRACOVNÍKŮ

4 UZNÁVÁ ČLOVĚKA JAKO INDIVIDUÁLNÍ JEDINEČNOU OSOBNOST… PŘIJÍMÁ JEJ TAKOVÉHO JAKÝ JE, BEZ PŘEDSUDKŮ A ODSUZUJÍCÍHO POSTOJE K JEHO POSTAVENÍ VE SPOLEČNOSTI, BARVĚ PLETI, SEXUÁLNÍ ORIENTACI, POLITICKÉ PŘÍSLUŠNOSTI, NÁBOŽENSKÉMU VYZNÁNÍ…A DALŠÍ I. II.

5 DODRŽUJE KLIENTOVO PRÁVO NA JEHO SEBE-REALIZACI V TAKOVÉM ROZSAHU, ABY ZÁROVEŇ NEBYLO OMEZOVÁNO PRÁVO JINÉHO KLIENTA… III.

6 SVÉ DOVEDNOSTI A ZKUŠENOSTI VYUŽÍVÁ V POZITIVNÍM PŮSOBENÍ NA VÝVOJ KLIENTŮ, TAK, ABY BYLI SCHOPNI ŘEŠIT SVÉ KONFLIKTY VE SPOLEČNOSTÍ VČETNĚ JEJICH NÁSLEDKŮ… IV.

7 STAVÍ SVOJI PROFESIONÁLNÍ ODPOVĚDNOST PŘED SVÉ VLASTNÍ ZÁJMY. PŘI POSKYTOVÁNÍ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB KLIENTŮM VYUŽÍVÁ SVÉ PROFESIONÁLNÍ ODBORNOSTI… V.

8 V JAKÉM DOKUMENTU NAJDETE ETICKÉ ZÁSADY SOCIÁLNÍ PRÁCE ??? V ETICKÉM KODEXU SOCIÁLNÍCH PRACOVNÍKŮ ČR Odpověď

9 DOPLŇTE CHYBĚJÍCÍ SLOVA II. ETICKÉ ZÁSADY : SOCIÁLNÍ PRACOVNÍK PŘIJÍMÁ KLIENTA TAKOVÉHO JAKÝ JE, BEZ PŘEDSUDKŮ A ODSUZUJÍCÍHO POSTOJE K JEHO POSTAVENÍ VE SPOLEČNOSTI, …………………….. BARVĚ PLETI, SEXUÁLNÍ ORIENTACI, NÁBOŽENSKÉMU VYZNÁNÍ, POLITICKÉ PŘÍSLUŠNOSTI

10  Matoušek, O., a kol.,: Metody a řízení sociální práce, Portál, Praha, 2003. ISBN 80-7178-548-2  Etický kodex sociálních pracovníků České republiky. (1995) Společnost sociálních pracovníků ČR, Praha.  Není-li uveden zdroj, je použitý materiál z vlastních zdrojů autorky


Stáhnout ppt " Škola: Střední škola právní – Právní akademie, s.r.o.  Typ šablony: III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT  Projekt: CZ.1.07/1.5.00/34.0236."

Podobné prezentace


Reklamy Google