Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Amerika v 18. století. Francouzští a angličtí kolonisté mezi sebou bojovali už několik let. Všechny války, které se odehrávaly v Evropě měly jediný cíl.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Amerika v 18. století. Francouzští a angličtí kolonisté mezi sebou bojovali už několik let. Všechny války, které se odehrávaly v Evropě měly jediný cíl."— Transkript prezentace:

1 Amerika v 18. století

2 Francouzští a angličtí kolonisté mezi sebou bojovali už několik let. Všechny války, které se odehrávaly v Evropě měly jediný cíl. ↓↓↓ ↓↓↓ Nadvládu v Severní Americe

3 Na této mapě jsou evropské kolonie v období zahájení sedmileté války mezi Velkou Británií a Francií. (r.1756-1763) ←

4 Britové zničili na Floridě španělské San Augustino. Také roku 1759 dobyli Quebec a roku 1760 obsadili Montreal. Británie dostala roku 1763 (díky Pražskému míru) mnoho francouzských kolonií i území Nové Francie (Dolní Kanada) = Británie ovládala východ od řeky Mississippi.

5

6 Španělsko dostalo část francouzského území výměnou za Floridu. Britové v roce 1781 ztratili všech 13 kolonií. (Massachusetts, New Jersey, New York, Rhode Island, Connecticut, New Hampshire, Pennsylvania, Delaware, Virginie, Maryland, North Carolina, South Carolina, Georgie),

7 Amerika v roce 1783


Stáhnout ppt "Amerika v 18. století. Francouzští a angličtí kolonisté mezi sebou bojovali už několik let. Všechny války, které se odehrávaly v Evropě měly jediný cíl."

Podobné prezentace


Reklamy Google