Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Kolonialismus a dekolonizace Vývoj politické mapy světa.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Kolonialismus a dekolonizace Vývoj politické mapy světa."— Transkript prezentace:

1 Kolonialismus a dekolonizace Vývoj politické mapy světa

2 Kolonialismus Dekolonizace je éra expanze evropských zemí do mimoevropských regionů v průběhu 16. až 20. století, dějiny tzv. moderního kolonialismu začínají objevením Ameriky v roce 1492. je proces osamostatňování původních závislých území (kolonií) a proces vzniku nezávislých států z těchto kolonií, proces, který započal vznikem USA v roce 1776.

3 Urči území kolonizovaná Velkou Británií. Urči jména nezávislých států, které z nich vznikly. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:British_Empire.png Příklad: kolonizované území jižní Asie vzniklé nezávislé státy Indie, Pakistán, Bangladéš, Myanmar

4 http://en.wikipedia.org/wiki/File:France_colonial_Empire10.png Urči území kolonizovaná Francií. Urči jména nezávislých států, které z nich vznikly.

5 http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c2/DutchEmpire.png Urči území kolonizovaná Nizozemskem. Urči jména nezávislých států, které z nich vznikly.

6 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Spanish_Empire-World_Map.png Urči území kolonizovaná Španělskem. Urči jména nezávislých států, které z nich vznikly.

7 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Portuguese_empire_1800.png Urči území kolonizovaná Portugalskem. Urči jména nezávislých států, které z nich vznikly.


Stáhnout ppt "Kolonialismus a dekolonizace Vývoj politické mapy světa."

Podobné prezentace


Reklamy Google