Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě VY_32_INOVACE_FYZ_RO_16 Digitální učební materiál Sada: Molekulová fyzika a termika.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě VY_32_INOVACE_FYZ_RO_16 Digitální učební materiál Sada: Molekulová fyzika a termika."— Transkript prezentace:

1 Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě VY_32_INOVACE_FYZ_RO_16 Digitální učební materiál Sada: Molekulová fyzika a termika Téma: Křivka deformace Autor:Mgr. Jan Rosecký Předmět: Fyzika Ročník: 2. ročník VG Využití: Prezentace určena k výkladu látky z molekulové fyziky a termiky na gymnáziu. Anotace:Prezentace se skládá z úvodního opakování, vyvození látky k tématu křivka deformace a závěrečného shrnutí (procvičení učiva). Šedé texty a grafy jsou při výkladu na interaktivní tabuli dopisovány a dokreslovány. Před použitím prezentace je doporučeno je smazat.

2 Molekulová fyzika a termika Křivka deformace Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě

3

4

5 Křivka deformace – udává závislost normálového napětí na relativním prodloužení – pro každý materiál jiná, průběh velmi důležitý v technice a stavebnictví Obr. 1

6 Obr. 2

7 Křivka deformace Obr. 3

8 Shrnutí Co je pružná deformace? Co je prodloužení při tahu a zkrácení při tlaku? Co je relativní prodloužení? V jakých jednotkách ho určujeme? Na čem závisí relativní prodloužení při deformaci tahem? Která konstanta souvisí s relativním prodloužením v tahu? V jakých jednotkách se vyjadřuje? Co se stane s materiálem při překročení meze pružnosti?

9 Zdroje Obr. 1: File:Stress-strain1.svg [online]. Wikipedie, 2008 [cit. 2012-11-09]. Dostupné z: http://en.wikipedia.org/wiki/File:Stress-strain1.svg licence GNU 1.2 Obr. 2: autor Obr. 3: File:Stress Strain Ductile Material.png [online]. Wikipedie, 2008 [cit. 2012-11-09]. Dostupné z: http://en.wikipedia.org/wiki/File:Stress_Strain_Ductile_Material.png licence GNU 1.2


Stáhnout ppt "Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě VY_32_INOVACE_FYZ_RO_16 Digitální učební materiál Sada: Molekulová fyzika a termika."

Podobné prezentace


Reklamy Google