Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Označení vzdělávacího materiálu (kód):VY_52_INOVACE_ZE.7.42 Název školy: Základní škola a Mateřská škola Byšice, okres Mělník Název programu: Operační.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Označení vzdělávacího materiálu (kód):VY_52_INOVACE_ZE.7.42 Název školy: Základní škola a Mateřská škola Byšice, okres Mělník Název programu: Operační."— Transkript prezentace:

1 Označení vzdělávacího materiálu (kód):VY_52_INOVACE_ZE.7.42 Název školy: Základní škola a Mateřská škola Byšice, okres Mělník Název programu: Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost Název projektu: „Vzdělání pro život“ Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/ Číslo a název šablony klíčové aktivity:V/2 – inovace a zkvalitnění výuky v oblasti přírodních věd Vzdělávací oblast - vzdělávací obor (předmět):Člověk a jeho svět - Zeměpis Tematický okruh - téma:Indonesie Autor vzdělávacího materiálu/DUM:Mgr. Jaroslava Vorlová Datum vytvoření vzdělávacího materiálu: Ověření vzdělávacího materiálu Třída: 7. Datum: Metodický list/anotace: Žáci se seznamují s ostrovními státy Indonesie, vyhledávají v atlasech názvy ostrovů,které zapisují do slepé mapy ( vytisknout z prezentace). Poznávají život většiny obyvatel ostrovů a význam cestovního ruchu pro tyto obyvatele. VY_52_INOVACE_ZE.7.42

2

3 Indonesie Indonesii označujeme ostrovní státy ležící v jihovýchodní části Asie Vyhledejte v atlasech názvy ostrovů ležící v této části. Ukažte je na mapě. Zapište názvy ostrovů a moří do slepé mapy.

4

5 Podnebí – tropické, monzuny - větry, které přinášejí pravidelně vláhu od moří. Velmi teplé a vlhké podnebí – deštné lesy

6 Zemědělství – pěstování rýže na terasovitých polích, dvě až tři úrody za rok. Banány, palmový olej, kaučuk, kokosy.

7 Turistický ruch – příjem peněz pro státy

8 Jakarta – hlavní město Indonesie vyhledejte a vypište z atlasů počet obyvatel hl. města a celé Indonesie / zkuste vypočítat hustotu obyvatelstva/ +Jakarta&hl=cs&biw=1366&bih=664&tbm=isch&tbnid=1RW57gU35OaMKM:&imgrefurl=http://www.nutripole.com/content/jakarta&docid= 7jblTI1h95RwjM&imgurl=http://www.nutripole.com/sites/default/files/jakarta.jpg&w=478&h=331&ei=fw0FULvtBIixtAaixfzVBg&zoom=1&iac t=rc&dur=258&sig= &page=1&tbnh=142&tbnw=211&start=0&ndsp=16&ved=1t:429,r:7,s:0,i:91&tx=93&ty=26

9 Obydlí domorodců 7_ws6bh-eg

10 Sopka Bromo 784ec78944-public/sopka-bromo-malang-indonesie.jpg

11 Vlaková doprava – zastaralá železnice, velké množství neplatičů jízdného, kteří cestují na střechách vagónů. Adrenalinový sport pro mladé lidi.

12 Ochrana proti cestujícím – betonové koule natřené na stříbrno, které jsou zavěšeny nad tratí, jestli někoho zabijí nikoho nezajímá, nemají jezdit na střeše vagónu.

13 Vyjmenujte a zapište si 5 živočichů, kteří žijí v tropickém pásmu. orangutan-tom.jpg

14 Způsob dopravy ve městech

15 Církevní stavby

16 Otázky k opakování Které ostrovy patří do Indonesie, vyjmenujte a ukažte na mapě Které plodiny se zde pěstují Hlavní město Indonesie, hustota obyvatel Vyjmenujte živočichy a rostliny, které rostou v tropickém podnebném pásmu Čím je zajímavá doprava lidí v Indonesii?


Stáhnout ppt "Označení vzdělávacího materiálu (kód):VY_52_INOVACE_ZE.7.42 Název školy: Základní škola a Mateřská škola Byšice, okres Mělník Název programu: Operační."

Podobné prezentace


Reklamy Google