Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

 Poloha  Historie  Záhadná zmizení  Pokusy o vysvětlení.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: " Poloha  Historie  Záhadná zmizení  Pokusy o vysvětlení."— Transkript prezentace:

1

2  Poloha  Historie  Záhadná zmizení  Pokusy o vysvětlení

3 Je to oblast mezi Miami na Floridě, Portorikem a Bermudami. Zahrnuje i část Sargasovéh o moře.

4

5

6 Bermudy (Hamilton)- San Juan:1540km San Juan(Portoriko)- Miami:1660km Miami- Bermudy (Hamilton):1664 Trojúhelník je tedy téměř rovnostranný a jeho rozloha činí přibližně 1 134 105,5 km 2.

7  O nepříjemných zkušenostech s počasím a plavbou v této oblasti se zmiňuje již Kryštof Kolumbus ve své lodním deníku. Ale až v druhé polovině 20. století, kdy technické možnosti sledování letadel i plavidel byly na značně vysoké úrovni, bylo registrováno několik událostí, které vyvolaly zvýšený zájem o tuto část Atlantiku.

8 Nevysvětlitelné zmizení 5 amerických bombardérů TMB Avenger. Ke zmizení došlo 5.12.1945. Bylo ohlášeno podivné chování kompasů a hodin. Letadla přistála na hladině,ale okamžitě bylo přerušeno spojení. Při pátrání po bombardérech bylo ztraceno další letadlo. Nikdy se žádné z nich nenašlo.

9

10 Americká nákladní loď zmizela 4.3.1918. Nebyli žádné důkazy o tom že byla loď ukradena nebo napadena. Nedaleko Norfolku byl údajně nalezen vrak lodi, o němž se téměř s jistotou předpokládá, že odpovídá lodi Cyclops. Propagátoři trojúhelníku však vytrvale tvrdí, že jde o jiný vrak.

11 Nákladní loď zmizela náhle začátkem února 1963. Ani zde nikdo nedokázal určit příčinu zmizení. Objeveny byli jen malé pozůstatky lodi a posádky.

12 Na palubě lodi bylo 10 lidí. 4.12.1872 byla nelezena pouze loď bez posádky. Loď byla zcela v pořádku a schopná plavby. Též nikdy nebyli známi příčiny zmizení.

13  Poruchy chování kompasu  neobvyklé atmosférické jevy jako náhlá ztráta viditelnosti, nemožnost určit polohu obzoru  Údajný časový posun  pozorování tajemných světel na obloze nebo pod mořskou hladinou

14

15 o Oblast bermudského trojúhelníku je dopravně mimořádně frekventovaná o Uvedená oblast se vyznačuje vysokým výskytem hurikánů a tornád o Hloubka moře ve velké části této oblasti dosahuje více než 6 000 metrů a je proto velmi obtížné nalézt vrak ztroskotané lodi o V další části této oblasti je podmořský terén naopak velmi členitý

16  Určitou část výše uvedených úkazů lze vysvětlit přítomností velkého množství hydrátu methanu na mořském dně, kde je díky vysokému tlaku vody udržován v pevném stavu. Občas se však oddělí část této stlačené látky a zvolna vystupuje hladině. Jak klesá tlak okolní vody, začíná se hydratovaný methan přeměňovat na plyn, takže při dosažení mořské hladiny jde o obří bublinu tohoto plynu o průměru i několika set metrů. Pokud by nad takovým místem proplouvala loď, mohla by se náhle bez varování potopit díky snížené hustotě vody, případně by mohlo dojít k explozi uvolněného plynu iniciovaného nějakým ohněm na lodi nebo elektrickou jiskrou.

17  UFO- Existuje i domněnka, že mimozemšťané mají v hloubce zdejšího moře svoje základny.  Časoprostorová dimenze  Dalším vysvětlením je tvrzení, že místě bermudského trojúhelníku se rozkládalo území zaniklé vyspělé civilizace, například bájná Atlantida. Některá energetická zařízení prý mohou být stále ještě v provozu a občas způsobovat hlášené elektromagnetické anomálie nebo jsou původci tajemných podmořských světel.

18  O Bermudském trojúhelníku je mnoho dalších informací. Avšak nikdo zatím tuto záhadu vysvětlit nedokáže.

19  Zdroje: o www.wikipedia.cz www.wikipedia.cz o www.obrázky.cz www.obrázky.cz


Stáhnout ppt " Poloha  Historie  Záhadná zmizení  Pokusy o vysvětlení."

Podobné prezentace


Reklamy Google