Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Střední škola pro sluchově postižené Gellnerova 1, Brno

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Střední škola pro sluchově postižené Gellnerova 1, Brno"— Transkript prezentace:

1 Střední škola pro sluchově postižené Gellnerova 1, 637 00 Brno
Nabídka oborů vzdělání: Informační technologie Strojní mechanik Podlahářské práce Prodavačské práce-Smíšené zboží

2 Milí žáci, v letošním školním roce končíte základní školu a hledáte možnost dalšího studia. Ve vašem životě je to velmi důležité rozhodnutí pro volbu budoucího povolání. Abychom Vám usnadnili toto rozhodnutí, nabízíme Vám obory vzdělání, které můžete studovat na naší střední škole v Brně.

3 Bližší informace   541220464 (i fax) 541220083 Zástupce školy:
Mgr. Josef Žáček www stránky: Ředitel školy: Mgr. Miloš Pártl

4 Budova školy Budova školy se nachází uprostřed zeleně
v malebném prostředí městské části Brno-Jundrov. Přímé sousedství se základní školou umožňuje využívání tělocvičny, hřiště a školní jídelny. V druhé budově školy v Žabovřeskách jsou zřízeny dílny pro praktickou výuku v oboru Podlahářské práce.

5 Fotografie školy

6

7

8

9

10 Informační technologie 18-20-M/01
Školní vzdělávací program Informační technologie je zaměřen na Informatiku v ekonomice. Umožní sluchově postiženým žákům získat znalosti a dovednosti z oblasti počítačového hardwaru a softwaru, počítačových sítí a technických prostředků přenosu dat. Žák získá potřebný přehled o vývoji v oboru, měl by být schopen se orientovat v základním vybavení osobních počítačů a prakticky je využívat. V ekonomických předmětech žák získá dovednosti a vědomosti z oblasti tržní ekonomiky, účetnictví a především komunikace pomocí výpočetní techniky. Žáci se během studia naučí zařazovat informace do širších souvislostí a zpracovávat je pomocí prostředků moderní výpočetní techniky, která tak přirozeně pronikne do všech vyučovacích předmětů. Obor vzdělání je zakončen maturitní zkouškou. Uplatnění: Počítače vytvářejí nové možnosti pracovního uplatnění sluchově postižených. Absolvent je připraven pro činnost v oblasti užití a tvorby ekonomického softwaru v různých odvětvích.

11 Učební plán Informační technologie

12 Uplatnění na trhu práce
Jihomoravský kraj (oblast ekonomie, účetnictví): AccArt - JIT-FIN s.r.o. - A-Účetnictví Brno - web.telecom.cz/burda A&CE group s.r.o. - DC Concept - J.K. marketing s.r.o. –

13 Strojní mechanik H/01 Obor vzdělání připravuje žáky pro ruční nebo strojní zhotovování součástí strojů, zařízení a prvků konstrukcí, montáž, údržbu a opravy strojů,strojních celků a zařízení. Vykonávané činnosti jsou zaměřeny na strojírenské výrobky a zařízení, využívané v nejrůznějších oblastech průmyslu, ve stavebnictví, zemědělství, dopravě, apod. Studium je zakončeno závěrečnou zkouškou, absolventi získávají výuční list. Obor je vhodný pro chlapce. Uplatnění: Absolventi se mohou uplatnit v řadě firem, které se zaměřují na strojírenskou výrobu, jako např. strojní zámečník, provozní zámečník, montér ocelových konstrukcí, potrubář atd.

14 Učební plán Strojní mechanik

15 Strojní mechanik ukázky odborného výcviku

16 Podlahářské práce 36-59-E/001
Během studia žáci získávají všestranné vědomosti a dovednosti spojené se zřizováním různých druhů podkladů pod podlahy, kladením dřevěných podlah, podlah z podlahových krytin pružných a textilních, podlah keramických a kamenných, údržbou a opravami podlah. Studium je zakončeno závěrečnou zkouškou, absolventi získávají výuční list. Obor je vhodný pro chlapce. Uplatnění: Absolventi jsou připraveni vykonávat praxi v podlahářských nebo stavebních firmách nebo v oblasti údržby podlah v administrativních nebo průmyslových budovách. Nabízí se možnost soukromého podnikání.

17 Učební plán Podlahářské práce
Kategorie a názvy vyučovacích Počet týdenních vyučovacích hodin Celkem předmětů v ročníku 1. 2. 3. A. Povinné vyučovací předměty a) Základní předměty Český jazyk a literatura 1,5 - 3 Občanská výchova 1 Matematika Tělesná výchova Odborné kreslení 2 4 Materiály Stavební konstrukce Strojní zařízení Technologie 9 Odborný výcvik 15 17 26,5 58,5 b) Výběrové předměty Informační a komunikační technologie Ekonomika Celkem hodin týdně 31 33 31,5 95,5

18 ODV – podlahářské práce

19 ODV – podlahářské práce

20 ODV – podlahářské práce

21 ODV – podlahářské práce

22 ODV – podlahářské práce

23 ODV – podlahářské práce

24 Uplatnění na trhu práce
Brněnské podlahářské firmy (výběr): Halogen Therm Candela C Marek Halouzka Podlahářství Borovička Michal Sobotka Nabeton Laspol Brno Petr Waidhofer – podlahářství PROS – RS Mape System

25 Prodavačské práce – smíšené zboží 66–51–E/01
Obor vzdělání je vhodný pro žáky lehce sluchově postižené s dobrou komunikací. Smyslem oboru vzdělání je připravit žáky především pro práci v supermarketech a hypermarketech, ale své uplatnění najdou i v malých a smíšených prodejnách. Naučí se různé prodejní techniky, jako je vážení, měření a balení zboží, dále jeho aranžování a vystavování. Seznámí se se zásadami skladování a manipulace s obaly. Výhodou oboru vzdělání je jeho zaměření na smíšené zboží. Žáci získají znalosti nejen v oboru potravinářského zboží, textilu, obuvi a drogistického zboží, ale i v oboru domácích potřeb a elektra, který je vhodný zejména pro chlapce. Studium je ukončeno závěrečnou zkouškou, absolventi získávají výuční list. Uplatnění:Absolventi se mohou uplatnit v prodejních řetězcích při přípravě zboží k prodeji, jeho vyskladňování nebo aranžování.

26 Učební plán Prodavačské práce – smíšené zboží
A. Povinné vyučovací předměty  1. ročník 2. ročník 3. ročník a) Základní předměty Český jazyk a literatura 1,5 - 3 Občanská výchova 1 Matematika Tělesná výchova Obchodní provoz 2 4 Obchodní počty Řeč a komunikace Psychologie Propagace Zbožíznalství 7 Odborný výcvik 15 17 26,5 58,5 b) Výběrové předměty Informační a komunikační technologie 3,5 Anglický jazyk Celkem hodin týdně 31 31,5 94

27 ODV – prodavačské práce – smíšené zboží

28 ODV – prodavačské práce – smíšené zboží

29 ODV – prodavačské práce – smíšené zboží

30 ODV – prodavačské práce – smíšené zboží

31 ODV – prodavačské práce – smíšené zboží

32 ODV – prodavačské práce – smíšené zboží

33 Další možnosti pro studenty
Lyžařský kurz Vodácký kurz Taneční kurz Autoškola

34 Vodácký kurz

35 H o r y

36 Ubytování Ubytování pro mimobrněnské žáky je zajištěno v moderním domově mládeže, jehož součástí jsou tělocvičny, hřiště, posilovny, studovna vybavená počítači atd. Cena je cca 1250,- Kč za měsíc.

37 Stravování Stravování: ve školní jídelně a domově mládeže
- cena je cca 1000,- Kč měsíčně.


Stáhnout ppt "Střední škola pro sluchově postižené Gellnerova 1, Brno"

Podobné prezentace


Reklamy Google