Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

R.F.I.D. RFID = RadioFrequency IDentification identifikace na rádiové frekvenci (bezdrátová identifikace) RFID navazuje na identifikaci používající čárové.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "R.F.I.D. RFID = RadioFrequency IDentification identifikace na rádiové frekvenci (bezdrátová identifikace) RFID navazuje na identifikaci používající čárové."— Transkript prezentace:

1

2 R.F.I.D. RFID = RadioFrequency IDentification identifikace na rádiové frekvenci (bezdrátová identifikace) RFID navazuje na identifikaci používající čárové kódy 1D čárový kód 2D (matrix) kód

3 Základem RFID je plně automatický přenos a ukládání dat s využitím elektromagnetických vln na radiových frekvencích. Základní vybavení: RFID čip (tag) opatřený spirálovou anténou RFID čtečka software, který informaci z čipu využívá Dosah identifikace je podle použité čtečky a čipu běžně v rozsahu od několika milimetrů do několika metrů. RFID identifikace je rychlá, snadná a spolehlivá.

4

5 RFID využívá frekvence: 125 kHz 134 kHz 13,56 MHz 869 MHz, 915 MHz a další.... typy RFID čipů aktivní pasivní  nemají vlastní zdroj energie  čip se pro přenos krátkodobě nabíjí z cívky čtečky  mají vlastní zdroj energie - čip vysílá sám  jsou větší, dražší, méně časté

6 Provedení RFID tagů: karta - ISIC, platební karty, bezpečnostní a vstupní karty, etiketa - může být na zadní straně čárového kódu, ampulka - pro implantace (např. identifikace psů)

7 Podle standardu pasivní RFID čip obsahuje unikátní 96bitový kód, tzv. EPC, který nabízí 2 96, tedy cca 8·10 28 kombinací. V současnosti se využívá i 64bitový EPC:  nabízí 2·10 19 kombinací  je levnější Do budoucna se počítá i s možností 128bitového kódu. Využití RFID:  identifikace, sledování a monitorování pohybu:  skladového materiálu,  polotovarů ve výrobě,  zboží a logistických jednotek vůbec, vířat i osob  zabezpečovací technika  u uvažuje se např. o náhradě platebních karet a klíčů RFID implantáty apod.

8 Vznikají i skupiny „odboje“ proti RFID, hrozící tzv. čipovou totalitou.

9


Stáhnout ppt "R.F.I.D. RFID = RadioFrequency IDentification identifikace na rádiové frekvenci (bezdrátová identifikace) RFID navazuje na identifikaci používající čárové."

Podobné prezentace


Reklamy Google