Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Nové modulové výukové a inovativní programy - zvýšení kvality ve vzdělávání Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Nové modulové výukové a inovativní programy - zvýšení kvality ve vzdělávání Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem."— Transkript prezentace:

1 Nové modulové výukové a inovativní programy - zvýšení kvality ve vzdělávání Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ ZŠ, Týn nad Vltavou, Malá Strana

2 Hygiena při práci s PC Informatika 6. ročník Mgr. Miroslav Vašica

3 Co práce s PC způsobuje Co je to hygiena Umístění monitoru Správné sezení u PC Tabulka

4 Co práce s PC způsobuje Bolení zad Bolení očí Hrbaté záda Závislost

5 Co je to hygiena?? Je to soubor pravidel, který popisuje nejvhodnější chování pro zachování zdraví lidí.

6 Umístění monitoru Monitor by měl být umístněn tak, aby se v něm neodráželo světlo!!! Důvodem je tendence zvyšovat jas monitoru, který ničí oči. Monitor by neměl být umístěn čelem ani zády k oknu. Pokud musí být u okna pak jedině bokem. Při přímém slunci používejte žaluzie či rolety.

7 Špatné umístění monitoru

8 Správné sezení u PC

9 Tabulka

10 Zdroje www.seznam.cz www.google.cz


Stáhnout ppt "Nové modulové výukové a inovativní programy - zvýšení kvality ve vzdělávání Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem."

Podobné prezentace


Reklamy Google