Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VY_32_INOVACE_16_TO BE PREZENTACE Anotace: Prezentace sloužící k výkladu a procvičení časování slovesa to be, tvoření otázek a záporu Autor: Mgr. Jana.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VY_32_INOVACE_16_TO BE PREZENTACE Anotace: Prezentace sloužící k výkladu a procvičení časování slovesa to be, tvoření otázek a záporu Autor: Mgr. Jana."— Transkript prezentace:

1 VY_32_INOVACE_16_TO BE PREZENTACE Anotace: Prezentace sloužící k výkladu a procvičení časování slovesa to be, tvoření otázek a záporu Autor: Mgr. Jana Hrbková Jazyk: English Očekávaný výstup: Porozumí časování slovesa to be, doplní chybějící tvary, utvoří otázku Speciální vzdělávací potřeby :žádné Klíčová slova: to be-long forms – short forms - negative-questions Druh učebního materiálu: prezentace Druh interaktivity: výklad + aktivita Cílová skupina: pupil Stupeň a typ vzdělávání: primary education Typická věková skupina: 5th class, 10 – 12 years old Zdroj: Vlastní a galerie Microsoft office

2 To be Mgr. Jana Hrbková

3 To be – long forms 1.We are 2.You are 3.They are 1.I am 2.You are 3.He is She is It is

4 Complete the long forms 1.We ……… 2.You …….. 3.They ……. 1.I ……… 2.You ……… 3.He …… She …… It ……

5 To be – short forms 1.We ´ re 2.You ´ re 3.They ´ re 1.I ´ m 2.You ´ re 3.He ´ s She ´s It ´ s

6 Complete the short forms 1.We ……. 2.You ……. 3.They ……. 1.I ……. 2.You......... 3.He …….. She ……… It ……..

7 The negative The negative 1.We are not 2.You are not 3.The are not 1.I am not 2.You are not 3.He is not She is not It is not

8 Negative - short forms Is not = isn´t Are not = aren´t

9 The question The question You are in the garden. Are you in the garden? Peter is at school. Is Peter at school?

10 Make a questions Are you on the phone? Is she in the house? Are they at work? Is it green? Are you a good player? Is Bud a dog? Are Peter and Lucy in the garden? You are on the phone. She is in the house. They are at work It is green. You are a good player. Bud is a dog. Peter and Lucy are in London.

11 The end


Stáhnout ppt "VY_32_INOVACE_16_TO BE PREZENTACE Anotace: Prezentace sloužící k výkladu a procvičení časování slovesa to be, tvoření otázek a záporu Autor: Mgr. Jana."

Podobné prezentace


Reklamy Google