Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Pro hru rimske-imperium.sk

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Pro hru rimske-imperium.sk"— Transkript prezentace:

1 Pro hru rimske-imperium.sk
Návod pro nováčky Pro hru rimske-imperium.sk

2 Úvod o RI Římské Impérium (zkráceně RI) je online strategická hra z období starověku, původem ze Slovenska, spuštěna Ke hraní je potřeba pouze připojení k internetu a libovolný prohlížeč.Samotný projekt je bez jakýchkoliv reklam, plně zdarma a ve stálém dynamickém rozvoji. Průměrná aktivní hráčská základna činí 600 loginů umístěných na dvou na sobě nezávislých herních mapách. Hra ztvárňuje počátek, rozkvět i postupný zánik antické civilizace. Každý hráč, jedinec, hájící zájmy jednoho z osmi národů (Egypťané, Germáni, Kartaginci, Keltové, Peršané, Řekové, Římané, Skythové) začíná své působení takřka nahý, nicméně, jak čas plyne, vyvíjí se, on, národ, potažmo celý svět. Pokud umožní průchod svým kvalitám, nekončí hrou řadového hráče, jeho moc roste, herní možnosti se navyšují, stává se politikem ocitajícím se v centru dění. On, spolu ve spolupráci s celým vedením národa, plánuje další kroky na cestě za vítězstvím. Ovšem ovládnout svět není nijak jednoduché.Národ musí dokonale spolupracovat, pečlivě využívat své rok co rok přicházející zdroje, budovat, vynalézat, zdokonalovat se po všech stránkách své existence, nežli dojde ke svolání vojsk hrdých, odvážných a bojechtivých můžu, jež vyráží do neznáma bitevních vřav zabírat další a další území, provincie, ve prospěch svého národa, svých žen, svých potomků… A jestliže cíl jest dokonán, vítěz své doby, věku o jediném úplňku, budiž nastolen a pohřben prachem minulosti… Římské Impérium nabízí příjemný zevnějšek odlišný pro každý národ, spravedlivou a propracovanou mapu tvořící jádro hry s unikátním systémem útoků plného napětí založeného na vteřinovém přetahování o provincie. V neposlední řadě také přináší nejen samotné strategické uvažování, ale i poznávání nových tváří, kroniku o minulých herních věcích a inspiraci z ní o dříve použitých strategiích.

3 Typy věků Ve hře se v následujícím pořadí (uvedeném níže) střídají celkem 4 typy věku, jež udávají ráz hry. Každý typ věku má svá specifika zajišťující dostatečnou odlišnost od ostatních, čímž hra neupadá do výraznějšího stereotypu. Ačkoliv má každý věk stanovena různá pravidla pro dosažení výhry národa/aliance, věk trvá průměrně 30 dní. 1) DVOJALIANCE - lze uzavřít jednu spojeneckou smlouvu - vítězí aliance, jež získá více než 60 % mapy (40 provincií) a udrží je 30 hodin 2) Deatmatch - nelze uzavřít spojeneckou smlouvu - mezi všemi národy nastaven vztah Vojna - každý národ dostane do Hlavního města národa o 2. přepočtu mincí, o 3. přepočtu mincí, o 4. přepočtu mincí, o 5. přepočtu mincí a o 6. přepočtu mincí - dvojnásobné výdělky u Měst a Provincií - vítězí národ, jenž získá více než 50 % mapy (33 provincií) a udrží je 30 hodin - pokud žádný národ nedosáhne potřebného % mapy do 3 týdnů, vyhrává národ, který má nejvíce provincií 3) ALIANCE ČTYŘ - lze uzavřít tři spojenecké smlouvy - mezi národy jednotlivých aliancí systémově uzavřena mírová smlouva s výpovědní lhůtou 4 dnů - vítězí aliance, jež získá více než 85 % mapy (56 provincií) a udrží je 48 hodin 4) BEZ ALIANCE - nelze uzavřít spojeneckou smlouvu - vítězí národ, jenž získá více než 50 % mapy (33 provincií) a udrží je 48 hodin

4 Registrace Poté co se zaregistrujete tak si můžete zvolit národ. Pokud možno Kartágo. Ale nesmíte zapomenout si aktivovat účet!!! Nebo vás smažou protože jste si ho neaktivovali!!!

5 Info Po té co se zaregistrujete a aktivujete účet a konečně přihlásíte tak se vám ukáže toto -> Máte zde: Hráčské údaje (vidíte jak na tom jste) Vodcovské odkazy (ty si důkladně prostudujte a řiďte se podle nich) Na liště Další přehled Národní anketu Diplomatické vztahy

6 Provincie výstavba Máte zde pár možností: Výstavba Mapa
A pokud zrovna nějakou vlastníte tak její přehled. Nyní se ale budeme bavit o výstavbě: Na začátku si většinou koupíte 9 osad a 54 polí. Je to z toho důvodu aby jste měli základní ekonomiku. Po tomto si můžete dále kupovat osady a pole nebo i otroky a stáda. Otroci jsou nejdražší ale nejvíce vydělávají. Všechno můžete dle počtu osad!!!

7 Provincie – kterou vlastníte
Když vlastníte už nějakou provincii tak je dobré vědět že báně slouží k většímu zisku. Přístav aby jste mohli stavět lodě (jen v případě že je provincie u moře). Val slouží k obraně provincie a stojí 20 tisíc. Pokud je válka tak se provincie okamžitě opevňuje valem. Máte zde taktéž informace o provincii a pod tím i možnost předat provincii. Jen pro informaci. Zařídily jsme pro vás obrázek výpisu Kartáginské DP

8 Města Pokud vlastníte město tak dokud máte rozkaz nebo můžete kupujete populaci. Města mohou být rozdělená na peníze, na útočné či obrané vojáky, lodě a zásoby. Zaměření se dá změnit ale stojí to 2400 mincí takže se to nedělá. Vybírání mincí: Pokud sám sobě tak jednoduše dáte vybrat výdělek. Pokud do HM (HM je Hlavní město) a máte vyzkoumané silnice tak opět vyberete přes hlavní náhled a přes velitelství do HM. Ale pokud nemáte silnice tak už si musíte zajet na to město a jeho výdělek poslat určenému hráči který je v DP (DP je domovská provincie). Ale když už je válka tak musíte i města opevnit a to uděláte přes velitelství.

9 HM, Volba a Výzkum HM: Do hlavního města mají přístup pouze hráči s 2* a více. Sem se posílají mince přes velitelství. Slouží jako taková celonárodní banka. Volba: Volíte hráče kterého máte napsaného na vodcovských odkazech. Nebo dosavadního vládce. Výzkum: Jsou dvě skupiny výzkumů. Osobní jako např. mlýn atd. a Celonárodní jako např. Slinice. Osobní jsou pro zlepšení vaší osobní ekonomiky. A celonárodní jsou pro větší zisky z měst, Posílání mincí do HM a užitečné pro útoky. (K čemu a na co jsou ty výzkumy si najdete v té složce).

10 Imperium Tato složka obsahuje různé informace o hráčích (zoznam), o národech (národy), Události (výpis událostí v národě), Štatistika (nejsilnější hráč, nejmocnější, nejlepší bojovníci a nakonec nejaktivnější hráči.

11 Fóra Zde není takřka co psát. Ale pár věcí ano.
Čtěte národní fórum. Vládci vám tam mohou dát rozkazy Přečtěte si pravidla fóra. (v manuálu) V kolonce fórum ovšem najdete i zmluvy (zmluvy jsou diplomatické dohody) A pochopitelně pošta. Druhy fór: Světové, Národné, VIP, Spojenecké (pouze v případě že máte 2* a více a k tomu je alianční věk), Chatové a nakonec tu je systémové (zde patří bugy) a antimulti (sem podezření na mulťáky apod.)

12 Armáda Tuto sekci jsem úmyslně vynechal a nechal ji nakonec. A to z důvodu že nováčci nebudou bez rozkazu kupovat armádu ani flotilu!!! Za to se dává rebel!!! Ovšem pokud dostanete rozkaz nebo povolení k útoku tak vás čeká jedna nejlepší věc v této hře. Ovšem nejlepší a nejzábavnější útoky jsou online souboje. Ovšem do těch nováčci nechoďte!!! Online souboj znamená že nepřátelský hráč v provincii kterou se chcete dobíjet je online. Pak každou sekundu útočíte a snaží-te se ji obrnit. Valem či armádou.

13 Útok Útoky jsou nejzábavnější momenty této hry. Chvíli sice trvá než vám dovolí útočit ale pak pochopíte o čem je tato hra a začne vás bavit. Potřeby: Armáda s útočnou silou větší než je obrana provincie 3× více zásob než vojáků!!! Přesun ihned útoky jsou rozdělené na čtyři možnosti: Na provincii ,hráče ,město a na Flotilu Máte zde taktéž napsáno posledních 5 útoků

14 Historie, Preberanie Historie: máte zde vypsány všechny útoky které se odehrály. Vyhledávání si můžete zkrátit pomocí možnosti konkrétního vyhledávání. Např. útočník: Kartaginci obránce: Provincie (dále tam můžete zadat název obraného národa či město) Přebrat můžete město či provincii. Ale musíte mít min. 1* a můžete přebrat pouze provincii vašeho národa a nebo spojeneckého národa.

15 Pěchota Pěchotu potřebujete k útoku na provincii, město či hráče. Ale i na vlastní obranu či opevnění provincie. Pěchotu kupujete v Armáda -> Pěchota a tam si vyberete počet vojáků a jakých. Pokud chcete útočit koupíte útočné vojáky pokud obrnit provincii tak koupíte ty prostřední (musíte tu provincii vlastnit) a pokud se chcete bránit proti útoku či obrnit město koupíte obrané

16 Velitelství Ve velitelství můžete:
Poslat mince či vojáky hráči či do města ale hlavně zde můžete poslat mince do HM!!! (mince do HM můžete poslat od 4 odehraného dne) Koupit Zásoby (potřebujete k útoku 3× více zásob než vojáků) a na konec základny (1 základna udrží 2000 vojáků).

17 Loďstvo Útok na flotilu:
Potřebujete větší sílu FLOTILU!!! Než má nepřítel. 1 loď uveze 100 vojáků Pokud se přesunete na moře máte 12 hodin vyčkávací smyčku. Pokud se vylodít čekáte 20 hodin.

18 Přesuny Přesun do provincie národa (máte ji déle než 20 hodin) tak máte 4 hodiny vyčkávání Přesun do provincie kterou váš národ vlastní ale ne 20 hodin. Čekáte 20 hodin. Taktéž je přesun do nepřátelské provincie. Čekáte 20 hodin Vyplutí na moře či později přesunutí do jiné oblasti. Čekáte 12 hodin Vylodění z moře do provincie. Čekáte 20 hodin. Do mírové a neutrální provincie se přesunout nelze. Do spojenecké stejně jak do vaší kterou máte přes 20 hodin.

19 Nyní jste se seznámily s touto hrou. Děkuji za přečtení
Nyní jste se seznámily s touto hrou. Děkuji za přečtení. Hannibal_Barkas.


Stáhnout ppt "Pro hru rimske-imperium.sk"

Podobné prezentace


Reklamy Google