Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Číslo projektu:  CZ.1.07/1.5.00/ Název VM:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Číslo projektu:  CZ.1.07/1.5.00/ Název VM:"— Transkript prezentace:

1 Číslo projektu:  CZ.1.07/1.5.00/ Název VM: Nejčastější úrazy na zahradě a ve skleníku Kód VM: VY_52_INOVACE_34_64 Vzdělávací předmět: Pěstování rostlin Tematická oblast: Bezpečnost a ochrana zdraví při práci Autorka: Renáta Zapletalová Anotace: Pomocí textu a pracovního listu se žáci seznámí s nejčastějšími úrazy na zahradě a ve skleníku a s jejich ošetřením Klíčová slova: Pořezání, střihnutí, píchnutí Metodické pokyny: Metodické pokyny jsou součástí materiálu Druh učebního materiálu: Prezentace doplněná pracovním listem Druh interaktivity: Aktivita kombinovaná Cílová skupina: Žák praktické školy dvouleté, 1. ročník Datum vzniku VM: 12. srpna 2013 VM je součástí:  -- Soubory: Přístupné na Adresa školy: MŠ, ZŠ a SŠ Slezské diakonie, Frýdecká 34, Český Těšín

2 Nejčastější úrazy na zahradě a ve skleníku

3 Úrazy Během práce na zahradě a ve skleníku musíme dbát bezpečnostních pokynů. Nářadí smíme používat jen k činnosti, ke které je určeno. Při nesprávném používání nářadí a pomůcek může dojít k úrazům. Mezi nejčastější úrazy při práci na zahradě a ve skleníku patří: Pořezání nožem, stříhnutí nůžkami Pořezání o ostré hrany nářadí, o sklo Píchnutí nebo bodnutí nástrojem Uklouznutí a upadnutí Po ukončení práce je potřeba nářadí a použité nástroje očistit a umýt, pak uložit na místo tomu určené. Při nesprávném uložení nářadí může rovněž dojít k úrazu.

4 První pomoc při jednoduchých úrazech
Při drobných poraněních jako je poškrábání, menší pořezání nebo drobné píchnutí musíme nejdříve ránu vyčistit. Nejlépe pod tekoucí vodou. Pak opatrně odstraníme z rány drobné nečistoty. Ránu ošetříme desinfekcí a přelepíme náplastí nebo obvážeme sterilním obvazem - podle povahy zranění. Při uklouznutí a upadnutí zjistíme, zda nedošlo ke zranění hlavy. Drobné ranky ošetříme jako v předchozím případě. Zraněného se ptáme, zda se mu netočí hlava a není mu nevolno. V takovém případě vyhledáme lékařské ošetření. Při větším zranění vyhledáme lékaře nebo voláme linku 155.

5 Co nesmí chybět v lékárničce při úrazech?
lucymaroszova.blog.cz

6 Použité zdroje jsou uvedeny u obrázků


Stáhnout ppt "Číslo projektu:  CZ.1.07/1.5.00/ Název VM:"

Podobné prezentace


Reklamy Google