Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

PROJEKT „ Bezbariérová Chrudim “. Na začátku – Projekt I. Během května a června 2008 naši studenti pracovali na projektu „Co můžeme změnit kolem nás“

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "PROJEKT „ Bezbariérová Chrudim “. Na začátku – Projekt I. Během května a června 2008 naši studenti pracovali na projektu „Co můžeme změnit kolem nás“"— Transkript prezentace:

1 PROJEKT „ Bezbariérová Chrudim “

2 Na začátku – Projekt I. Během května a června 2008 naši studenti pracovali na projektu „Co můžeme změnit kolem nás“ se zaměřením na bariéry v Chrudimi

3 Jaký byl plán? Studenti naší školy připravili seznam míst, na která rádi chodí (kina, obchody, divadla, restaurace, muzea, atd.) a podle těchto míst do map zakreslili tři trasy (každá 1.5 km).

4 Všechny tři trasy

5 Mapa jedné z tras

6 A pak se začalo naostro … Dne 13. června 2008 jsme si vypůjčili několik invalidních vozíků. Tři skupiny studentů se pak na nich pokusily projet všechny tři trasy. Dokumentovali veškeré problémy a zrádná místa. Navštívili i různé budovy a úřady a prozkoumali jejich dostupnost.

7 Co jsme zjistili?

8

9

10

11

12

13 Výsledky projektu I. Výsledky včetně obrázků a map s vyznačenými problémovými místy jsme zaslali na Městský úřad panu S. Zahálkovi a paní Š. Trunečkové. Navrhli jsme možné změny a úpravy.

14 Výsledky projektu I. Dne 15. října jsme všechna místa opět zkontrolovali. V tu dobu už bylo na úpravy chodníků vynaloženo přes 230.000,- Kč.

15 Výsledky projektu I.

16

17

18 Náš projekt také zahájil přípravu mapy bezbariérové Chrudimi. Ta by měla obsahovat všechna místa dostupná na invalidním vozíku a sloužit tak všem hendikepovaným obyvatelům a návštěvníkům Chrudimi.

19 Projekt II. Na začátku roku 2009 začala další část projektu – naši žáci opět vyrazili do ulic města, tentokrát s úkolem zmapovat stav a umístění přechodů pro chodce, laviček a odpadkových košů.

20 Projekt II. Všechny zjištěné údaje jsme zanesli do velké mapy, doplnili fotografickou dokumentací a v březnu 2009 ji odevzdali zastupiteli města Chrudimě, Š. Trunečkové.

21 Projekt III. Na jaře 2009 nás oslovil pan D. Chudomský s žádostí o další pomoc. Proto v červnu 2009 proběhla další část projektu. Žáci prozkoumali stav chodníků a jejich bezbariérovost na celkem třech trasách. Veškerou dokumentaci opět převzali zástupci města Chrudimě.

22 Projekt III.

23

24 Základní škola Chrudim Dr. J. Malíka www.zsmalika.cz

25 DĚKUJEME ZA POZORNOST


Stáhnout ppt "PROJEKT „ Bezbariérová Chrudim “. Na začátku – Projekt I. Během května a června 2008 naši studenti pracovali na projektu „Co můžeme změnit kolem nás“"

Podobné prezentace


Reklamy Google