Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Projekt Podpora stáží a odborných aktivit při inovaci oblasti terciárního vzdělávání na DFJP a FEI Univerzity Pardubice CZ.1.07/2.4.00/17.0107 TENTO PROJEKT.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Projekt Podpora stáží a odborných aktivit při inovaci oblasti terciárního vzdělávání na DFJP a FEI Univerzity Pardubice CZ.1.07/2.4.00/17.0107 TENTO PROJEKT."— Transkript prezentace:

1 Projekt Podpora stáží a odborných aktivit při inovaci oblasti terciárního vzdělávání na DFJP a FEI Univerzity Pardubice CZ.1.07/2.4.00/ TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY. V. WORKSHOP projektu POSTA : :00 DFJP : :00 DFJP

2 Projekt Podpora stáží a odborných aktivit při inovaci oblasti terciárního vzdělávání na DFJP a FEI Univerzity Pardubice CZ.1.07/2.4.00/ TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY. Ground penetrating radar (GPR) Überlingen 3. –

3 Projekt Podpora stáží a odborných aktivit při inovaci oblasti terciárního vzdělávání na DFJP a FEI Univerzity Pardubice CZ.1.07/2.4.00/ TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY.

4 Projekt Podpora stáží a odborných aktivit při inovaci oblasti terciárního vzdělávání na DFJP a FEI Univerzity Pardubice CZ.1.07/2.4.00/ TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY. INGEGNERIA DEI SISTEMI IGM Ingenieurgesellschaft für Geophysikalische Messtechnik mbH »Electro-Magnetické metody »Gama spektrometr »Geotechnické systémy měření »Gravimetrie »Magnetometer »Georadar / GPR »Radarová interferometrie »Seismologické nástroje »Měření vibrací

5 Projekt Podpora stáží a odborných aktivit při inovaci oblasti terciárního vzdělávání na DFJP a FEI Univerzity Pardubice CZ.1.07/2.4.00/ TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY. Georadar je nedestruktivní diagnostické zařízení, které lze využít v mnoha oblastech. Jde například o inženýrsko-geologický průzkum, archeologický průzkum, hydrologii, glaciologii, ekologii, těžbu nerostných surovin nebo diagnostiku stavebních konstrukcí a zemních těles. Georadar je jediná používaná metoda, která může zjistit jak kovové, tak nekovové podzemní objekty, např. vodovodní, plynovodní a kanalizační trouby a další inženýrské sítě z různých materiálů, nepřímo, bez zásahu do základové půdy. Ve světě se také využívá pro hledání pohřešovaných osob při katastrofách, hledání nevybuchlých min atd.

6 Projekt Podpora stáží a odborných aktivit při inovaci oblasti terciárního vzdělávání na DFJP a FEI Univerzity Pardubice CZ.1.07/2.4.00/ TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY. KDS zakoupila sestavu určenou speciálně pro diagnostiku pozemních komunikací.

7 Projekt Podpora stáží a odborných aktivit při inovaci oblasti terciárního vzdělávání na DFJP a FEI Univerzity Pardubice CZ.1.07/2.4.00/ TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY. Georadar využívá velmi krátké pulzy elektromagnetické energie o centrální frekvenci pohybující se od 10 MHz až do 2,5 GHz pro určení polohy a rozměrů oblastí s různými EM vlastnostmi. Jakmile pulz dosáhne rozhraní mezi dvěma různými vrstvami materiálů, část energie se odrazí zpět a část prochází do dalších vrstev. Odražený signál je pak zobrazen ve formě amplitud a časového rozdílu mezi vyslaným a přijatým signálem a je následně vyhodnocen ve speciálním softwaru. Toto zobrazení se nazývá radargram.

8 Projekt Podpora stáží a odborných aktivit při inovaci oblasti terciárního vzdělávání na DFJP a FEI Univerzity Pardubice CZ.1.07/2.4.00/ TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY. Pokud je toto měření opakováno několikrát za sekundu a anténa georadaru se pohybuje nad měřenou oblastí, lze takto získat profil měřené oblasti.

9 Projekt Podpora stáží a odborných aktivit při inovaci oblasti terciárního vzdělávání na DFJP a FEI Univerzity Pardubice CZ.1.07/2.4.00/ TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY. Tuesday, Feb. 4, – Presentation IDS, General Aspects of GPR, Software overview 1.IGM Training short, 2.GPR Team updated, 3.GeoradarDivision complete 4.FAU2008suppl., 5.Training Hi-Mod GPR measurements (Pipes, Rebars) (outside with GPR equipment) 1.Pipes K2FW road, 2.Rebars Garage

10 Projekt Podpora stáží a odborných aktivit při inovaci oblasti terciárního vzdělávání na DFJP a FEI Univerzity Pardubice CZ.1.07/2.4.00/ TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY. Wednesday, Feb. 5, – Data Processing – general Aspects of processing steps 1.Short Manual REFLEX 3D, 2.GRED HD Quick start guide, 3.Moovie REFLEX, TomoGPS…, 4.Layer Tracking Data Processing with REFLEX (3D Scan, REFLEX, layer tracking) REFLEX Data processing (Garagen-Daten), REFLEX Layer show proc.

11 Projekt Podpora stáží a odborných aktivit při inovaci oblasti terciárního vzdělávání na DFJP a FEI Univerzity Pardubice CZ.1.07/2.4.00/ TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY. Thursday, Feb. 6, – Data Processing with GRED HD GRED HD Processing, Pipes+Targets in GRED HD Various applications (NDT, Roads, Pipes)

12 Projekt Podpora stáží a odborných aktivit při inovaci oblasti terciárního vzdělávání na DFJP a FEI Univerzity Pardubice CZ.1.07/2.4.00/ TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY. Děkuji za pozornost


Stáhnout ppt "Projekt Podpora stáží a odborných aktivit při inovaci oblasti terciárního vzdělávání na DFJP a FEI Univerzity Pardubice CZ.1.07/2.4.00/17.0107 TENTO PROJEKT."

Podobné prezentace


Reklamy Google