Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Jedná se celkem o pět druhů ryb, které patří pro nás rybáře mezi nejdůležitější druhy ryb. V jednom dni lovu si můžeme ponechat celkem 2 ks těchto ryb.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Jedná se celkem o pět druhů ryb, které patří pro nás rybáře mezi nejdůležitější druhy ryb. V jednom dni lovu si můžeme ponechat celkem 2 ks těchto ryb."— Transkript prezentace:

1 Jedná se celkem o pět druhů ryb, které patří pro nás rybáře mezi nejdůležitější druhy ryb. V jednom dni lovu si můžeme ponechat celkem 2 ks těchto ryb (případně jejich kombinace), nebo celkem 7 kg chycených ryb.

2 KAPR OBECNÝ Nejmenší lovná délka je 35 cm Dobu hájení kapr nemá, můžeme jej chytat po celý rok. Pokud chytneme kapra, který má nejmenší lovnou míru a chceme si ho odnést domů, řádně jej zapíšeme do úlovkového lístku ihned po změření a vložení do vezírku. Zapíšeme počet ks, délku a váhu. Váhu ryby najdeme v tabulkách, které jsou na konci soupisu rybářských revírů. Tyto soupisy dostáváme současně s novou povolenkou a úlovkovým lístkem

3 BOLEN DRAVÝ Nejmenší lovná délka je 40 cm. Doba hájení je Od 1.ledna do 15.června Jedná se o dravou kaprovitou rybu. V případě, že tuto rybu chytneme, chceme si jí ponechat a má stanovenou nejmenší lovnou míru, postupujeme stejně jako v předchozím případě tj. u kapra.

4 CANDÁT OBECNÝ Nejmenší lovná délka je 45 cm. Doba hájení je Od 1.ledna do 15.června Jedná se o dravou, velmi ceněnou rybu pro velmi chutné maso. V případě, že tuto rybu chytneme, chceme si jí ponechat a má stanovenou nejmenší lovnou míru, postupujeme stejně jako v předchozích případech.

5 ŠTIKA OBECNÁ Nejmenší lovná délka je 50 cm. Doba hájení je Od 1.ledna do 15.června Jedná se o dravou rybu. V případě, že tuto rybu chytneme, chceme si jí ponechat a má stanovenou nejmenší lovnou míru, postupujeme stejně jako v předchozích případech.

6 SUMEC VELKÝ Nejmenší lovná délka je 70 cm. Doba hájení je Od 1.ledna do 15.června Jedná se o naši největší dravou rybu. V případě, že tuto rybu chytneme, chceme si jí ponechat a má stanovenou nejmenší lovnou míru, postupujeme stejně jako v předchozích případech.

7 Tyto výše vybrané druhy ryb můžeme chytat v jejich kombinací. Znamená to, že můžeme chytit např. kapra + štiku, candáta + bolena apod. vždy však musíme dodržet zásadu maximálně 2 ks a 7 kg ryb v jednom dni lovu.

8 ALE POZOR!! - chytíme vybranou rybu např. 1 ks kapra o váze 8 kg, rybu zapíšeme a odejdeme od vody. - chytíme vybranou rybu např. 1 ks kapra o váze 4 kg, rybu zapíšeme a chytáme dál. Následně pak chytíme 1 ks štiky o váze 4 kg, rybu opět zapíšeme, ponecháme si ji i když jsme překročili váhový limit (7 kg) a odejdeme od vody. Splnili jsme podmínku 2 ks vybraných ryby. Může se však stát, že chytneme 1 ks vybrané ryby např.kapra o váze 2 kg a následně pak dalšího kapra o váze 2 kg. Můžeme chytat dále, ale pouze ostatní druhy ryby, které nepatří mezi vybrané ryby a mají nebo nemají nejmenší stanovenou lovnou míru.

9 Vybrané druhy ryb - shrnutí Druh rybyNejmenší lovná míraDoba hájení Kapr obecný35 cmNemá dobu hájení Bolen dravý40 cm1.ledna do 15. č ervna Candát obecný45 cm1.ledna do 15. č ervna Štika obecná50 cm1.ledna do 15. č ervna Sumec velký70 cm1.ledna do 15. č ervna

10 Pro zopakování : - kolik ks vybraných ryb si můžeme ponechat v jednom dni lovu ? - kolik kg vybraných ryb si můžeme ponechat v jednom dni lovu? - vyjmenuj vybrané druhy ryb - jakou nejmenší lovnou míru má kapr obecný a kdy je hájen - jakou nejmenší lovnou míru má štika obecná a kdy je hájena - jakou nejmenší lovnou míru má candát obecný a kdy je hájen - jakou nejmenší lovnou míru má sumec velký a kdy je hájen - jakou nejmenší lovnou míru má bolen dravý a kdy je hájen - co uděláš, jakmile chytneš mírovou rybu a ponecháš si ji - mohu v jednom dni překročit při lovu 7 kg ponechaných vybraných druhů ryb? - mohu si v jednom dni ponechat např. 1 ks kapra a 1ks štiky? - mohu si v jednom dni ponechat kapra vážícího 8 kg? - jak zacházím s rybou která nemá míru, nebo je hájena?


Stáhnout ppt "Jedná se celkem o pět druhů ryb, které patří pro nás rybáře mezi nejdůležitější druhy ryb. V jednom dni lovu si můžeme ponechat celkem 2 ks těchto ryb."

Podobné prezentace


Reklamy Google