Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Honza Krátký 4.B. V řece se nachází… Buňky základ všeho živého ve vodě i na souši Malí živočichové např. blešivec Vodní rostlinstvo Korýši Obratlovci.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Honza Krátký 4.B. V řece se nachází… Buňky základ všeho živého ve vodě i na souši Malí živočichové např. blešivec Vodní rostlinstvo Korýši Obratlovci."— Transkript prezentace:

1 Honza Krátký 4.B

2 V řece se nachází… Buňky základ všeho živého ve vodě i na souši Malí živočichové např. blešivec Vodní rostlinstvo Korýši Obratlovci Hmyz

3 Malý živočich blešivec Blešivec čistí vodu, aby v ní mohl žít. V řekách je velice užitečný.

4 Vodní rostlinstvo Řasy jsou skoro základem ekosystému pod vodou. Živí se jimi spousta živočichů. Je to něco jako tráva na souši.

5 Korýši Korýši se živí malými rybami. Nemají páteř. Můžou jíst i řasy a proto jsou odolnější než většina říčních živočichů. Korýši jsou ohrožováni znečištením toků a račím morem,který způsobuje odumírání končetin.

6 Ryby Druhů ryb je mnoho. Patří do skupiny obratlovců, jelikož se jim vyvinula páteř. Ryby dýchají pomocí žáber. Ryby jsou jak masožravé, tak i býložravé.

7 Hmyz Do vody klade své larvy, nebo v řece žije. Většinou se stává potravou ryb.

8 JEDEN DRUHÉHO POTŘEBUJÍ Blešivec čistí vodu, kapr požírá řasy a hmyz. Malé ryby požírá štika a rak. Velké ryby požírá štika a sumec. Rak žere řasy. Vychází nám z toho, že každý živočich v řece toho druhého potřebuje.

9 Potravní řetězec

10 Aktivita č.1 1. Co dělá blešivec? 2. Jak se nazývá vodní rostlinstvo. 3. Kvůli čemu jsou ohroženi raci. 4. Ryby patří do skupiny a. obratlovci b. členovci c. bezobratlý 5. Loví ryby hmyz?

11 Aktivita č.2

12 KONEC


Stáhnout ppt "Honza Krátký 4.B. V řece se nachází… Buňky základ všeho živého ve vodě i na souši Malí živočichové např. blešivec Vodní rostlinstvo Korýši Obratlovci."

Podobné prezentace


Reklamy Google