Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ZŠ LUKOVÁ ŠKOLNÍ ROK 2010/2011.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ZŠ LUKOVÁ ŠKOLNÍ ROK 2010/2011."— Transkript prezentace:

1 ZŠ LUKOVÁ ŠKOLNÍ ROK 2010/2011

2 1. září - Vítejte opět ve škole
Nastalo září a s ním i škola. Děti dnes přišly do školy s nadšením a rády. Těšily se zejména na své kamarády, s některými se neviděly celé prázdniny! Byly také zvědavé, co se ve škole přes prázdniny změnilo - přivítala je zrekonstruovaná  a vymalovaná třída.

3 Nejvíce se však těšili prvňáčci
Nejvíce se však těšili prvňáčci. V tento slavnostní den jim byla věnována největší pozornost. Do školy přišli s patřičným doprovodem svých rodičů i sourozenců a poprvé zasedli do školních lavic. Nejdříve je přivítaly paní ředitelka s paní učitelkou, potom jim paní starostka M. Fojtů popřála hodně štěstí při startu jejich školní kariéry a předala školní pomůcky a sladké pohoštění.

4

5 Vystoupení v Lanškouně
V pátek 9. září jsme se zúčastnili vystoupení základních škol na lanškrounské Kopě. Tentokrát  jsme pro naše vystoupení zvolili lidové písně s tanečním doprovodem. Naučit se za jeden týden taneční variace k sedmi písním byl velký výkon, a tak chválíme všechny naše děti, zvláště prvňáčky. Odměnou za jejich píli a snažení bude i brzká návštěva divadla v Pardubicích na konci září.

6 Divadelní představení
Na konci září jsme si udělali malý výlet za kulturou. Navštívili jsme Malou scénu Východočeského divadla v Pardubicích, kde nám zahrál pohádkové nepohádky známý herec Miroslav Táborský.

7 Po návštěvě divadla jsme se vydali na Pardubický zámek, kde jsme si v muzeu prohlédli sbírku hraček, s kterými si hráli naši rodiče a prarodiče.

8 Také jsme se proběhli v parku a na nádvoří nakrmili zvědavé pávy.

9 Show Rudy Petráše Na společné dopoledne s MŠ k nám přijela zábavná show Rudy Petráše. Pobavili jsme se a odpočinuli od učení.

10 Vítání občánků V pátek odpoledne jsme společně s paní starostkou přivítali nové občánky Lukové - Klárku Štefanovou a Míšu Smolíka.

11 Vystoupení na posezení s důchodci
V pátek 7. října jsme předvedli krátké vystoupení našim babičkám a dědečkům v kulturním domě v Lukové. Prvňáčci, druháci a třeťáci zarecitovali několik krátkých básniček o písmenech abecedy. Nakonec jsme zatančili v rytmu dětských lidových  písniček.

12 Pouštění draků V úterý 19. října jsme se sešli v 16:00 hod na louce u myslivecké chaty, abychom si užili krásné podzimní odpoledne a "provětrali" naše draky. Louka byla plná dětí  a jejich rodičů, všichni se snažili, aby jejich drak vzlétl. Chyběl však dostatečně silný vítr, a tak udržet draky ve vzduchu delší dobu byla pořádná dřina. Přesto všichni měli dobrou náladu a dobře se bavili, malé děti z MŠ i naši školáci. Pouštění draků se dětem tak líbilo, že si takovéto odpoledne zcela jistě zopakujeme i v příštím roce.

13

14 Adventní věnečky Konečně je tu advent a Vánoce jsou za dveřmi. Tak jako každý rok jsme si vyrobili adventní věnečky. Posilněni dobrým obědem jsme se v pátek  v našem ateliéru (jídelna)  pustili s chutí do práce. Větvičky, ozdůbky a trocha zručnosti - větší děti to zvládly úplně samy, těm menším trošičku pomohly paní učitelky. Věnečky se povedly a maminky i tatínkové z nich budou mít určitě radost. Příští čtvrtek si vyrobíme věnečky i s dětmi z MŠ, které navštěvují náš kroužek angličtiny. Děkujeme panu Francovi za obstarání větviček.

15

16 Ve čtvrtek 2. prosince si adventní věnečky vyrobily také  děti z MŠ, které k nám do školy chodí na kroužek AJ. Samozřejmě, že jsme jim, my školáci, trochu pomohli.

17 Solná jeskyně Listopadová a prosincová úterní odpoledne trávíme v solné jeskyni v Lanškrouně. Relaxujeme a posilujeme své zdravíčko. Nejvíce si však užíváme následného rozchodu na náměstí a našich "nákupů". Bereme útokem jak cukrárnu, tak i hračky a další obchody s gormity a pokémony. Tak tak nám zbývají peníze na zpáteční cestu!

18 Mikulášská besídka Každý rok se těšíme na Mikulášskou besídku. Letos jsme vystoupili s naším tanečním programem, který jsme měli dobře nacvičený. Radost nám udělalo představení kouzelníka Aleše, jehož kouzla nás moc bavila. Nakonec jsme se dočkali i Mikuláše a nadílky. Protože jsme všichni byli hodní, čert si opět nikoho z nás do pekla neodnesl.

19 Aneta s Vendy předvedly taneční variace ala Michael Jackson.

20 Mikuláš ve škole Jako by nám čtvrteční besídka nestačila, zavítali k nám dnes znovu Mikuláš s čertem přímo do školy. Ze své "knihy hříchů" připomněli školákům jejich prohřešky, a tak se děti musely vykoupit nejen pěknou písničkou, ale i slíbit, že vše napraví a budou hodné. 

21 Pečení perníčků Po Mikulášské návštěvě jsme se pustili do pečení vánočních perníčků. Rozdělili jsme se do tří skupin. Každá skupina tvořila své perníčky od začátku až do konce. Příprava byla jako vždy velmi zajímavá - od čtení receptu, vážení ingrediencí až po vykrajování. Nejobtížnější bylo těsto! Vypracovat ho byla pořádná práce! Ale zvládli jsme to. Perníčky se povedly a už se těšíme na vánoční odpoledne s rodiči, kdy si je nazdobíme.

22

23

24 Vánoce 2010 Konečně jsme se dočkali - jsou tu Vánoce! Letos jsme ve škole slavili Vánoce v úterý U stromečku jsme si společně zazpívali vánoční koledy a přečetli příběh o narození Ježíška. Pod stromečkem na každého čekal malý dáreček pro radost. 

25 Po obědě jsme se pustili do příprav malého pohoštění
Po obědě jsme se pustili do příprav malého pohoštění. Jak malé to pohoštění bylo, můžete posoudit z fotografií - zkrátka jsme šikovné děti a žádné práce se nelekáme. Pro naše sponzory jsme přichystali malé perníčkové dárečky a vánoční přáníčka pro potěšení.

26 V 15:00 hod začalo společné odpoledne s rodiči
V 15:00 hod začalo společné odpoledne s rodiči. Tentokrát jsme zdobili perníčky, které jsme si, jak jistě víte z předchozích příspěvků, sami upekli a také jsme vyráběli slavnostní svíčky. Koupili jsme si speciální vosk, který se dal tvarovat jako modelína a tak jsme mohli dle naší fantazie vytvářet na svíčce prakticky cokoli.

27

28 Navzdory mrazu jsme konec roku oslavili tradičně na sále v kulturním domě v Lukové. Dětský Silvestr probíhal od 10:00 do 12:00 hod, kdy vše vyvrcholilo slavnostním přípitkem. Děti se dobře bavily, maminky a tatínci také. Tancovalo se, hrály se různé zábavné hry. V tombole každý dětský návštěvník vyhrál něco pěkného, neboť každý los byl výherní. Občerstvení zajistila rodina Jandových, za což jim velmi děkujeme a přejeme hodně zdraví, štěstí a pohody do nového roku. Také děkujeme děvčatům, které se staraly o zábavu, a všem zúčastněným ještě jednou přejeme šťastný nový rok 2011. Silvestr 2010

29

30 Bruslení Konečně je tu naše oblíbené bruslení. Každé lednové úterý po obědě jezdíme do haly v Lanškrouně a pořádně si to užíváme. Velká pochvala patří našim prvňáčkům, kteří statečně bojují s nástrahami lední plochy. Za chvilku se budou po ledě prohánět stejně rychle jako jejich starší kamarádi. Jezdí s námi i mladší sourozenci z MŠ - Nikolka, Zituška a Liduška.

31

32 Hodina hudby 21. ledna jsme zažili úžasnou hodinu hudby. Zavítal k nám varhaník Martin Kubát a seznámil nás s hudební naukou a rytmikou. Dozvěděli jsme se, jak se tvoří tón nebo jak se má správně zpívat. Mnohému jsme se naučili a ještě jsme se skvěle pobavili.

33 Pololetní vysvědčení Polovina školního roku je za námi a tak nastal čas hodnocení. Děti se na pololetní vysvědčení těšily, většina z nich prospěla s vyznamenáním. Gratulujeme!

34

35 Plavání Na plavecký výcvik jsme jezdili do svitavského bazénu v únoru a březnu. Někteří z nás jsou už zdatní plavci, jiní se plavat teprve učí. Pro všechny je ale plavání hlavně zábava.

36

37 Karneval V neděli 27. února se děti pobavily na sále kulturního domu, kde se konal každoroční karneval. Přisla spousta krásných princezen, bojovníci, mušketýři, král i šašek a další roztodivní návštěvníci. Letošní karneval byl tematicky zaměřen na kočky a kočičky, na výzdobě se podílely děti z MŠ i ZŠ. Největší kus práce však odvedla paní Vacková, díky které bylo pódium nádherně vyzdobeno. Kočičí město se skutečně povedlo. Zábava byla výborná, děti si zatančily a zasoutěžily, nakonec dostaly balíček se sladkou odměnou.  

38

39

40 Divadlo v Pardubicích Na jaře jsme se opět vydali do Pardubic za kulturou. Tentokrát jsme ve Východočeském divadle shlédli hudební pohádku a ve Východočeském muzeu nás velmi zaujala naučná výstava o životě starých Slovanů.

41

42

43

44 Velikonoce Svátky jara jsme oslavili zdobením stromů na naší školní zahradě a velikonočními dílnami s rodiči a sourozenci. Obarvili jsme vajíčka, upletli pomlázky a vyrobili košíčky ze zbytků proutí.

45

46 Čarodějnice Pálení čarodějnic je naším oblíbeným dnem, neboť můžeme spát ve škole. Kromě opékání buřtů prožijeme spoustu dobrodružství na noční stezce odvahy a při společném spaní ve třídě nebo v tělocvičně.

47

48

49 Kolem desáté hodiny nastal čas na stezku odvahy
Kolem desáté hodiny nastal čas na stezku odvahy. Oblíbená návštěva hřbitova se tentokrát obešla bez pláče a strachu. Potom jsme se vydali na pochod tmou kolem školy a nakonec jsme si pochutnali na upečených jablíčkách.

50

51 Ráno jsme si pochutnali na dobrůtkách od maminek, někteří si dali bábovku, jiní lupínky s mlékem nebo chleba i rohlík s máslem a čerstvou pažitkou. Po snídani jsme se vydali na procházku. Podívali jsme se na papoušky a užovky červené. Cestou jsme si procvičili botanické znalosti - poznávali jsme květiny podél cesty, děvčata si dokonce upletla věnečky z pampelišek.

52 Atletické přebory v Rudolticích
Naší oblíbenou disciplínou je hod kriketovým míčkem, neboť v ní naši chlapci pravidelně dosahují výborných výsledků. Martin Hrubčík svým 32 m dlouhým hodem porazil všechny ve své kategorii a stal se vítězem. Kuba Novotný hodil jen o trochu méně, a tak obsadil krásné třetí místo. Máme z našich chlapců radost a gratulujeme jim.

53 Ani v dalších disciplínách jsme nezklamali
Ani v dalších disciplínách jsme nezklamali. Nejúspěšněji závodil Filípek Dvořák, který získal medaile ve skoku dalekém i běhu na 300 m. Blahopřejeme Filípkovi a přejeme mu mnoho dalších sportovních vítězství.

54 Sázení magnólie V sobotu 18. června v 17:00 hod proběhlo sázení magnolie před budovou bývalé školy v Květné. S paní starostkou, panem Petrem Čadou, paní Štefanovou a dalšími obyvateli Květné jsme zasadili okrasný strom, který daroval pan senátor Petr Šilar.

55 Míra Smolík, Lukáš Hejl, Jakub Novotný, Vojta Štefan, Aneta Šaršonová a Lucka Görnerová uvedli sázení krátkým vystoupením. Zazpívali, zarecitovali a Aneta s Vojtou dokonce zahráli  na hudební nástroje. Aneta zahrála sólo na flétnu, Vojta na housle. Troufli si i na společné hraní. Nakonec se děti přičinily  prací, chopily se lopaty a pomohly magnolii zasadit. Krátce na to se spustil déšť, magnolie dostala vydatnou zálivku a my jí moc přejeme, aby dobře zakořenila a rostla do krásy.

56 Zmrzlinový pohár Konečně jsme se dočkali! Sladká odměna za sběr pomerančové kůry a hliníku je tu. Super zmrzlinový pohár. Do oázy jsme chvátali tak rychle, že nám paní učitelky sotva stačily. Každý si vybral zmrzlinu, jakou má rád. K tomu ovocný kompot, šlehačka, kousek oplatku a čokoládová poleva. Moc jsme si pochutnali!

57

58 Cyklovýlet – Anenská Studánka, Trpík
Konec školního roku jsme si ještě zpestřili cyklovýletem. Vydali jsme se do Anenské Studánky až k větrným elektrárnám. Kopec, který jsme museli zdolat byl pořádný, ale nakonec jsme ho pokořili. Cestou do Trpíku jsme potkali vodníka u studánky, prohlédli si kapličku i čůrajícího panáčka. Svačinu jsme si vylepšili sladkými třešněmi. Jako odměnu jsme si dopřáli koupání u paní Šaršonové – v tak parném dni to bylo super! Na závěr jsme si upekli buřty.

59

60

61

62

63

64

65 Nezapomněli jsme se rozloučit i se zvířátky.

66 Vysvědčení Pilně jsme se učili a tak byla vysvědčení plná pochval a dobrého hodnocení. Co ještě úplně neumíme nebo bylo pro nás příliš těžké, doženeme po prázdninách. Načerpáme nové síly a s elánem se vrátíme 1. září do školy. Tak nashledanou!

67

68 Odcházející páťáci Míra a Aneta dostali na památku také pamětní list a drobný dárek. Sami na rozloučenou darovali paní učitelce tričko.


Stáhnout ppt "ZŠ LUKOVÁ ŠKOLNÍ ROK 2010/2011."

Podobné prezentace


Reklamy Google