Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Historické památky města MIKULOV Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Historické památky města MIKULOV Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky."— Transkript prezentace:

1 Historické památky města MIKULOV Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

2 Historie města MIKULOVA   první písemné údaje o městě se datují od roku 1173   již před rokem 1218 založil Přemysl Otakar I. hrad   za věrné služby hrad získal lénem Jindřich z Liechtensteina a město se stalo důležitým hospodářským centrem Moravy   v 15. století do města přišli Židé a židovská obec se postupně dostala do čela moravského židovstva   v letech 1553 - 1573 působil v Mikulově také legendární rabi Löw, údajný tvůrce pražského Golema   v roce 1524 přišli do města novokřtěnci, kteří se během svého stoletého působení zasloužili o rozvoj řemesel a vinařských tradic   v roce 1575 prodali Liechtensteinové mikulovské panství Dietrichteinům, kteří jej vlastnili až do roku 1945   zřejmě nejvýznamnější osobou, která vtiskla městu nynější podobu a proslulost, byl kardinál František Dietrichstein   v roce 1753 přijala Marie Terezie hold moravských stavů   po bitvě u Slavkova zde v prosinci 1805 podepsal Napoleon mírovou smlouvu s Rakouskem   v roce 1952 byl Mikulov prohlášen městskou památkovou rezervací Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

3 Mikulovský zámek   byl založen Přemyslem Otakarem II.   v roce 1249 udělen v léno Liechtensteinům   od konce 16. století patřil Dietrichsteinům   od roku 1719 má svou dnešní podobu   roce 1945 do základů vyhořel   v 50. letech byl náročně opraven   nyní je zámek sídlem Regionálního muzea v Mikulově Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

4 Památky v Mikulově Historické náměstí   centrum města   ve své dnešní podobě vzniklo v posledních desetiletích 16. století   v první polovině 17. století zde vyrostla řada renesančních domů Dietrichsteinská hrobka   kostel sv. Anny vyrostl v průběhu let 1623 - 1656   napodobenina Svaté chýše z italského Loreta   počátkem 18. století získal dvouvěžové průčelí   v roce 1784 stavbu poškodil zničující požár města Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

5 Památky v Mikulově Kozí hrádek   zabezpečoval ochranu města Svatý kopeček   363 m n. m. je jeden z kopců Pavlovských vrchů   výrazná přírodních dominanta Mikulova   na vrcholu Svatého kopečka naleznete poutní kostel sv. Šebestiána kostel sv. Šebestiána   stavby křížové cesty   1946 vyhlášen botanickou rezervací   od roku 1992 přírodní rezervací Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.


Stáhnout ppt "Historické památky města MIKULOV Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky."

Podobné prezentace


Reklamy Google