Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Robin Kačerovský 8.A. Bubny jsou a i v minulosti byly vyráběny z materiálů podléhajícím zkáze. První dochované zmínky bubnů a hra na bubny jsou zaznamenány.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Robin Kačerovský 8.A. Bubny jsou a i v minulosti byly vyráběny z materiálů podléhajícím zkáze. První dochované zmínky bubnů a hra na bubny jsou zaznamenány."— Transkript prezentace:

1 Robin Kačerovský 8.A

2 Bubny jsou a i v minulosti byly vyráběny z materiálů podléhajícím zkáze. První dochované zmínky bubnů a hra na bubny jsou zaznamenány okolo roku 3000 př. n. l V armádě se používali bubeníci (ve staré češtině označovaní jako tamboři) s vířivým bubnem pro účely dodržování rytmu pochodu jednotek.

3 Buben je jeden z nejstarších lidských hudebních nástrojů. Většina bicích nástrojů, které nemají membránu, patří do skupiny idiofonů. Mimo vlastní tvorby hudby byly bubny a další bicí nástroje používany i při náboženských rituálech nebo komunikaci.

4 rock metal pop rock swing blues

5 malý buben levý tom pravý tom kopák kotel hi-hat šlapka s bítrem činely stolička

6 paličky činely blány kachon stojany stolička

7 Činely jsou součást bicích nástrojů a bicí soupravy vůbec. Je tu široká škála materiálů a způsobů výroby. Nejznámější je zvonovina a bronz, také ruční tepání má své opodstatnění. Nejznámější značky činelů jsou např. Zildjian, Alchemy, Meinl, Paiste, Sabian, Anatolian, Istambul, Stagg, Amati, Masterwork. Nejznámější druhy činelů jsou Ride, Crash, Hi-Hat, Splash, China. Rozměry činelů, tak jako bubnů se udávají v palcích ( 1" = 2,54cm )

8 Basix Mapex Akcent Sonr Pearl Gretsch Tour Smart

9 vířivé bubny - virbl vojenské bubny velký buben – dupák malý buben tympány šamanský buben drumben

10 Radek Hurčík – Kabát Martin Weigel – Čechomor Ringo Starr – Beatles Peter Criss – KISS Phil Rudd – AC/DC Neil Peart – Rush Tommy Clufetost – Black Sabbath

11


Stáhnout ppt "Robin Kačerovský 8.A. Bubny jsou a i v minulosti byly vyráběny z materiálů podléhajícím zkáze. První dochované zmínky bubnů a hra na bubny jsou zaznamenány."

Podobné prezentace


Reklamy Google