Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Sloveso „to have got“ 5.ročník (k učebnici Projekt 1) Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem Efektivní výuka pro rozvoj potenciálu žáka.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Sloveso „to have got“ 5.ročník (k učebnici Projekt 1) Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem Efektivní výuka pro rozvoj potenciálu žáka."— Transkript prezentace:

1 Sloveso „to have got“ 5.ročník (k učebnici Projekt 1) Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem Efektivní výuka pro rozvoj potenciálu žáka projekt v rámci Operačního programu VZDĚLÁVÁNÍ PRO KONKURENCESCHOPNOST

2 have got – mít, vlastnit I have gotWe have got You´ve gotYou have got He has gotThey have got She´s got It has got

3 Otázka Otázku tvoříme přehozením have,has a podmětu Have I gotHave we got Have you gotHave you got Has he gotHave they got Has she got Has it got

4 Zápor Zápor tvoříme přidáním „not“ k „have“ I have not gotWe haven´t got You haven´t gotYou haven´t got He has not gotThey haven´t got She hasn´t got It has not got

5 Spojte a utvořte věty Ihas got youhave got wehas got shehas got ithave got theyhave got hehave got

6 Krátké odpovědi U krátkých odpovědí používáme jen „have“ nebo „has“ bez „got“. Have you got an umbrella? Has she got her exercise book? Yes, I have. No, I haven´t. Yes, she has. No, she hasn´t.

7 „have got,has got“ I _______ one cat. My brother _______ a dog. My father _______ a big house. My mother _______ a new car. They_______ a big garden. We _______ two brothers. She _______ a new mobile phone. Peter and Ann _______ a lot of books. Ben _______ a new T-shirt. I _______ one cat. My brother _______ a dog. My father _______ a big house. My mother _______ a new car. They_______ a big garden. We _______ two brothers. She _______ a new mobile phone. Peter and Ann _______ a lot of books. Ben _______ a new T-shirt. have got has got have got has got have got

8 Utvořte otázky a krátké odpovědi Utvořte otázky a krátké odpovědi

9 Poznámky Sloveso „have got“ používáme k vyjádření vlastnictví. Ve 3.os.č.jed. je tvar „has got“. Otázku tvoříme přehozením „have“ nebo „has“ a podmětu. Zápor utvoříme přidáním „not“ k „have“ nebo „has“ I have got a pencil.He has got a dog. Have you got a pencil?Has she got a dog. We haven´t got a pencil.She hasn´t got a dog.

10 Sloveso „to have got“ (5.ročník) Použitý software: držitel licence - ZŠ J. J. Ryby v Rožmitále p.Tř.  Windows XP Professional  Zoner - České kliparty 1, 2, 3 Obrázky z internetu Učebnice Project 1 Autor: Linda Berková ZŠ J. J. Ryby v Rožmitále p.Tř. (www.zsrozmital.cz)


Stáhnout ppt "Sloveso „to have got“ 5.ročník (k učebnici Projekt 1) Základní škola Jakuba Jana Ryby Rožmitál pod Třemšínem Efektivní výuka pro rozvoj potenciálu žáka."

Podobné prezentace


Reklamy Google