Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Apple Macintosh.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Apple Macintosh."— Transkript prezentace:

1 Apple Macintosh

2 Vítejte v prezentaci, která má název Apple Macintosh
Vítejte v prezentaci, která má název Apple Macintosh. Plno z Vás určitě neví nic o tomto názvu, ani se nikdy nesetkalo s touto firmou…

3 Proto jsem pro Vás připravil tuto prezentaci, která Vás seznámí s touto firmou.

4 Ale před tím, než Vám ukážu samotné výrobky této firmy, mi dovolte, abych Vám nejdříve přiblížil, příběh této firmy:

5 Tyto počítače byly velmi drahé a své úspěchy slavily zejména v USA.
Píše se rok 1981. Firma Apple Macitosh-která v té době byla první, která kdy vynalezla počítač se pomalu dostávala k moci. Tyto počítače byly velmi drahé a své úspěchy slavily zejména v USA. Firma Apple Macintosh měla na tu dobu poměrně hodně zaměstnanců, ale ani jeden z nich netušil, že mezi nimi je zrádce- -zrádce, kvůli kterému se firma Apple Macintosh stala na deset let bezcennou…

6 …Mezi zaměstnanci firmy Apple Macintosh byl zrádce, který navždy změnil chod této veleúspěšné firmy.
Ale odkud pocházel? Všechno to začalo 12. září 1981. Té doby neznámý mladík William Gates, který pracoval jako obchodník se rozhodl být nemocnějším mužem planety.

7 12. Září si William Gates nechal do své pracovny zavolat jistého muže.
Seznámil ho se svými plány a dal mu za úkol ucházet se o místo počítačového technika ve firmě Apple Macintosh. Měl za úkol pracovat jako dvojitý agent. Ve firmě Apple Macintosh měl zastávat roli zkušeného technika, ale jeho pravým úkolem bylo zjistit informace, podle kterých by se dal sestrojit počítač- -počítač, který by měl na plné čáře překonat výkonnost počítačů Apple Macintosh.

8 Jako počítačový technik pracoval Gatesův agent jeden celý rok.
Celý rok předával Williamu Gatesovi potřebné informace. Ale po necelých třinácti měsících firma přišla na jeho úmysly a okamžitě ho z firmy propustili. William Gates byl touto informací otřesen a okamžitě propustil svého agenta.

9 William Gates si tedy vystačil s informacemi, které byly k dispozici.
Trvalo mu rok, než s pomocí svých věrných přátel sestavil počítač, který překonal vše, co do té doby kdy bylo vyrobeno. Sestavil počítač, který měl na vždy změnit jeho, ale i naši budoucnost. Roku založil William Gates firmu, která nesla a do teď nese jméno „Windows“.

10 Firmu Apple Macintosh válcovaly po dobu deseti let Gatesovi výrobky.
Tehdejší majitel firmy Apple Macintosh odstoupil a na jeho místo nasedl nový majitel. Díky jeho pomoci se firma opět postavila na nohy a roku 1995 se opět začaly prodávat výrobky firmy Apple Macintosh. Výrobky byly mnohem kvalitnější než Gatesovi a po celém světě se používají o 10% více než výrobky od firmy Windows.

11 Nyní, když už znáte příběh této firmy, vám můžu ukázat výrobky, které pochází z dílny Apple Macintosh…

12 Jako první výrobek bych Vám chtěl představit počítač, který vydělal asi nejvíce ze všech počítačů, které kdy byly na trhu k vidění. Tento počítač má název Macintosh OS X.

13 Velkou výhodou tohoto počítače je, že se na něj dá nainstalovat software Windows. Tato skutečnost přesvědčila plno lidí po celém světě, aby přešli k firmě Apple Macintosh.

14 Pro ty, kteří nevědí, že Apple Macintosh má vlastní software, je tu malé seznámení s jeho programy.
Jako první program bych vám chtěl představit výkonný program pro přehrávání mp3 iTunes.

15 iTunes je nejvýkonnější program na přehrávání hudby, můžete si v něm spustit hudební klipy, formát mp3 nebo formát mp4. Můžete si v něm stahovat upoutávky k filmům, nebo celé soundtracky.

16 Jako další bych Vám chtěl představit program, který má název Final Cut Pro 5.
Final Cut Pro, je profesionální střihací program, se kterým se stříhá např. Harry Potter, stříhal se v něm Pán Prstenů, nebo dokonce Matrix.

17 Jako další je tu opět střihací program, ne na video, ale na hudbu.
Se střihacím programem, který má název Soundtrack Pro si můžete dělat co chcete. Hudbu můžete měnit, míchat dohromady, přidávat tóny… No zkrátka úplně všechno.

18 A teď je na řadě další výrobek
A teď je na řadě další výrobek. Nejvýkonnější mp3 přehrávač na světě-nejen, že se dají na obrazovce pouštět filmy, ale i paměť o 60 GB je úctihodná pro nějaký starší počítač…

19 Tento mp3 přehrávač má název iPod
Tento mp3 přehrávač má název iPod. Nejen, že se vyrábí i v různých velikostech-můžete si vybrat jak iPod, na kterém se dají pouštět filmy, iPod o paměti 60 GB, iPod, který má paměť 30 GB, tak i iPod, který má třeba zelenou barvu…

20 Ano, přehrávače iPod nejsou jen v bílé a černé barvě…
Jsou i v jiných barvách, jako např. zelená, modrá… Tyto přehrávače iPod byly sice o část paměti ošizeny, protože tento iPod má paměť „pouze“ GB.

21 Firma Apple Macintosh se také může pochlubit jinými počítači, než je Macintosh OS X.
Je tu třeba počítač Mac mini, který má velikost asi jako kdybyste na sebe poskládali šest CD… Další počítač je Macintosh OS 9. Je to předchůdce počítače Macintosh OS X.

22 Apple Macintosh nedělá jen počítače, ale i notebooky…
Nyní Vám představím notebook, který nese název Macbook. Můžete si vybrat jak barvu, tak i velikost. Má stejné funkce jako všechny počítače Macintosh, dostanete k němu ovladač, kterým můžete ovládat celý počítač, ale i další věci…

23 Tato firma má ještě mnoho výrobků, ale kdybych Vám je chtěl vyjmenovat všechny, byli bychom tu do zítra… Proto Vám jako poslední výrobek firmy Apple Macintosh představím iPhone…

24 Ano, firma Apple Macintosh dělá také telefony…
Sice nejsou ještě na trhu, ale očekávat je můžeme začátkem roku 2008. Jejich paměť by měla být něco okolo 8 GB z toho 4 GB na hudbu, takže telefon by měl fungovat také jako iPod…

25 Doufám, že se Vám prezentace líbila a že jste se v ní něco dozvěděli.
Teď už je prezentace u konce, a mě nezbývá nic jiného, než se s Vámi rozloučit…


Stáhnout ppt "Apple Macintosh."

Podobné prezentace


Reklamy Google