Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Rok s kocourkem Matyášem Vypravme se děti hned, objevovat dětský svět, zamotaný v kubíčku, kde kotě honí myšičku.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Rok s kocourkem Matyášem Vypravme se děti hned, objevovat dětský svět, zamotaný v kubíčku, kde kotě honí myšičku."— Transkript prezentace:

1

2 Rok s kocourkem Matyášem Vypravme se děti hned, objevovat dětský svět, zamotaný v kubíčku, kde kotě honí myšičku.

3 ROK S KOCOURKEM MATYÁŠEM velká myšlenková mapa

4 DÍLČÍ MYŠLENKOVÁ MAPA Dílčí myšlenkové mapy obsahují souhrn informací o jednotlivých INTEGROVANÝCH BLOCÍCH INTEGROVANÝCH BLOCÍCH Rozdělení do tematických celků Oddělení jednotlivých oblastí Oddělení jednotlivých oblastí Charakteristiky tematických celků Zaznamenáváme zde data plnění jednotlivých tematických celků

5

6 Záznamové listy Záznamový list pro metodické zpracování tematického celku Evaluační záznamový list Evaluační záznamový list pro dětskou kresbu

7 Motivační říkanky s fotografiemi

8

9 „Naše škola kočičí“ „Naše škola kočičí“  Kocourek Matyáš přináší dětem jednoduché „kočičí úkoly“

10 Soubor pracovních listů KKKKOUZELNÉ MANDALY, KRUHY NAŠEHO ŽIVOTA PPPPři vykreslování mandal můžeme poslouchat dětskou relaxační hudbu. PPPPři vymalovávání by měly děti co nejméně mluvit a měly by vnímat, jak se cítí. TTTTyto pracovní listy můžeme také použít ke společným rozhovorům nad obrázky.

11 Individuální vybarvování předtištěných mandalových předloh se zaznamenáním slovního vyjádření pocitů dětí

12 Skupinové kolorování mandal vodovými barvami Mandala z našich těl – relaxace, uvolnění za doprovodu relaxační hudby

13 Dopolední tvořivé dílničky  V ZÁJMU HARMONICKÉHO ROZVOJE DĚTSKÉ OSOBNOSTI PODPORUJI  Láskyplné vztahy − SRDCE − city  Rozumný náhled na svět − HLAVA, jako orgán, kde sídlí mozek  Vlastní tvořivost – RUKA, způsob, jakým objevujeme svět

14 Dopolední tvořivé dílničky  Popis jednotlivých činností je součástí publikace.

15 Dopolední tvořivé dílničky

16 Kočičí kalendář  Každé ráno se scházíme u „KOČIČÍHO KALENDÁŘE“.  Umisťujeme zde barevné ping-pongové míčky, které zaplňují jednotlivé dny v týdnu od začátku do konce měsíce.  Učíme se vnímat jména dnů v týdnu, roční období a názvy měsíců.  Nejde o zapamatování si těchto pojmů, ale o utváření povědomí o jednotlivých časových pojmech.  Opakujeme také základní barvy a je to náš ranní rituál, zklidnění po volných hrách.

17 Kočičí kalendář  Vše, co je jen trochu možné, vyrábějí děti samy.

18 Jak jsme připravovali nástěnné mapy  Velká nástěnná mapa s otisky rukou, v nichž jsou jména a značky dětí, je umístěna tak, aby zde rodiče při přivádění dětí do třídy mohli sledovat, o čem si ve školce právě povídáme.

19 Třídní myšlenková mapa s Matyášem  Myšlenkovou mapu, kterou máme umístěnou ve třídě, si děti vybarvují samy. Povídáme si o barvách klubíček i o tom, co je vepsáno v „barevných nitkách“.

20 Vlastní práce s motivační říkankou  Toto je prostor pro vlastní tvořivost učitelky v konkrétní škole či třídě.  To, jak zpracováváme jednotlivé tematické celky, je ovlivněno skupinou dětí ve třídě, ale také osobností učitelky, která vnáší do celého projektu svůj vlastní náhled na konečnou realizaci.

21 Děti, paní učitelky, nejsem kotě, už jsem velký. Děti, paní učitelky, nejsem kotě, už jsem velký. Dobře nám tu spolu bylo, krásně se nám tady žilo. Dobře nám tu spolu bylo, krásně se nám tady žilo. Rozjedeme, rok už skončil, rád jsem s vámi všechno prožil, Rozjedeme, rok už skončil, rád jsem s vámi všechno prožil, snad zůstane pocit v nás, že to nebyl ztracený čas… snad zůstane pocit v nás, že to nebyl ztracený čas… VÁŠ KOCOUREK MATYÁŠ VÁŠ KOCOUREK MATYÁŠ Autor fotografii, textů a námětů pracovních i metodických listů © M. Čermáková. Ilustrace a grafické zpracování − nakladatelství Barevné kamínky − Gabriela Přikrylová


Stáhnout ppt "Rok s kocourkem Matyášem Vypravme se děti hned, objevovat dětský svět, zamotaný v kubíčku, kde kotě honí myšičku."

Podobné prezentace


Reklamy Google