Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Elektromagnet a jeho užití - test Autor: Mgr. Eliška Vokáčová Gymnázium K. V. Raise, Hlinsko, Adámkova 55 2012, říjen.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Elektromagnet a jeho užití - test Autor: Mgr. Eliška Vokáčová Gymnázium K. V. Raise, Hlinsko, Adámkova 55 2012, říjen."— Transkript prezentace:

1 Elektromagnet a jeho užití - test Autor: Mgr. Eliška Vokáčová Gymnázium K. V. Raise, Hlinsko, Adámkova 55 2012, říjen

2 Elektromagnet a jeho užití - test Otázka 1: Cívkou prochází elektrický proud ve směru šipek. Kde je severní pól cívky? Odpovědi: A)na straně U B)na straně V C)na straně X D)na straně Y (A)

3 Otázka 2: Základem elektromagnetu je: Odpovědi: A)tyčový magnet B)cívka s jádrem z magneticky tvrdé oceli C)cívka s jádrem z magneticky měkké oceli D)jistič (C)

4 Otázka 3: Součástí elektrického zvonku není: Odpovědi: A)pohyblivá kotva B)palička C)tlačítkový vypínač D)bimetalový pásek (D)

5 Otázka 4: Elektromagnetické relé se nepoužívá: Odpovědi: A)v žehličce, B)v automobilech k zapínání směrových světel, C)v návěstích, D)k zapínání klimatizace. (A)

6 Otázka 5: Jistič chrání elektrický obvod před: Odpovědi: A)světlem, B)zkratem, C)vodou, D)dětmi. (B)

7 Otázka 6: Elektrotechnická značka elektromagnetu je : Odpovědi: A) B) C) D) (C)

8 Otázka 7: Magnetické pole elektromagnetu je větší, Odpovědi: A)prochází-li cívkou větší proud, B) prochází-li cívkou menší proud, C) jestliže se zmenší počet závitů cívky, D) jestliže do cívky vložíme permanentní magnet. (A)

9 Otázka 8: Na pružině je zavěšen magnet nad dutinou cívky. Magnet se bude vzhledem k cívce: Odpovědi: A) střídavě přitahovat a odpuzovat, B) odpuzovat, C) přitahovat, D) zůstane v klidu. (C)

10 Použité zdroje KOLÁŘOVÁ, Růžena; BOHUNĚK, Jiří; ŠTOLL, Ivan. Fyzika pro 9. ročník základní školy. Dotisk 1. vydání. Nakladatelství Prometheus, spol. s r. o., Praha 4, 2003. Učebnice pro základní školy. ISBN 80-7196-193-0. BOHUNĚK, Jiří. Sbírka úloh z fyziky pro žáky základních škol, 3. díl. 1. vydání. Nakladatelství Prometheus, spol. s r. o., Praha, 1994.Učebnice pro základní školy. ISBN 80-85849-04-6. Zdroj obrázků: vlastní tvorba.


Stáhnout ppt "Elektromagnet a jeho užití - test Autor: Mgr. Eliška Vokáčová Gymnázium K. V. Raise, Hlinsko, Adámkova 55 2012, říjen."

Podobné prezentace


Reklamy Google