Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

PLASTOVÁ OKNA.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "PLASTOVÁ OKNA."— Transkript prezentace:

1 PLASTOVÁ OKNA

2 OD HISTORIE PLASTOVÝCH OKEN AŽ PO REALITU

3 SKLO

4 SKLO Sklo jako materiál bylo vynalezeno před více než 4000 lety před naším letopočtem, ale skleněné tabule z něj začali vytvářet až o dalších 3000 let později. Jako architektonický materiál začali lidé používat až v době gotiky, kdy stavitelé katedrál pomocí skládání jednotlivých kusů barevných skel, spojovaných olověnými pásky (vitráže),

5 skládali ohromující světelné obrazy z bible a zajišťovali jimi přívod světla do katedrál. Následně v renesanci byla již okna skládána i z čirých skel. V 16. století i aristokraté požadovali ve svých velkolepých domech výhled na své statky a právě zde se začali používat okna s pravoúhlým čirým sklem. V baroku byla okna ještě tvarově obohacena a postupně přes různé typy dle národních tradic se vyvinula až do dnešní podoby.

6 OKENNÍ PROFILY

7 PROFILY V sedmdesátých letech se začaly vyrábět první dvoukomorové profily s dorazovým těsněním.Těsnění,která se ale používala neměla takové fyzikálně mechanické vlastnosti a často docházelo k jejich velmi rychlému zpuchření.

8 Z toho to důvodu se v polovině osmdesátých let vyvinulo středové těsnění, které mělo skrytou středovou gumu uvnitř rámu,aby bylo chráněno před nepříznivými klimatickými vlivy, hlavně kyselým deštěm.Tento typ těsnění byl bezkonkurenční hlavně pro panelovou výstavbu,

9 protože při zatížení okna větrem je středové těsnění tlačeno na dorazovou plochu, takže se stoupající rychlostí větru těsní tento typ oken vždy lépe. S vývojem nových těsnících materiálů (gum) a hlavně z důvodu levné výroby se výrobci oken vrátili zpět k dorazovému těsnění a středové těsnění zůstalo jako kvalitnější a dražší alternativa.

10 V devadesátých letech se zjistilo, že utěsněné domy a byty mají velmi špatné vnitřní klima se zvýšeným obsahem vlhkosti, což má za příčinu chátrání chátrání staveb. Například nadměrné pocení, vznik hnilobných substancí a růst plísní. A opět přišla ke slovu okna se středovým těsněním, která díky své dekompresní komoře dokáží za pomocí patentovaných technologií zajistit konstantní výměnu

11 vzduchu, čímž odbourávají vznik plísní a zajišťují plynulý odvod vlhkosti.Tyto okna jsou nenahraditelná hlavně u panelových domů a bytů, či objektu které nemají, nebo nemohou mít samostatnou jednotku na výměnu vzduchu a odvod vlhkosti. Posledním typem oken jsou okna pro nízkoenergetické, či pasivní domy.

12 Tyto okna jsou již s přerušeným tepelným mostem ve výztuze, nebo úplně bez výztuhy jen se zpevněným izolačním jádrem. Pro tento typ oken je již standardně osazováno izolační trojsklo, které má Ug=0,7W/m2K a teplou hranu skla, většinou z plastu. Použití těchto oken je ale podmíněno samostatnou jednotkou pro výměnu vzduchu a odvod vlhkosti tak aby nedocházelo k tvorbě plísní.

13 Těsnění

14 Dorazové těsnění V České republice ho známé jako Dorazové, nebo Nalehávkové těsnění. Tento typ profilu je standardně používán většinou výrobců, funkční spára tohoto systému je standardně dokonale těsná. Křídlo se k rámu utěsňuje pomocí dvou trvale pružných těsnících gum, jedno leží na vnější straně rámu a druhé na vnitřní straně křídla.

15 V případě, že se při vyšším tlaku větru dostává voda přes vnější rámové těsnění do vnitřní části okna, je tato voda v určitém množství odvedena ven přes odvodňovací otvory, které jsou z exteriéru chráněny specialnimi krytkami. Šikmá drážka uvnitř rámu podporuje odtok vody. U tohoto systému však vzniká nový problém vlhkost.

16 Ta se projevuje známými symptomy jako rosení na okenních tabulí, tvorbou plísně a zhoršením obytného klimatu. Úlohou větrání je vyměnit vlhký vzduch v místnosti za vnější sušší vzduch. Proto je u dorazových systémů velmi důležité často větrat.

17 Dorazové těsnění

18 Středové těsnění V České republice ho známé jako Středové těsnění. Profily se středovým těsněním mají masivnější (pevnější) konstrukci, vykazují lepší součinitel prostupu tepla a vyšší zvukový útlum.Jejich přední komora (normou označovaná jako dekompresní) vyrovnává tlakový rozdíl mezi venkovním a vnitřním prostředím.

19 Tento profil je komfortní pro rodinné domy a jediný vhodný pro domy panelové, protože při zatížení větrem je středové těsnění tlačeno na dorazovou plochu, takže se stoupající rychlostí větru těsní ještě lépe. Tím odolává extrémním klimatickým podmínkám. Navíc tento systém těsnění lze doplnit o jedinečné patentované infiltrační jednotky ClimaTEC70.

20 Středové těsnění

21 Okenní profilové systémy
Profi line Brillant lux Alu top Brillant MD Classic Hluboký rám Rehau euro 70 Rehau brilant Rehau brilant 80

22 Profi line Nová produktová řada PROFI Line – má novou dimenzi okenních konstrukcí s technologií RAU-FIPRO,s unikátním materiálem na bázi kompozitu. Polymery vyztužené vlákny musí odolávat extrémnímu zatížení v letadlech stejně jako ve formulích 1. RAU-FIPRO svým jedinečným složením splňuje statické požadavky, které si běžné materiály pro výrobu okenních profilů nemohou dovolit. Okna PROFI Line jsou již dnes standardním řešením budoucnosti.

23 Je to šesti komorový profil se stavební hloubkou 86 mm.
Profi line Je to šesti komorový profil se stavební hloubkou 86 mm.

24 Brilant lux Okna ze systému Brillant Design LUX jsou luxusním řešením pro ty, kteří vyžadují tu nejvyšší možnou kvalitu, technickou dokonalost a estetickou hodnotu svých oken. Pětikomorový profilový systém Brillant Design je tu doplněn nadstandardním trojsklem s maximálním tepelným a hlukovým útlumem, nerezový distanční rámeček zajišťuje výborné tepelně-izolační vlastnosti. Šedé těsnění spolu s masivní, kovovou klikou vytváří vysoce estetický produkt. Speciální uzavírací body zajistí zvýšenou bezpečnost celého okna.

25 Tento produkt je plně srovnatelný s evropskou špičkou v oblasti otvorových výplní. Konstrukční hloubka v řezu je 70 mm. Okna Brillant LUX jsou dodávána ve všech barevných odstínech.

26 Alu top Vzhled hliníku, ale teplo plastu. Tento jedinečný systém v sobě spojuje tepelně-izolační vlastnosti plastu a vzhled hliníku. Základem je pětikomorový systém Brillant Design se stavební hloubkou 70mm, ke kterému je přidána venkovní hlinková lišta. Izolační dvojsklo s nerezovým distančním rámečkem zajišťuje výborné tepelně-izolační vlastnosti, speciální bezpečnostní uzavírací bod zvyšuje ochranu proti vypáčení okna. Venkovní provedení oken AluTop nabízíme ve všech barevných provedeních a odstínech barev RAL.

27 Alu top

28 Brillant MD Okenní systémy se středovým těsněním mají svůj původ v dobách, kdy venkovní těsnění nebyla schopna obstát při extrémních povětrnostních podmínkách. Okna se středovým těsněním měla tato těsnění kryta profilem křídla. Od těchto dob se zásadně změnilo chemické složení pryže, která je používána na dorazová těsnění, a náskok tohoto systému byl vyrovnán. Okna Brillant Design se středovým těsněním si svůj trh našla především v zemích s dlouhodobou tradicí tohoto řešení a v kombinaci s kvalitním pětikomorovým systémem

29 uspokojí i ty nejnáročnější. Konstrukční hloubka v řezu je 70 mm
uspokojí i ty nejnáročnější. Konstrukční hloubka v řezu je 70 mm. Okna Brillant MD jsou na bílém nosiči dodávána ve všech barevných odstínech, tvarové řešení je ideální pro okna pravoúhlá a pro šikmé atypy.

30 Classic Klasické řešení pro rodinné domy. Okna jsou vyrobena ze systému Brillant Euro 70, který garantuje vynikající tepelnou izolaci. Jedná se o pětikomorový systém s konstrukční hloubkou 70mm. Okna jsou standardně zateplena izolačními dvojskly s Ug = 1,1. Okna Classic jsou na bílém nosiči dodávána ve všech barevných odstínech a to jako pravoúhlá i šikmá.

31 Classic

32 Hluboký rám Unikátní rám se stavební hloubkou 115 mm, který má, při použití doplňkové izolace uvnitř rámu, lepší součinitel prostupu tepla než běžné pěti- a šestikomorové profily. Při použití pětikomorového křídla se zasklením U = 1,1 W/(m2 K) eliminujeme veškeré kritické povrchové teploty v oblasti okna. Vnitřní parapet se u tohoto provedení stává nedílnou součástí okna a ve spojení s mechanicky spojenou lištou se silikonovým jazýčkem umožňuje provést technicky i normově správnou otvorovou výplň.

33

34 Samočistící sklo Samočistící sklo je běžné sklo se speciální horní vrstvou, která se vyznačuje jedinečnou dvoufázovou činností „dual action“. Jakmile je horní vrstva vystavena dennímu světlu, rozkládá veškeré usazené organické nečistoty a také rozptyluje dešťovou vodu stékající po povrchu skla, takže z něj dokonale smyje uvolněnou špínu.

35 Bezpečnostní sklo Zajišťuje ochranu proti vloupání zvenku a brání jeho mechanickém porušení i zevnitř. Při rozbití zůstane okno kompaktní a nedojde k jeho nebezpečnému tříštění, což zajistí bezpečí Vám i Vašim dětem.

36 Sklo a barvy Pokud je okno na frekventovaném místě a chcete si zachovat soukromí, nabízíme se ideální řešení - tónovaná a reliéfní skla v široké škále provedení. Různě tónovaná skla neomezí průchod světla směrem dovnitř, a přitom chrání od pohledů zvenku. V některých případech mohou nahradit i žaluzie.

37 Tónovaná a reliéfní skla

38 MEZISKELNÍ RÁMEČKY

39 Meziskelní rámečky Standardním řešením jsou rámečky z hliníku, ty ale kvůli své vodivosti vytvářejí tzv. tepelný most a do jisté míry degradují tepelně-izolační kvalitu skla. V reálném životě se tento tepelný most projevuje tvorbou potných pásků na okrajích skla. K omezení tohoto jevu je možnost také meziskelních rámečků vyrobených z plastu, nerezu nebo rámeček ze sklolaminátové výztuhy tzv.swisspacer.

40 Meziskelní rámečky Hliníkový rámeček Plastový rámeček

41 Meziskelní rámečky Nerezový rámeček
Swisspacer - rámeček ze sklolaminátové výztuhy

42 Meziskelní a nalepovací lišty
Meziskelní příčky o různých šířkách, tvarech a barvách se umísťují mezi izolační skla. Použití meziskelních příček ozvláštní okno a současně nezhorší nároky na údržbu. Nalepovací příčky se umisťují na obě strany skla, a vytváří tak dojem děleného okna. Nalepovací příčky mohou být opatřeny stejnou barevnou fólií, jakou má celé okno.

43


Stáhnout ppt "PLASTOVÁ OKNA."

Podobné prezentace


Reklamy Google