Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Slovní úlohy o n méně/více 0-20 Jana Štadlerová ZŠ Věšín.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Slovní úlohy o n méně/více 0-20 Jana Štadlerová ZŠ Věšín."— Transkript prezentace:

1 Slovní úlohy o n méně/více 0-20 Jana Štadlerová ZŠ Věšín

2 Tereza si koupila zmrzlinu za 12 Kč. Kubova zmrzlina byla o 4 Kč dražší. Kolik korun stála Kubova zmrzlina? Tereza 12Kč Kuba Řekni odpověď.

3 Pavla si knihovně vypůjčila jeden měsíc 3 pohádkové knihy, druhý měsíc o jednu méně a další měsíc 4 pohádkové knihy. Kolik pohádkových knih přečetla za všechny tři měsíce? první měsíc 3 knihy druhý měsíc třetí měsíc 4knihy celkem Řekni odpověď.

4 Milan byl na letním táboře 14 dní. Lenka byla na táboře o 6 dní méně. Jak dlouho trval Lenčin tábor? Milan 14 dní Lenka Řekni odpověď.

5 Alenka použila na jeden výkres 12 pastelek. Jitka použila ještě o 4 více než Alenka. Kolik pastelek použila Jitka? Alenka 12 pastelek Jitka Řekni odpověď.

6 Teta sklidila na své zahradě jablka. Bylo jich celkem 19kg. To je o 6kg více než v loňském roce. Kolik jablek měla teta v loňském roce? letos 19 kg loni Řekni odpověď.

7 Hanka si ušetřila 8 desetikorun, Radka o 2 desetikoruny méně než Hanka a Honzík má uloženo o 5 desetikorun více než Radka. Kolik desetikorun si celkem naspořili? Hanka Radka Honzík celkem Řekni odpověď.

8 Tomáš za jednu hru v šipkách nasbíral 18 bodů. David o 3 body méně. Kolik bodů měl David. Tomáš David Řekni odpověď.

9 V osadě Kopec stojí 9 chat, v osadě veselá je chat o 2 více. Kolik chat je v osadě Veselá? Kolik chat je v obou osadách celkem? Kopec Veselá celkem

10 Jana se vydala na cyklistický výlet 17km dlouhý. Monika si vybrala trasu o 5km kratší. Kolik km ujela Monika? Jana Monika Řekni odpověď.

11 Zdroje : Obrázky k tématům slovních úloh- kliparty na webu Office Online


Stáhnout ppt "Slovní úlohy o n méně/více 0-20 Jana Štadlerová ZŠ Věšín."

Podobné prezentace


Reklamy Google