Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

* Nejdůležitějším krokem při výběru počítače je uvědomit si, za jakým účelem nám bude sloužit. * Stolní nebo přenosný? * Jaký výkon budu potřebovat? *

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "* Nejdůležitějším krokem při výběru počítače je uvědomit si, za jakým účelem nám bude sloužit. * Stolní nebo přenosný? * Jaký výkon budu potřebovat? *"— Transkript prezentace:

1

2 * Nejdůležitějším krokem při výběru počítače je uvědomit si, za jakým účelem nám bude sloužit. * Stolní nebo přenosný? * Jaký výkon budu potřebovat? * Jakou má mít výbavu? * Co když ho budu v budoucnu chtít vylepšit? * Dalším velmi důležitým faktorem je pořizovací cena. * Také nesmíme zapomínat na jeho provozní náklady. (Při dnešních cenách energií nás vyjde každodenní osmihodinové hraní na počítači s příkonem 200W přibližně na 3000Kč.)

3 * Kdy stolní: * Vím, že počítač budu využívat jen doma. * Budu požadovat vysoký výkon náročný na chlazení. * Mám k dispozici dostatek prostoru pro umístění. * Budu na něm pracovat mnoho hodin a vyžaduji pohodlí. * Kdy přenosný: * Nemám dostatek prostoru pro stolní PC. * Chci počítač používat ve vícero místnostech v bytě. * Budu mít na PC soukromá i pracovní data, budu jej využívat na obou místech * Často cestuji a práci si beru s sebou

4 * Jedná se o nenáročný počítač, prohlížení webů, a spouštění kancelářských aplikací nevyžaduje náročný hardware. * Procesor – 2-jádrový s integrovaným graf. jádrem * Paměť – dnes pro běh moderních oper. systémů stačí 2GB RAM * Harddisk – Na 500 GB, 7200 ot. zbyde dost místa i pro filmy * Základní deska – vybereme podle požadovaných rozhraní, která chceme mít k dispozici (USB 3, HDMI, e-SATA…)