Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Aktivní automatické protipožární zařízení Nízkonákladové mlhové vysokotlaké hasicí zařízení.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Aktivní automatické protipožární zařízení Nízkonákladové mlhové vysokotlaké hasicí zařízení."— Transkript prezentace:

1 Aktivní automatické protipožární zařízení Nízkonákladové mlhové vysokotlaké hasicí zařízení

2 Představení zařízení AUTOMIST  Automist je preventivní protipožární zařízení odzkoušené a schválené zejména do obytných místností o plošné výměře 32 m 2 respektive prostoru do 80 m 3.  Chrání před vznikem a šířením požáru, omezuje rozvoj kouře a vývin jedovatých zplodin a zachovává podmínky pro přežití osob nacházejících se v ohroženém prostoru.  Zařízení NENÍ deklarováno jako stabilní hasicí zařízení a NENAHRAZUJE jinými předpisy stanovená zabezpečovací či protipožární zařízení.

3 Představení zařízení AUTOMIST  Prvotním záměrem bylo zajistit malometrážní byty a chráněná obydlí samostatně bydlících lidí, tělesně či mentálně znevýhodněných.  Vhodné pro:  malometrážní byty,  hotelové pokoje,  lůžkové nemocniční pokoje,  kuchyně,  domácí kotelny,  vězeňské cely,  malé domácí provozovny,  obchody a další.

4 Představení zařízení AUTOMIST  Další možnosti využití lze nalézt při zajištění únikových cest ať už v bytech či hotelích nebo ubytovnách.  Využitím možnosti řazení několika Automist systémů lze poměrně ekonomicky zajistit ochranu např.:  domovu důchodců,  penzionů,  apartmánů,  bungalovů,  laboratoří,  kanceláří,  muzeí a podobně.

5 Představení zařízení AUTOMIST  Instalace Automist je limitována minimálním potřebným tlakem vody a průtokem 6 a více litrů za minutu a nezávislým přívodem elektrického proudu 230V – 50 Hz.  Vlastní instalace zařízení Automist podléhá schvalovacímu řízení:  Instalaci provádí oprávněná dodavatelem zaškolená osoba na základě schváleného schématu připojení.  Součástí schvalovacího řízení je dále souhlasné stanovisko dodavatele s umístěním mlžící hlavice a elektro revizní zpráva.  V případě, kdy teplotní požární hlásič není součástí dodávky je nutný doklad o jeho kompatibilitě s řídící jednotkou Automist.

6 Vedle jednoduché montáže jsou výhodou tohoto zařízení jeho plná automatizace a:  Časově neomezený provoz při minimálním množství rozmlžované vody.  Vodní mlha nejenom hasí, ale významně ochlazuje celý prostor, zabraňuje vývinu jedovatých zplodin a eliminuje kouř.  Vodní mlha není vodivá, tudíž nehrozí úraz elektrickým proudem.  Vzhledem k množství použité vody nedochází k většímu poškození interiéru a zaplavení nižších pater budovy.  I v případě ohně většího rozsahu udržuje v hašeném prostoru podmínky pro přežití.  Je nenáročné na údržbu, kontrola funkčnosti při zajištěných tryskách.  Velmi příznivá cena.

7 Sestava zařízení: kuchyňská linka x nástěnné řešení 1. Mlžící hlavice s tryskami 2. Vysokotlaké čerpadlo s řídící jednotkou 3. Vysokotlaká hadice (přívod k mlžící hlavici) 4. Hadice přívodu vody ¾“ 5. Napojovací zpětný ventil ¾“ 6. Tepelné čidlo (57°C) 7. Nástěnná mlžící hlavice s tryskami K sadě jsou dále dodávány:  Testovací štít, manometr, sada nálepek, T-přípojka

8 První plně automatické aktivní hasicí zařízení domácností

9 Hlavice pod kohoutek Hlavice na pracovní plochu Nástěnná hlavice

10 Instalace zařízení  Mlžící hlavice se instaluje do výšky 60 až 120 cm od podlahy tak, aby vzdálenost možného zdroje požáru nepřesáhla 5 m (v přímé viditelnosti). Při instalaci je nutno se vyvarovat blízkosti pevné překážky bránící rozvoji mlhy.  Instalaci v bytových jednotkách mohou provádět pouze zaškolení pracovníci s potřebnými oprávněními (elektro).

11 Příklad instalace

12 Příklady použití zařízení Řadové domky (Llandudno Junction, Velká Británie)  2 1/2 podlažní domy s otevřenou kuchyní, jídelnou a obývacím pokojem  alternativní opatření k obvodovým schodištím či klasickým sprinklerům

13 Požární stanice (Douglas, Ostrov Man, Velká Británie)  1 jednotka umístěná v kuchyňce Příklady použití zařízení

14 Dům pro seniory (Londýn, Velká Británie)  stavba z roku 1879, v níž žije 39 osob  zkušební provoz pro ochranu obyvatel patřících do ohrožené skupiny Příklady použití zařízení

15 Třípodlažní městský dům (Rochester, Velká Británie)  stavba z 18. století  instalovány 3 sady Automist pro ochranu domu a snížení potenciálních škod způsobených vodou při hašení (2 nástěnné sady a jedna umístěná v kuchyni) Příklady použití zařízení


Stáhnout ppt "Aktivní automatické protipožární zařízení Nízkonákladové mlhové vysokotlaké hasicí zařízení."

Podobné prezentace


Reklamy Google