Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Možnosti využití Tísňové péče Ing.Pavel Andrejkiv Agentura domácí péče LADARA, o.p.s.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Možnosti využití Tísňové péče Ing.Pavel Andrejkiv Agentura domácí péče LADARA, o.p.s."— Transkript prezentace:

1 Možnosti využití Tísňové péče Ing.Pavel Andrejkiv Agentura domácí péče LADARA, o.p.s

2 Možnosti využití Tísňové péče Hlavní úlohou tísňové péče je zajistit pocit bezpečí pro samotného uživatele tak i pro jeho rodinné příslušníky a okolí.

3 Možnosti využití Tísňové péče Pracovníci v sociálních službách se denně setkávají s různými rizikovými situacemi v bytech uživatelů sociálních služeb. Nejčastější rizikové situace jsou pády samotného uživatele, zhoršení jeho zdravotního stavu.

4 Možnosti využití Tísňové péče Mezi další rizika patří ztracení samotného uživatele, riziko požáru z důvodu zapomenutí hrnce na vařiči, vyplavení domácnosti, úniku plynu apod. Tato rizika lze eliminovat zavedením tísňové péče. Tísňová péče je poskytována nepřetržitě 24 hodin denně po dobu celého roku.

5 Možnosti využití Tísňové péče Pro tísňovou péči je možné využít tři varianty. Tyto varianty jsou určeny pro různý stupeň tísňového volání a reagují tak na požadavky samotného uživatele tísňového volání.

6 Varianta vhodná pro uživatele, kteří nejsou omezení v pohyblivosti První z variant je zavedení tísňového volání pomocí mobilního telefonu (dále jen telefon), ve kterém je zabudováno tísňové tlačítko. Uživatel tísňové tlačítko použije v krizové situaci např. když spadne. Tísňové tlačítko slouží ke spojení s operátorkou tísňové péče. Po spojení s operátorkou dochází k řešení situace uživatele a následném výjezdu zdravotní sestry, která nastalou situaci řeší přímo v bytě uživatele.

7 Varianta vhodná pro uživatele, kteří nejsou omezení v pohyblivosti Z tohoto mobilního telefonu je možné volat jako z jiného mobilního telefonu, tak jak jste zvyklí. Uživatel tohoto mobilního telefonu může být v případě ztracení lokalizován (za podmínky, že má mobilní telefon u sebe). Pomocí zprávy SMS lze uživateli připomenout návštěvu lékaře, medikaci léků apod.

8 Varianta vhodná pro uživatele, kteří nejsou omezení v pohyblivosti Mobilní telefon pro tísňovou péči

9 Varianta vhodná pro uživatele, kteří nejsou omezení v pohyblivosti Druhá varianta spočívá ve využití mobilního telefonu s detekcí pádu. Tato možnost tísňové péče je vhodná pro uživatele, kteří jsou omezení v pohyblivosti, jsou náchylní k pádům nebo trpí např. epileptickými záchvaty. V mobilním telefonu je zabudováno čidlo pádu. Toto čidlo reaguje na prudkou změnu pohybu. Při jeho aktivaci (např. pádu uživatele, epileptickém záchvatu) automaticky dochází ke spojení s operátorkou tísňové péče, která reaguje na vzniklou situaci.

10 Varianta vhodná pro uživatele, kteří nejsou omezení v pohyblivosti Po spojení s operátorkou dochází k řešení situace a následnému výjezdu zdravotní sestry, která rizikovou situaci řeší přímo s uživatelem v jeho bytě.

11 Varianta vhodná pro uživatele, kteří nejsou omezení v pohyblivosti Po spojení s operátorkou dochází k řešení situace a následnému výjezdu zdravotní sestry, která rizikovou situaci řeší přímo s uživatelem v jeho bytě. Z tohoto mobilního telefonu je možné volat jako z jiného mobilního telefonu, tak jak jste zvyklí. Uživatel tohoto mobilního telefonu může být v případě ztracení lokalizován (za podmínky, že má tísňový telefon u sebe). Pomocí zprávy SMS lze uživateli připomenout návštěvu lékaře, medikaci léků apod.

12 Varianta vhodná pro uživatele, kteří nejsou omezení v pohyblivosti Mobilní telefon pro tísňovou péči s detekcí pádu

13 Varianta vhodná pro uživatele, kteří jsou omezení v pohyblivosti Třetí možností tísňové péče je využití signalizační a komunikační jednotky. Tato jednotka je určena do bytových prostor uživatele. Uživatel u sebe stále nosí tísňové tlačítko. Zmáčknutím tlačítka dojde po telefonní lince ke spojení s dispečinkem. Telefonní přístroj má hlasitou komunikaci, prostřednictvím této komunikace dojde ke spojení a následně hlasitému hovoru, aniž by uživatel byl nucen vytáčet číslo telefonu.

14 Varianta vhodná pro uživatele, kteří jsou omezení v pohyblivosti Součástí zařízení tísňové péče je pohybové čidlo. Úlohou tohoto čidla je monitorování pohybu uživatele v prostoru jeho bytové jednotky.

15 Varianta vhodná pro uživatele, kteří jsou omezení v pohyblivosti Pokud čidlo nezaznamená po nějakou dobu pohyb vyvolá poplach a operátorka tísňové péče zjišťuje, proč není v bytě uživatele pohyb. Může dojít např. k tomu, že uživatel spadl na WC a nemá u sebe tísňové tlačítko apod. V tomto případě operátorka tísňové péče vysílá do bytu uživatele zdravotní sestru, která nastalou krizovou situaci řeší v bytě uživatele.

16 Varianta vhodná pro uživatele, kteří jsou omezení v pohyblivosti K tomuto systému tísňové péče lze připojit různá čidla - čidlo kouře, vyplavení domácnosti, pohybové čidlo. Například při zapomenutí uživatele zavřít vodovodní kohoutek může dojít k vyplavení domácnosti. Čidlo vyhodnotí situaci a vyhlásí poplach pomocí tísňového systému. Operátorka tísňové péče následně tuto situaci řeší. Stejný postup je v případě úniku plynu, začínajícího požáru nebo připálení hrnců na vařiči.

17 Varianta vhodná pro uživatele, kteří jsou omezení v pohyblivosti Řídící jednotka s možností napojení čidel – pohybu, požárního čidla, čidla na únik plynu apod.

18 Ceník zařízenípořizovací cena Paušální platba jednorázová platba Mobilní telefon bez čidla pádu zdarma200 Kč/měsíc1 000 Kč Mobilní telefon s čidlem pádu 3 500 Kč200 Kč/měsíc1 000 Kč Řídící jednotka pro napojení čidel 4 000 Kč200 Kč/měsíc1 000 Kč Jednotlivá čidla400 Kč --

19 DODAVATEL ZAŘÍZENÍ ARSIMEX,s.r.o Pan Boris Bálek Telefon: www.arsimex.cz

20 DĚKUJI ZA POZORNOST Pavel Andrejkiv Agentura domácí péče LADARA, o.p.s www.ladara.eu DĚKUJI ZA POZORNOST Pavel Andrejkiv Agentura domácí péče LADARA, o.p.s www.ladara.eu


Stáhnout ppt "Možnosti využití Tísňové péče Ing.Pavel Andrejkiv Agentura domácí péče LADARA, o.p.s."

Podobné prezentace


Reklamy Google