Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Kroužek informatiky.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Kroužek informatiky."— Transkript prezentace:

1 Kroužek informatiky

2 Rádio Školní rádio Školní rádio je součástí školního časopisu BUDÍČEK, který se tímto způsobem snaží informovat žáky ZŠ Kravsko o akcích, aktivitách školy, o úspěchu žáků v soutěžích nebo pouze žákům zajistit zábavu o velké přestávce, kdy rádio vysílá.

3 Moderátorské dvojice Rádio
V současné době jsou čtyři moderátorské dvojice, každá dvojice vysílá jeden den v týdnu a má vytvořený svůj vlastní program a typ zábavy. Dvojice může vyhlašovat ve vysílání různé soutěže, oznamovat akce a výsledky akcí.

4 Spojení s posluchači Rádio
Do vysílání se mohou zapojit i posluchači, kteří na webu mohou hlasovat v různých anketách, navrhovat témata nebo vybírat písničky. Mohou také ohodnocovat vysílání a moderátorské dvojice. Zapojit do vysílání se můžete na těchto webových stránkách: -

5 Materiál a pomůcky k vysílání
Rádio Materiál a pomůcky k vysílání K vysílání jsou používány různé pomůcky, které umožňují moderátorům přetáčet rozhovory a přehrávat reklamy na akce školy. Např. diktafon – ten umožňuje nahrát a přehrát rozhovor či nějaké upozornění bez toho, aby si toho posluchač vůbec všiml. Zvuk v reproduktoru zní téměř stejně, jako by osoba mluvila přímo do mikrofonu. SLUCHÁTKA jsou také součástí pomůcek

6 Rádio Mixážní pult – ten umožňuje mixovat zvuk, zvyšovat hlasitost, přetáčet a zapínat hudbu či mikrofon. Je velmi důležitou součástí pomůcek. Notebook – ten stejně jako mixážní pult patří k nejdůležitějším pomůckám. V notebooku je vybírána hudba, je v něm nainstalovaný vysílací program VIRTUAL DJ, který může hudbu též mixovat a zvyšovat zvuk.

7 Rádio Mikrofony – mikrofon slouží moderátorovi k mluvení, všechny zvuky, které mikrofon zachytí se ozvou v reproduktorech. Reproduktory – jsou nainstalované ve všech třídách, na výběhu a ve sborovně. Jimi vychází zvuk. Dj Software – je to program, který pomáhá moderátorům při vysílání. Pouští a mixuje se v něm hudba.

8 Kde nás najdete WEB Web kroužku je news-zskravsko.webnode.cz.
Jedná se již o několikátou verzi. První verze budíčku vznikla již před pěti lety. Všechny weby jsme vytvořili sami přes webnode.cz Adresa školních internetových stránek je: zskravsko.cz

9 WEB Co zde děláme V rubrikách se nacházejí členové našeho kroužku, novinky o škole, fotky nás v kroužku i fotky z různých akcí školy, online budíček a články, o tom, co děláme v kroužku.

10 WEB Ukázka webové stránky

11 WEB Kontakt S dotazy se můžete kdykoliv obrátit na

12 Naše redakční rada Časopis Silvie Schmidová Sabina Valová
Martina Krafková Vendula Němcová Dominika Hasprová Vendula Brázdová Magda Krafková Petra Nováková Katka Hiessová Miroslav Sagan Stránky se tvoří v semináři "Práce s médii" pod vedením p. uč. Fischera.

13 Časopis Obsah budíčku Budíček obsahuje především interview s učiteli školy. Ve školním časopise se můžeme také dočíst o novinkách školy např. o aktivitách školy, úspěchů žáků, o filmových novinkách. Budíček je časopis, který vydává redakční rada kroužku, vychází každý druhý měsíc a je vydáván bezmála 10 let.

14 Spolutvůrci budíčku Časopis
Na školním časopise se podílejí: Martina Krafková, Magda Krafková, Vendula Němcová, Sabina Valová, Dominika Hasprová a Silvie Schmidová.

15 Členové kroužku Časopis Petra Nováková Sabina Valová Magda Krafková
Kateřina Hiessová Martina Krafková Dominika Hasprová

16 Časopis Silvie Schmidová Miroslav Sagan

17 Děkujeme za pozornost


Stáhnout ppt "Kroužek informatiky."

Podobné prezentace


Reklamy Google