Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Co nám škodí na internetu

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Co nám škodí na internetu"— Transkript prezentace:

1 Co nám škodí na internetu

2 Název : Co nám škodí na internetu
Vypracovaly: Nikola Buďová, Monika Ladičová, 14 let, třída 9.A ZŠ Třebíč, Týnská 8; Třebíč Kategorie: A Forma:4 prezentace Internetová bezpečnost, nebezpečí komunikace

3 Obsah Co je to vlastně internet Nejvíc škodí: Nebezpečí Nevýhody
Pirátství Kyberšikana Výhody Nákup přes internet Závěr

4 Co je to vlastně internet
  Internet je celosvětový systém navzájem propojených počítačových sítí , ve kterých mezi sebou počítače komunikují pomocí rodiny protokolů TCP/IP.Společným cílem všech lidí využívajících Internet je bezproblémová komunikace (výměna dat).

5 Nejvíc škodí: Facebook Skype Icq Lidé.cz Xteen.cz Twitter A další…

6 Facebook Facebook je rozsáhlý společenský webový systém sloužící hlavně k tvorbě sociálních sítí, komunikaci mezi uživateli, sdílení multimediálních dat, udržování vztahů a zábavě. Se svými 800 miliony aktivních uživatelů je jednou z největších společenských sítí na světě. Je plně přeložen do šedesáti osmi jazyků. V roce 2010 vznikl americký film The Social Network, který mapuje počátky Facebooku.

7 Skype Skype je peer to peer program, který umožňuje provozovat internetovou telefonii a videohovory. Jeho autory jsou Niklas Zennström a Janus Friis, tvůrci populárního softwaru Kazaa. Země původu je Estonsko. Program umožňuje telefonovat mezi svými uživateli zdarma, za poplatek lze telefonovat do tradičních telefonních sítí a případně získat telefonní číslo a přijímat telefonáty z pevných a mobilních sítí se službou SkypeIn. Skype však nepodporuje volání na linky záchranného systému, tzv. Emergency calls.

8 Icq ICQ, celým názvem I Seek You. Program byl vyvinut izraelskou firmou Mirabilis a vydán v roce 1996, o dva roky později, byl software i protokol prodán společnosti AOL. Nynějším vlastníkem je firma Digital Sky Technologies, která ICQ koupila v dubnu 2010 od firmy AOL za 187,5 miliónu dolarů. V Česku zajišťuje podporu, oficiální překlad a prezentaci klienta ICQ firma a portál Atlas.cz a Centrum.cz patřící do skupiny Centrum Holdings.

9 Lidé.cz Lidé.cz je komunitní web provozovaný firmou Seznam.cz jako sesterský projekt webů .cz, Firmy.cz, Spolužáci.cz apod., s nimiž má sjednocenou registraci uživatelů. Nabízí profily uživatelů, vyhledávání podle zadaných kritérií (pohlaví, zadaný věk, či město), možnost hodnocení fotografií, seznamky, diskutní fóra, chat, blogy, v letech 2008–2010 též zprostředkovával příjem mnoha stanic internetových radií. Nejvýraznějšími prvky na stránce jsou fotky uživatelů a reklamní bloky.

10 Twitter Twitter je poskytovatel sociální sítě a mikroblogu, který umožňuje uživatelům posílat a číst příspěvky zaslané jinými uživateli, známé jako tweety. Tweety jsou textové příspěvky dlouhé maximálně 140 znaků, které se zobrazují na uživatelově profilové stránce a na stránkách jeho odběratelů. Přispěvatelé mohou omezit doručování příspěvků pouze na okruh určitých účtů nebo povolit přístup k příspěvkům komukoliv. Uživatelé zasílají nebo dostávají tweety přes stránku Twitteru, pomocí krátkých textových zpráv nebo externích aplikací. Služba je na Internetu zdarma, ale zasílání SMS zpráv je za běžný poplatek poskytovatele telefonních služeb.

11 Nebezpečí Na internetu hrozí mnoho nebezpečí. Vydírání je jedno z mnoha, které se děje den co den. Na sociální síti napíše dotyčný do chatu, tváří se jako kamarád, ale opak je pravdou. Začne vydírat a obtěžovat! Získá si kontakt na Vás, adresu a další údaje.

12 Nevýhody Přes internet lze získat mnoho virů, které zničí PC tak, že už s nim nikdo nic neudělá! Najedete na virovou stránku nebo si ho jednoduše stáhnete, protože si myslíte, že stahujete film nebo něco jiného.

13 Pirátství Na rozdíl od věcí, které si koupíte, vám počítačové programy nebo písma nepatří. Stáváte se pouze oprávněným uživatelem. Platíte za právo programy používat, nemůžete však instalovat kopie na jiné počítače nebo software poskytovat kolegům. Nejvíce jsou postiženi autoři filmů a písniček. Těžce dřou na tom, aby se jejich díla prodávala a mohli z nich mít peníze. Lidé však nechtějí platit, proto si raději vše stáhnou.

14 Kyberšikana Kyberšikana je druh šikany, který využívá elektronické prostředky, jako jsou mobilní telefony, y , INTERNET, blogy a podobně. Řada jejích projevů může spadat do oblasti kriminálních činů . Její nejobvyklejší projevy představuje zasílání obtěžujících, urážejících či útočných mailů a SMS.

15 Výhody Sociální sítě patří mezi nebezpečné stránky internetu, ale internet lidem slouží každý den jako dobrá pomůcka. Většina lidí si v současné době život bez internetu nedokáže představit.

16 Nákup přes internet Je to celkem příjemná záležitost. Člověk v pohodlí svého domova sedí u počítače, surfuje po internetu a nakupuje a nakupuje. Často si však neuvědomuje, že když dříve zaplatí a spoléhá na to, že mu zboží přijde včas a v pořádku, nikdy neví jestli, je to pravda. Někdy se stává že Vás obchodník podvede a vy nemáte ani zboží, ani peníze.

17 Závěr Dávejte si pozor, ať se těmto problémům vyhnete a ať se nestanete oběťmi internetového zneužívání.


Stáhnout ppt "Co nám škodí na internetu"

Podobné prezentace


Reklamy Google