Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Lázeňství – změny legislativy v ČR Josef Ciglanský – Svaz léčebných lázní ČR člen představenstva Karlovy Vary, 28.11.2012.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Lázeňství – změny legislativy v ČR Josef Ciglanský – Svaz léčebných lázní ČR člen představenstva Karlovy Vary, 28.11.2012."— Transkript prezentace:

1 Lázeňství – změny legislativy v ČR Josef Ciglanský – Svaz léčebných lázní ČR člen představenstva Karlovy Vary, 28.11.2012

2 Mapa lázní v České republice

3 Nový indikační seznam

4 Jak do lázní prostřednictvím ZP  Praktický lékař vystaví návrh na lázeňskou péči hrazenou zdravotní pojišťovnou dle doporučení odborného lékaře nebo ošetřujícího lékaře při hospitalizaci. Zároveň navrhne typ lázeňské péče (komplexní, nebo příspěvková) a místo vhodné pro léčbu daného onemocnění (indikace).  Komplexní, nebo příspěvkovou lázeňskou péči schválí revizní lékař zdravotní pojišťovny.

5  V případě komplexní lázeňské péče odešle zdravotní pojišťovna schválený návrh přímo lázním, které pacienta předvolají k nástupu. KLP čerpá pacient v době pracovní neschopnosti. Zdravotní pojišťovna hradí lázeňskou léčbu, celodenní stravování a ubytování.  Schválený návrh na příspěvkovou lázeňskou péči je odeslán do lázní prostřednictvím zdravotní pojišťovny nebo pacienta, který uvede požadavky na ubytování a stravování, jež si platí sám. PLP čerpá pacient v době své dovolené. Zdravotní pojišťovna hradí pouze lázeňskou léčbu. Pacient se může v lázních léčit také ambulantně (bez ubytování).

6  Neschválí-li zdravotní pojišťovna komplexní ani příspěvkovou lázeňskou péči, může klient absolvovat pobyt v lázních jako samoplátce.

7 Lázně v roce 2012  Zachování komplexní lázeňské péče  Zachování příspěvkové lázeňské péče  Zkrácení délky komplexní lázeňské péče u dospělých z 28 na 21 dnů  Stanovení délky lázeňské péče pro děti a dorost na 28 dnů

8  Délka příspěvkové lázeňské péče - 21 nebo 14 dnů (dle dohody s lékařem)  Možnost opakování lázeňské péče zachována  Příležitost pro rozšíření diagnóz pro dospělé i děti

9 Děkuji za pozornost Kontakt: sekretariat@lecebnelazne.cz


Stáhnout ppt "Lázeňství – změny legislativy v ČR Josef Ciglanský – Svaz léčebných lázní ČR člen představenstva Karlovy Vary, 28.11.2012."

Podobné prezentace


Reklamy Google